Kreslení - pochlubte se

Moderátor: Living

Re: Kreslení - pochlubte se

Odeslatod bennnnnnnnnnnnnn v Čtv 05. Led 2006 17:00:33

Eviiiiiiiiiiiiiiiiiii, to jsi ty? :P
bennnnnnnnnnnnnn

Odeslatod sona v Čtv 05. Led 2006 17:20:28

krasne neviem co povedat
sona

Odeslatod Ivan1 v Čtv 05. Led 2006 17:47:51

Marghareta Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ivane,
> -jak uz Stanicka psala, jde zde krasne videt CI
> ego bylo urazeno
V čom by ti Stánička nedržala strunu, že?

> -ja si taky neminim brat servitky zrovna kvuli
> otbe
Neber, prosím ťa o to!

> -praveze jsi napsal CO mam delat a co je naopak
> kyc (to jako urcujes ty, ze?)
Ano, ja, to si chcela počuť?

> -divim se tvym zvlastnim vymyslum (jako ze jsi
> urcil ze nechci pokracovat v necem co me bavi), je
> to zvlastni, jak chytry jsi a jak vsechno vis, a
> jak moc me znas.
To tvrdíš ty. Ja som napísal, citujem "ano nepriamo mi odpovedala, že jej nezáleží, na tom či sa pri tom niečo naučí, alebo nie"

> -nechapu z jakeho duvodu nazyvas me malovani
> "patlanim", takhle se vyjadruje dite kdyz chce
> nekoho urazit, nemyslis?
Z jednoduchého dôvodu, pretože to patlanie je, či sa ti to páči alebo nie. To ale problém nie je, to sa dá zlepšiť. Problém je, že to patlaním s tvojim prístupom asi aj zostane.
> -netvrdim ze nechci vedet (to narazim na tve rceni
> "neni hloupy ten co nevi, ale ten co nechce
> vedet"), jen si TRIDIM to co se dozvim, a taky
> vybiram OD koho chci vedet, a od koho ne (podle
> toho jake ma ten clovek nazory a jak se chova,
> protoze nebudu se ridit podle kazdeho, kazdy totiz
> pravdu nema (i kdyz si to mysli)
Tak predsa som ťa urazil. Lenže ja neskromne poviem, že pravdu mám. Teraz citujem teba: "tak proc bych mela delat jakesi zatisi? proc zacinat od jablka, pres vazu a kostku, kdyz si ji na zed nikdy nepovesim?" A tu je jadro tvojho problému. Ty chceš robiť hneď "veľké umenie". Takto to, moja milá, na svete nefunguje. Všetko si treba oddrieť. Alebo sa aspoň posnažiť, ak je to hobby. Učil som kedysi na základnej umeleckej škole. Tak ako ty, sa pýtali viacerí, a nielen deti. Nikdy sa nič nenaučili. Až na jedného. Tiež bol hrdý a sebavedomý. Potom ho nezobrali dvakrát na vysoku školu výtvarných umení. Teraz chodí na hodiny a rád kreslí aj jabĺčka aj vázy. Pretože mu docvaklo, aký bol hlúpy, keď kreslil dookola príšerky a vesmírne lode.

> -take jsem prekvapena jak hloupy muze clovek byt,
> kdyz polozi otazku aniz by na ni ocekaval
> odpoved.
Volá sa to rečnícka otázka a tú kládli aj ľudia múdrejší ako sme my obaja dohromady. Ale nejako si ma musela označiť hlupákom, že?
>
> -prosim te o ukazku tveho zatisi, pokud mozno veci
> z tveho okoli, pohled z okna nebo panelak. diky
> rada se totiz neco priucim
Prejdi si galérie, preštuduj si patričné publikácie, ak sa chceš priučiť.
Ivan1

Odeslatod Marghareta v Čtv 05. Led 2006 18:10:41

Tak uz vim kde je zakopany pes. tobe proste vadi ze nekdo maluje i jinak nez jak jsi to ucil ty.

a nemusis mi rikat jak to ve svete funguje, od toho aby me nekdo poucoval mam sve rodice a jine pribuzne.

vyslechla jsem rada tvuj nazor, poucila se (i kdyz ty si to asi nemyslis, ale ver mi ze i kdyz tu spolu argumentujeme ze o tom co rikas premyslim a ze taky vsechno nezavrhuji-jako zrejme ty o vsem co povim ja.

prosla jsem si skolou kde byla vytvarna vyuka celkem na urovni, galerii prosla dost a neprestala jsem, a zkousim malovat to co se mi libi. vis, ja se nebudu hlasit na vytvarnou skolu, tak proc bych se mela ucit ty jablka, stejne mi nikdo nevysvetli jak je i to jablko spravne. chtela jsem si namalovat obraz, tak jsem to udelala, vybrala jsem si dilko, ktere neni podle tveho gusta (tim to cele kritizovani vlastne zacalo), ale s tim asi nic neudelas, protoze mne se to libi. a jsem s nim spokojena.

a proboha uz si konecne uvedom, o cem tato diskuze je, je o amaterech!
Marghareta

Odeslatod Ivan1 v Čtv 05. Led 2006 18:49:58

Marghareta Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak uz vim kde je zakopany pes. tobe proste vadi
> ze nekdo maluje i jinak nez jak jsi to ucil ty.
Nie, aj svojich žiakov som nechával rozhodnúť sa, čo chcú robiť a ktorým smerom ísť. Niektorí kolegovia mi práve vytýkali až prílišnú benevolenciu. Zato ale moji žiaci (objektívne: nielen moji) vytvárali dielka o ktorých ani oni netušili, že sú ich schopní. Ich dielka mali dušu, aj napriek tomu, že na mnohých sa podpísalo nezvládnutie techniky alebo vek. Pretože pochopili, že výtvarník, či už profesionál alebo amatér, nie je kopírka, ale živý mysliaci a cítiaci človek. A že v umení nejde o opis ale o výpoveď. Mnohí z nich by ti vedeli označiť, čo je gýč nie preto, že som to povedal ja, ale preto, že pochopili, o čo gýču ide. A o toto mi išlo v tomto vlákne, Margharéta, nie o to, niekoho uraziť alebo zosmiešniť.

> prosla jsem si skolou kde byla vytvarna vyuka
> celkem na urovni, galerii prosla dost a neprestala
> jsem, a zkousim malovat to co se mi libi. vis, ja
> se nebudu hlasit na vytvarnou skolu, tak proc bych
> se mela ucit ty jablka, stejne mi nikdo nevysvetli
> jak je i to jablko spravne.
Vybrala si si sama, ja s tým nič neurobím, i keby som bol rádšej keby si pochopila význam toho jablka.

chtela jsem si
> namalovat obraz, tak jsem to udelala, vybrala jsem
> si dilko, ktere neni podle tveho gusta (tim to
> cele kritizovani vlastne zacalo), ale s tim asi
> nic neudelas, protoze mne se to libi. a jsem s nim
> spokojena.
A proti tomuto budem ostro protestovať. Skús si ešte raz prečítať dotknutý príspevok. Ja som ťa nekritizoval. Tvrdil som (a stále tvrdím), že si sa obmaľovaním toho výtvoru nič nenaučila. To, že si si k tomu vybrala gýčovitú krajinu je fakt, nie urážka.
>
> a proboha uz si konecne uvedom, o cem tato diskuze
> je, je o amaterech!
Toho som si plne vedomý. Možno viac ako sa zdá.
Ivan1

Odeslatod Marghareta v Čtv 05. Led 2006 19:12:51

jakto ze jsem se nic nenaucila? naucila jsem se (snazila jsem se naucit) jistou techniku proti ktere ty ocividne neco mas, ale ktera MNE pomuze potom zkusit vystihnout krajinu jinou, podle mych predstav do ktere potom vlozim co budu chtit. ja se ucim postupem, ze se prvne ucim JAK CO stvarnit a az potom CO stvarnit, jestli mi rozumis. a promin, ale pochybuju ze normalni clovek napoprve namaloval neco hodneho velmistra.
Marghareta

Odeslatod Andora v Čtv 05. Led 2006 19:14:26

Ivane, nezlob se, ale asi jsem úplně pitomá. Můžeš mi ,prosím, vysvětlit, co je na jakékoliv krajině kýčovitého? A co je vlastně kýč obecně. Nějak to asi nechápu.
Andora

Odeslatod quick v Čtv 05. Led 2006 19:20:43

Tiež mám v rodine pedagóga, tiež si myslí, že má patent na rozum. Iba obkecávaš, tak už tu konečne ukáž nejaké svoje dielo.
[quote]Učil som kedysi na základnej umeleckej škole.[/quote]
...a prečo už nie?...
quick

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování