Terasa

Nářadí, materiál, pletivo…

Moderátor: Living

Re: Terasa

Odeslatod Ferin v Stř 30. Říj 2013 11:46:57

Kýč to není, "plast" taky ne (nadpoloviční většinu hmoty tvoří dřevo), vypadá to normálně (dobře), v kvalitě jsou samozřejmě rozdíly (existují dutý i plný profily, lišící se navíc i podílem dřeva).
Je to protiskluzový, barevně stálejší než dřevo a bezúdržbový.
Občas se objeví kritika týkající se tvarové stálosti, jejíž oprávněnost nemůžu posoudit. Máte někdo zkušenosti v tomto ohledu?
Ferin

Odeslatod Laďa V v Čtv 31. Říj 2013 8:04:03

Použil jsem ty WPC na rošt na zahradní sprchu. Jako dřevo nevypadají v žádném případě, ale i tak designem neurazí. Vyrábí se i v designu dřeva-jakoby mělo leta. Tento design jsem upřednostnil v tmavě hnědé barvě v plném tvaru. Co je trochu nevýhoda-lehce se na tom usazuje prach a špína a vypadá to pak jakoby mírně došeda. Životnost nemohu soudit. U plného profilu se zdá, že se nekřiví. Mělo by to být podloženo každých 30cm. Jo a jinak jsou ty desky docela těžké. Osobně mi v rámci teras nevyhovuje řešení, kde jsou pod terasou nějaké dutiny apod. Připadá mi, že se tam musí zdržovat hmyz, pavouci apod. Volil jsem klasickou probarvenou dlažbu a na druhou plochu kámen-Porfyr-červeno hnědý a ten vypadá moc pěkně. Spíše obecně záleží na pojetí domu. Sousedka má tmavě hnědé až černé podbití domu(u těchto barev moc nejdou vidět leta dřeva) a s tím vypadá její tmavá WPC terasa velice dobře. Pokud ale máte spíše světlé podbití v barvě nějakého dřeva-modřín, dub, buk apod., tak si myslím, že by více bylo vidět to, že to wpc je umělé. Ohledně designu si každý musí rozhodnout sám a nebo se poradit s designerem.PS: Jinak to wpc obsahuje dřevo, ne aby vypadalo jako dřevo(to na pohled nepoznáte), ale, že je hlavně levnější výroba a zdá se mi, že ty prkna tak nesmrdí, když jsou nová jako celoumělá.
Laďa V

Odeslatod gryllus v Čtv 31. Říj 2013 9:47:59

Taky bych se obávala, že se pod roštem bude držet nepořádek a havěť. My máme terasu z barevné zámkové dlažby (pokud se dobře pamatuju, Presbeton Brenda colormix Mano), pod tím štěrk, kačírek, písek. Vypadá to pěkně, a když je teplo, je to příjemné i na bosou nohu (jako teplý kámen - terasu máme ovšem na jih). U dveří máme dřevěnou terasovou rohož, kterou nám zdarma přidali k zahradnímu nábytku, ale nadšená z ní nejsem (mimo jiné proto, že se pod ní drží listí a slimáci), nebude mne mrzet, až se rohož časem rozpadne a skončí v kamnech.
gryllus

Odeslatod Ferin v Čtv 31. Říj 2013 10:09:56

Laďa V napsal:Osobně mi v rámci teras nevyhovuje řešení, kde jsou pod terasou nějaké dutiny apod.

Toto řešení má obrovskou výhodu v tom, že pak lze přechod z interiéru na terasu řešit bezprahově, případně s daleko nižším prahem/schodem než například při použití dlažby.
Ferin

Zpět na Stavba a dům