kenzan

Moderátor: Living

Re: kenzan

Odeslatod janylka v Čtv 14. Črc 2005 21:00:32

zrovna na ten florex jsem teď - pročítajíc diskusi - myslela. Může se nakonec aranžovat na sucho i namokro ne?? Ale teoreticky by se dal ten ježek i doma vyrobit pomocí hřebíků do něčeho - ale do čeho, aby to bylo těžké jako býval ježek?
janylka

Odeslatod Benja1 v Čtv 14. Črc 2005 21:18:42

Já jsem do florexu doteď kytky píchala - živé kytky do mokrého - a v tom byl právě problém. Je to vyloženě na jedno použití a leze to do peněz (td). Když z toho vyndáte zvadlé staré kytky, tak je dál k nepoužití. Smrdí to a je na tom plíseň.
Benja1

Odeslatod janylka v Čtv 14. Črc 2005 21:26:45

to máš pravdu, teď mi napadlo, že jsem kdysi zkoušela ty hřebíky s modelínou - formelou nebo jak se to teď jmenuje. ale už si nepamatuju výsledek - bylo to dost dávno.
janylka

Odeslatod Benja1 v Čtv 14. Črc 2005 21:36:24

Já se vůbec divím, že to není běžně k dostání? A ptala ses v normální květince?
Benja1

Odeslatod Hadka v Čtv 14. Črc 2005 21:40:53

Krásný večer,nešly by ty hřebíky zalít do olova?
Hadka

Odeslatod PetukaT v Pát 15. Črc 2005 22:49:26

Ahoj holky,

v sekáči jsem si koupila 2 misky po 5 Kč, V každé je jakousi hmotou, která připomíná plastelinu, přilepen malý zelený umělohmotný kroužek se 4 bodci na které se narazí kostka florexu a už se dá aranžovat za sucha i za mokra. Myslím si, že by se to dalo v aranžer. potřebách určitě za pár korun koupit. v tom sekáči to bylo z Německa/

Kenzan mám, ale nezapichuju přímo do něho, většinou na něj narazím florex . Na kenzan jsou ideální dužnaté stonky, ale s dřevinami a tenkými stonky je už problém.
Nevím z jakého kovu se vyrábí dnes, ale já mám ten starý, který rezivý.
PetukaT

Odeslatod Týna 2 v Úte 19. Črc 2005 11:09:23

Ahoj Benjo,
ta kytička se Ti moc povedla. Prosím Tě, co je to bílé, jakoby chlupaté? Mám dojem, že nějaký dřevinatý keř? Zrovna před pár dny jsem dělala něco podobného jako dárek, ale taky to moc nechtělo držet, kenzan mám starý, zuby zohýbané. Do florexu se snad ale nedají zapíchnout měkčí ,silnější stonky, například měsíček.
Týna 2

Odeslatod Benja1 v Úte 19. Črc 2005 12:07:55

Ahoj Týno,
ta kytka je skutečně dřevinatý keř. Je to druh tavolníku (spiraea). Kvete jak bíle, tak růžově na jednom keři, někdy dokonce tak, že v bílém květenství je jeden nebo několik kvítečků růžových. U nás ho mají na každém kroku, hlavně po městě na prostranstvích. My máme taky jeden na záhonku.

Ten florex používám už jen na aranžování suchých kytek. Má to svý mouchy, jak jsem tu už psala.
Přílohy
dscn1791.jpg
image/jpeg
dscn1791.jpg (166.67 KB) Zobrazeno 1296 krát
Benja1

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování