Lištová nebo bubnová sekačka.

Moderátor: Living

Re: Lištová nebo bubnová sekačka.

Odeslatod FilipFS v Stř 09. Led 2013 18:38:25

Tak v tomto poradit nemohu. Já jsem tam neměl otočný talíř, ale plastové kolo o průměru tak 30 cm, které bylo napevno. Neotáčelo se. S tím, že to byl plast, se postupně opotřeboval, ale pokud mám od boku tipnout, jak dlouho vydržel, tak minimálně 5 let na tuti (ročně 2 x 8000 metrů). On ten vrchní hlavní talíř se časem poohýbá - hlavně ukotvení nožů. Narovnat to moc nejde a i když se to podaří, začnou se zasekávat nože. Prostě po letech je nutné talíř vyměnit. Je to něco za něco. U mě by dnes vyhrál asi Dakr, protože těch krtinců a co hůř mravenišť je tam požehnaně, a Vari si s tím prostě neví rady. U Dakra ale výměnu pozná peněženka - zjistěte, co se musí dneska vyměnit a kolik to stojí. Zkuste v prodejně, jak se s tím dá manévrovat - hlavně bez pojezdu. To Vám pomůže ve výběru. Jo a ještě mě napadlo, že Lucina je o krapet levnější než Tekton GCV 160. Na Tektona je zase možné připojit mulčér. Kdyby jste byl ze Vsetína a okolí, tak Poláček mívá jak Vari, tak i Dakry přímo na prodejně.
FilipFS

Odeslatod venanc v Stř 16. Led 2013 14:04:57

Filipe,když už to tak testujete,já si to půjčuji,značku bych musel zjistit.Trochu mi vadí ,že to jede o něco rychleji než to seká.Čekal bych prostě trochu lepší výsledek.Nebo je to normální?Už jsem brousil nože,no taky to může asi být trávou.Prostě špatně se to potom hrabe.
venanc

Odeslatod FilipFS v Čtv 17. Led 2013 1:00:08

Nejsem nějaký velký kutil :-) Ale sekačky, které jsem držel s tímto problém neměly. Pocitově jsem problém měl, ale ukázalo se, že to byly tupé nože. Lucina má pojezd jednoduchý - přes řemenici, Dakr ho mě ještě primitivnější - ozubeným kolem. Mrkněte co to je za typ a jak je řešený pojezd. Dražší sekačky mají hydrostat, což je docela problém a myslím že to vyřeší pouze servis.
FilipFS

Odeslatod petrakva v Ned 27. Led 2013 20:24:36

Původně jsem si říkal, že bych napsal traktůrek... :D
Nevím, jak velký ten pozemek je, ale dvakrát do roka, to se vyplatí půjčit nebo se naučit kosit... :smile-53:
Jinak za mě buben.
petrakva

Odeslatod venanc v Pon 28. Led 2013 7:47:37

petrakva napsal:Původně jsem si říkal, že bych napsal traktůrek... :D
Nevím, jak velký ten pozemek je, ale dvakrát do roka, to se vyplatí půjčit nebo se naučit kosit... :smile-53:
Jinak za mě buben.

Jestli odpovídáte na původní dotaz,tak 28.12.2012 je napsáno 2500m2.
Pro Filipa ta sekačka je Vari -motor +převodovka 316 jednokvalt a zepředu je nasazen buben.
http://www.vari.cz/malotraktory-vari.html
venanc

Odeslatod Petr100 v Úte 11. Čer 2013 6:52:19

Tak jsem o víkendu poprve sekal novou sekačkou. Bubnová Perla. Radostná práce, mašinka šlapala perfektně. Obavy z krtinců rozptýleny, čerstvé useknuty a zarovnány. Plané růže cca 2cm useknuty. Na rovném povrchu ideálně posečeno. V místech hrbů, na louce, která nebyla mnoho roků sekána zůstala samozřejmě tráva delší cca 10 cm. Vzhledem k tomu, že tráva byla 50- 100 cm vysoká je to zanedbatelné. Sekal jsem letos poprvé. Na těch hrbech jsem měl trochu obavu, jestli se nezkřiví buben, pohoda. Dvakrát jsem najel na hraniční kameny, "vyčuhovaly" 5cm nad povrch, nevěděl jsem o nich, žádná porucha. Startování na první zátah. Sekal jsem asi čtyři hodin, vše posekáno, spotřeba benzinu možná čtyři litry. Takže příště zaškolím ženušku. :D
Petr100

Odeslatod Petr100 v Úte 11. Čer 2013 6:58:32

Ještě upřesním, nesekal jsem těch 2500m2, asi polovinu, na ten zbytek se vykašlu.
Petr100

Odeslatod lukasx v Pon 01. Črc 2013 7:48:24

Také se přidám pro případné váhající. Po přečtení diskuzí pořízena také bubnová perla a naprostá paráda. Potřebovali jsme ji na nový pozemek u baráku, kde se pasou ovce, je spousta krtinců a mravenišť, sem tam kámen.

Minulé roky jsem to kosil ručně (něco kolem 1700m2) a byla to práce na hodně večerů. Po prvním nastartování téhle sekačky jsem byl s celým pozemkem za 1,5 hodiny hotový i s pauzou na zmrzlinu.

Má sice menší záběr než lištová, ale s tou by to opravdu nešlo. Rozmetáno desítky mravenišť, náletové ostružiny i šípkové růže.

Takže na podhorské pozemky tohoto typu - rozhodně doporučuji!
Chcete si sami vyrobit pískoviště, houpačku nebo vláček pro děti na zahradu? Stačí se inspirovat na: Tesařík zahradní. Veškeré fotografie pocházejí ode mne Lukáš Budínský fotografie
lukasx

PředchozíDalší

Zpět na Zahradní technika