Barvení záclon

Moderátor: Living

Barvení záclon

Odeslatod Abi v Úte 09. Srp 2005 7:28:08

Ahoj holky,
leckterá z Vás vyzkoušela již mnohé a tak se ptám, dá se něčím obarvit obyčejná silonová záclona? je to záclona stará cca 20 let, je lehce našedlá, ale jinak OK, chtěla bych si z ní udělat do kuchyně vitrážkovou záclonku, a rád bych ji měla světle modrou, ale nevím čím to obarvit, vím, že kdysi se do vody na máchaní záclon přidávala trocha inkoustu, ať mají lehoulince namodralou barvu a tím pak vypadají bělejší, myslíte, že kdybych tam dala víc inkoustu, že by se to obarvilo? a drželo by to? nebo bych to musela barvit při každém praní znovu?

Dík
Abi

Re: Barvení záclon

Odeslatod Jana1 v Úte 09. Srp 2005 8:02:16

Já jsem kdysi barvila záclonu na růžovo a dělala jsem to bervou iberia v pračce a bez problémů.
Normálně jsem ji potom několikrát prala
J.
Jana1

Odeslatod Abi v Úte 09. Srp 2005 10:43:35

IBERIA zvládne i silon?, toto je opravdu klasická silonová záclona jaké se kupovaly ještě za hluboké "totality"
Abi

Odeslatod Jana1 v Úte 09. Srp 2005 12:19:57

Jo, byla to barva, co se nemusí vařit (tak to asi byla ta IBERIA - já moc nebarvím,ale jinou neznám, ještě starou DUHU, tak se raději v drogerii pořádně podívej), může se dát do pračky a byla to klasická silonová záclona kupovaná v roce 1993, to jsem dostala svůj první byt , ta záclona byla původně pochopitelně nová a bílá kupovaná do nového bytečku, po roce na okně orientovaném na západ, mi ten pruh, co na něj svítilo sluníčko úplně zežloutl, takže jsem měla bílý pruh od stropu k oknu, žlutý pruh přes okno (ale tak žlutý jako ze zakouřené putyky - nekouřím) a bílý pruh od okna směrem dolů.Protože jsem ještě měla kam dávat korunky, byt ještě nebyl úplně zařízený, ale z té záclony mi bylo na zvracení (zvlášť když jsem se na to okno podívala z ulice - cikáni a já), tak jsem si řekla, že s tou barvou nemůžu nic zkazit, buď se to povede a nebo stejně musím koupit novou záclonu. Tak jsem to riskla na 40 v pračce, po roce jsem ji potom obarvila ještě jednou, opět pruhovaná varianta - růžová, žlutá, růžová a potom jsem si koupila novou záclonu.
Když chceš z té záclony udělat jen vitrážky, tak to zkus odstřihnout si kousek, obarvit a podle výsledku potom pokračovat.
J.
Jana1

Odeslatod Abi v Úte 09. Srp 2005 15:27:44

OK vyzkouším, napíšu, jak to dopadlo, děkuji
Abi

Odeslatod kata v Stř 10. Srp 2005 7:50:38

Abi,
pak napiš jak dopadlo barvení záclon, fakt jsem zvědavá.. ;)
kata

Odeslatod Abi v Pon 15. Srp 2005 7:01:06

Tak, mám první malý pokus za sebou, nenatrefila jsem na barvy na silon, všude měli jen barvy na bavlnu, nebo barvení za tepla, tak jsem koupila lahvičku inkoustu a zkušebně jse jsem v tom obarvila kousek jiné silonové záclony a obarvilo se to na světle modro, vymáchání v studené i teplé vodě to přežilo, ale nevím, co udělá praní, no co, v nejhorším to po každém praní obarvím nanovo, takže teď už to udělám naostro, ale nejdřív musím koupit ty tyčky na které se to věší, v OBI jteď nemají ty co jsem chtěla, tak musím počkat
až to bude hotové, napíšu jak to dopadlo a event. hodím i fotečku
Abi

Odeslatod Abi v Pon 15. Srp 2005 10:10:57

tak nový poznatek, když jsem ten testovací kousek proprala v mýdlové vodě, barva byla fuč, ještě se kukno po barvách na silon, jestli na ně přece jen nenatrefím
Abi

Další

Zpět na Aranžování