Vřetenová sekačka - elektrická? Jakou zvolit?

Moderátor: Living

Vřetenová sekačka - elektrická? Jakou zvolit?

Odeslatod Georginator v Pát 06. Črc 2012 17:39:56

Ahoj,

řeším výběr vřetenové sekačky, zvolil bych asi elektrickou, než manuální. Spolu se sběrným košem.

Budu sekat trávník na zcela rovném terénu do 300 m2, sekačku bude používat občas i žena, takže nejen chlap - tudíž snadné ovládání a pohon nožů elektrický už z důvodu snadného sekání, oproti ručnímu. Sekat budu na výšku cca 3 cm a vyžaduji sběrný koš.

Travní osivo je Barenbrug Gazon.

Chci menší vřetenovou sekačku, žádný velký stroj na golfové hriště.

Trávník bych chtěl, aby byl co nejvíce vzhledný, což by měla vřetenová sekačka oproti rotační plnit lépe, pokud se nepletu? Samozřejmě na kvalitu trávníku hraje více faktorů, než jen sekačka, ale vřetenová jistě tomu pomůže více, než rotační ne?

Koukal jsem různě po internetu a objevil jsem hodně druhů, zatím mě nejvíce zaujala firma GARDENA a to výrobkem 380 EC, byla by to dobrá volba pro kvalitní údržbu krátce koseného trávníku nebo byste doporučili něco jiného v podobné cenové hladině - cca do 7 000 Kč?

Nejspíše bych zvolil právě tuto elektrickou, sice dělají to samé ještě bateriové, je už ale zase dražší a kdo ví, jak dlouhou bude mít životnost baterie, abych ji nemusel za půl roku kupovat novou.

Očekávám vaše názory na daný typ sekačky, případně jiné návrhy sekaček, ať už jiný výrobce, tak jiné provedení.

Budu kupovat v brzké době, takže čím více rad a čím dříve se odpovědi dozvím, tak budu jedině rád. Nechám si od vás poradit, samozřejmě se poradím i s prodejcem. Ale více názorů a rad více poradí, než jen ten prodejcův :)

//Edit:

Tak jsem objevil ještě jednu vřetenovku, která mě zaujala také.

Jedná se o Brill RAZOR CUT LION 38, je akumulátorová. Zarazilo mě akorát, že když jsem přešel na stránky výrobce, tak jsem tam našel akorát ruční vřetenové sekačky, ale žádné elektrické nikde.

Že by Brill přestal vyrábět elektrické vřetenovky?

Když jsem tak popřemýšlel, nakonec budu volit asi akumulátorovou, místo té kabelové verze, už jen představa zápasení s kabelem mi nedá spát a snad i ty 2000 Kč bych si za to připlatil.

Takže zatím spadá mezi výběr:
1) Brill RAZOR CUT LION 38 - lehčí o 3kg
2) Gardena 380 Li - větší kapacita baterie o 0,6Ah, ale oba výrobci udávají výdrž až na 400 m2, takže bych stejně musel před každým dalším sekání nabíjet (nebo koupit jednu baterii navíc a vždy jen vyměnit a sekat)

Jak to vidíte? Co zvolit raději (tedy jestli Brill vyrábí vůbec ještě elektrické vřetenovky)?
Případně máte nějaký jiný typ a návrh? Díky
Georginator

Re: Vřetenová sekačka - elektrická? Jakou zvolit?

Odeslatod spu v Sob 07. Črc 2012 12:26:41

to víte že máme návrh. vykašlat se na dokonalej trávník páč trávník bez květin je jak žena bez muže. to si tam rovnou natáhněte tartan.a sekačku kupte tu nejlevnější na benzín
spu

Odeslatod robijn v Sob 07. Črc 2012 13:29:49

robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod Georginator v Sob 07. Črc 2012 19:34:00

spu napsal:to víte že máme návrh. vykašlat se na dokonalej trávník páč trávník bez květin je jak žena bez muže. to si tam rovnou natáhněte tartan.a sekačku kupte tu nejlevnější na benzín

Plácáš trochu nesmysly, nemyslíš? To že se tobě líbí trávník plný kopretin, jedetele a podobného plevelu tak prosim. To ovšem neznamená, že naše rodina je stejného názoru.

Chci prostě pěkně zelený trávník a to s rotační nedosáhnu, však to vidím moc dobře - soused/ka seká rotační, nechali si dovézt takový ten kobercový, co pěstujou na polích, seká celkem často a tráva žloutne a žlotne, teď jsou přes týden na dovolené a trávník mají mnohem, ale mnohem zelenější, ještě to není ono, ale i ten týden stačil k regeneraci.
Známí používá vřetenovku a žádné zažloutnutí tam po posečení nemá.
Možná vám to příjde divné, ale když potom sekáte trávník min. 2x za týden, tak ta tráva se nestihne prostě zregenerovat a od rotační je neustále zažloutlá navrchu. I sama sousedka na to poukázala, že se jim trávník nezdá vůbec zelený a hlavně že za to vyhodili někde 60 000 kč a sekají to rotačkou, ještě nějakou slabou elektickou...

Neměcky zrovna ne, anglicky by to šlo, ale použil jsem Google překladač a nějak to přelouskal - bohužel to mi zrovna nic nepřineslo, dva názory jsou že sekačka nic moc a další dva, že s ní nemají problém a jednotlivé názory se od sebe rozcházejí... I tak díky za tip.

Nebo bys měl nějaký jiný typ sekačky k doporučení? Budu jedině rád.
Georginator

Odeslatod spu v Ned 08. Črc 2012 5:58:12

pro mě za mě si třeba vyvěste před barákem americkou vlajku. jak říkáte vy máte rádi zelenou umělinu my trávník plný života
spu

Odeslatod Georginator v Ned 08. Črc 2012 8:18:35

spu napsal:pro mě za mě si třeba vyvěste před barákem americkou vlajku. jak říkáte vy máte rádi zelenou umělinu my trávník plný života

Nevidím důvod věšet americkou vlajku. Tak si to užijte s trávníkem plného plevele podobného tomu u veřejných bazénů, já se postarám raději o něco, co bude vypadat trochu lépe, než tohle. Další trapný komentář si nechte pro sebe, nejsem na něj zvědav.
Přišel jsem si sem pro radu s výběrem sekačky, nikoliv pro radu jak správně vytvořit na trávníku plno pampelišek, kopretin, jetele a dalšího plevele - to bych rovnou mohl počkat, až se mi tohle všechno rozroste po celé zahradě a jen to posíct. Ale to opravdu nechci, to může chtít jen i..... Nehledě na to, že v teplém počasí na tom bude samá vosa, včela a podobný, takže až na to vlezou děti, tak chytí během chvilky žihadlo, což u trávníku bez tohodle plevele nehrozí.
To že poseču květy je moc pěkné, ale tím že to poseču, tak se to rozesemení všude možně a bude trávník k ničemu a plných hnusných a tvrdých listů a kořenů.
Takže si své "rady" strčte do pozadí a dál se nevyjadřujte. Že děkuji
Georginator

Odeslatod spu v Ned 08. Črc 2012 10:35:25

tak konec kočkování a zpět k dotazu. máme
Buckingham / ROYALE 24E I/C a je na benzín páč kabel se nám několikrát podařilo přeseknout a na baterku nechceme . střih je výborný a sbírá skvělě :smile-45:
spu

Odeslatod Georginator v Ned 08. Črc 2012 14:33:40

Teď jste mě velice pobavil. Kabel jste několikrát přesekl - tento typ, ani žádný jiný od tohoto výrobce na elekřinu nevyrábí. Na beterii také ne. Sekačku stejně nemáte, takže jako pokus dobrý, nepotřebuju profesionální trávník, chci jen aby trochu vypadal.
A víte co vám řeknu, vaše ubohé odpovědi tady asi nikoho nepřekvapí, jsem tady sice chvilku a přečetl jsem si, co píšete v jiných tématech. Nejvíce asi vedete u myčky nádobý, tam jsem se vašim ubohým odpovědím zasmál a koukal jsem, že jsem nebyl sám :)
Zjistil jsem, že jste proti novodobé technice, že raději myjete v ruce a dřezu, perete na valše a ve studené vodě, další zmiňovat už ani nebudu, prostě ubohost asi nadevše.
Je to vaše volba, to že nemáte na obyč. myčku, pračku a další věci, neznamená, že vám to bude každý zobat.
Je mi jasné, že odpovíte na tuto zprávu stejně, tak jen si odpovězte, asi se tak ukájíte svojí touhu, místo toho bych vám doporučil zkusit jiné pohlaví, než to zkoušet s klávesnicí.
Na další ubohé vaše reakce už nereaguji, jestli trpíte ještě samomluvou, tím hůře pro vás :)

Žádám někoho normálního, co rád normálně poradí ohledně výběru sekačky o radu, budu rád, díky.
Georginator

Další

Zpět na Zahradní technika