Dort/marcipan ve tvaru auta

Moderátor: Living

Re: Dort/marcipan ve tvaru auta

Odeslatod Martha v Stř 24. Srp 2005 12:07:08

V té růžové cukrárně jsou moc pěkné dorty,tedy na internetu.Nemám žádné osobní zkušenosti.Jsem cukrářka a určitě je hezčí nějaký piškotový dort obalený v marcipánové hmotě než jen nastříkaný máslovým krémem.Cenově to vyjde dráž,ale stojí to za to.Určitě se v Praze najde hodně cukráren,kde by dort zhotovili.
Martha

Odeslatod takyjaja v Čtv 25. Srp 2005 10:39:48

Spoustu takovych veci umi vyrobit kamaradka - mrknete sem:
http://lenra.com/cz/ItemList?c=14
takyjaja

Odeslatod Ivka2 v Čtv 25. Srp 2005 11:41:08

Nechávala jsem dělat pro syna ke 3? narozeninám ve tvaru auta, byl piškotový a jen na povrchu zdobený z marcipánových plátů, takže vypadal jako barevné autko. Stál pár stovek.
Ivka2

Odeslatod Tabea v Pát 26. Srp 2005 18:48:40

Ahojky, myslím že není až takový problém ho udělat - dělala jsem ho synovci před třemi lety (bohužel dřív, než jsme si koupili digi foťák, takže nemůžu dokumentovat :o) ...), ale pro babu, která občas něco upeče by to neměl být problém - já osobně - a to nejsem nijak zvlášť zručná - prostě upeču vždycky několik plátů těsta na olejovou bábovku, udělám krém z másla, pudingu a přidám tam pár lžic nugety a pak udělám větší množství falešného marcipánu, který barvím podle potřeby (tzv. mléčná hmota - kolik sušeného polotučného mléka, tolik moučkového cukru a pár kapek mandlové tresti a pak už jen po troškách přidávám vodu a potravinářskou barvu) - no a pak už prostě naplácám podle potřeby upečné těsto na sebe (nebát se okrajovat, lepit zpátky krémem a doplňovat prohlubně krémem - nebude to vidět) a pak prostě vyválím falečný marcipám - i ho spojuji, nedaří se mi většinou vyválet vcelku a ozdobím. Fakticky to jde - sice to není jako od profíka, ale zase to rodinu potěší. (super vypadalo třeba člověče nezlob se a nebylo to nijak těžké, nebo žížala Julie - to jsem udělala z kulatého dortu a rolády). Fakticky to zkuste a nemusíte být žádné přebornice v pečení - já jsem obyčejná kancelářská krysa, co ještě chodí po sobotách do školy a tak mi věřte, že to ani nezabere moc času. Hodně odvahy a štěstí. Tabea :D
Přílohy
resize_of_100_1369.jpg
image/jpeg
resize_of_100_1369.jpg (56.66 KB) Zobrazeno 2004 krát
resize_of_100_1548.jpg
image/jpeg
resize_of_100_1548.jpg (67.29 KB) Zobrazeno 1999 krát
Tabea

Odeslatod Rychetka v Sob 27. Srp 2005 20:50:19

Asi budu trochu mimo mísu, ale nedávno jsme se přestěhovali na Sedlčansko a cukrárna Pod Vyšehradem (ulice Sedlecká) nám vyrobila pro syna krásný dort. Vůbec jsem to nečekala. A stál necelé tři stovky.
Přílohy
hpim1701.jpg
image/jpeg
hpim1701.jpg (58.94 KB) Zobrazeno 2003 krát
Rychetka

Odeslatod Rychetka v Sob 27. Srp 2005 20:55:14

Aha, neumím sem vkládat obrázky, pardon.
Rychetka

Odeslatod Rychetka v Sob 27. Srp 2005 20:58:06

Druhý pokus
Rychetka

Odeslatod 11311 v Ned 15. Lis 2015 15:51:51

Rychetka napsal:Asi budu trochu mimo mísu, ale nedávno jsme se přestěhovali na Sedlčansko a cukrárna Pod Vyšehradem (ulice Sedlecká) nám vyrobila pro syna krásný dort. Vůbec jsem to nečekala. A stál necelé tři stovky.

Tak tento dort je naprosto překrásný
Jsem studentem UMPRUMU jenž má rád bytový design a vede si svůj blog - http://www.nabytek-cernymost.cz
11311

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování