Jakou sekacku? zn. spolehlivost

Moderátor: Living

Jakou sekacku? zn. spolehlivost

Odeslatod outthere v Ned 13. Kvě 2012 14:49:45

Tak s rodinou vybirame nejakou vhodnou benzinovou sekacku pro nasi zahradu. Zahrada je z 90% rovina, takze netreba pojezd. Se sekackou nebude tim padem ani manipulovat zena. Ani netreba mulcovani a dalsi zbytecne vychytavky

Dospeli jsme k zaveru ze si radsi priplatime, odpustime si vymozenosti nove doby a ruzne technologie a radeji sahneme po "obycejne" sekacce, jez bude hlavne SPOLEHLIVA, nebude se "DUSIT" poseka i vetsi travu, bude mit VYKON a bude NENACHYLNA NA UDRZBU, tzn. SPOLEHLIVOST NA PRVNIM MISTE

Cenu nestanovuji, davame prednost kvalite a vydrzi a pokud to dotycna sekacka nabidne, neni o cem. Jenze bohuzel dnes na nas vali ruzne druhy sekacek ze vsech stran reklam a jsem presvedcen po predchozich zkusenostech, ze je lepsi dat na osobni zkusenosti ostanich lidi. Proto si zde necham poradit od lidi, jez maji zkusenosti a jez jako my sekaji kazdy tyden a vedi jake sekacky jsou ty nejlepsi!

PRedem za jekekoliv konkretni priklady dekuji
outthere

Re: Jakou sekacku? zn. spolehlivost

Odeslatod Jára Svoboda v Úte 30. Dub 2013 15:44:43

Jestli mohu doporučit, tak podle toho, co jste psal bych Vám doporučil sekačku Honda HRG 415 nebo HRG 465 třídy IZY. Může a nemusí mít všechny možné vymoženosti, ale je to kvalitní motor Honda, ocelový skelet, lze mít dvojtý nůž.
Jára Svoboda

Odeslatod robijn v Úte 30. Dub 2013 22:46:09

Jára Svoboda napsal:Jestli mohu doporučit, tak podle toho, co jste psal bych Vám doporučil sekačku Honda HRG 415 nebo HRG 465 třídy IZY. Může a nemusí mít všechny možné vymoženosti, ale je to kvalitní motor Honda, ocelový skelet, lze mít dvojtý nůž.

jaro ty s tou hondou nejen spis, ty s nou snad i sukas.
robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod Kamil.D v Ned 05. Kvě 2013 8:43:09

Víc než deset let používáme OLEO MAC, motor Briggs&Stratton, s pojezdem. Jediná údržba je výměna oleje a vzduch. filtru před každou sezonou a broušení nože. Bez problému....
Obrázek
Kamil.D

Odeslatod jarous350 v Úte 07. Kvě 2013 11:58:46

Ty uvedene Hondy nevypadaji spatne. Podle me lze ale sehnat levneji srovnatelny produkt napr. s motorem B&S. Jednoducha motorova sekacka zpravidla pri beznem zachazeni zadny servis nepotrebuje a pri vymene oleje jednou za 1-2 roky bude slouzit dokud nezrezne sasi. Co jsem naposledy cetl test v dTestu, tak tam se velmi dobre umistil Hecht - a ten je hooodne levny.
jarous350

Odeslatod Kimbert v Pon 13. Kvě 2013 14:26:25

Já jsem v lednu koupil v moutfieldu sekačku MAX 53 VBS za 10500 kč,hlavně jsem potřeboval sekačku ktera neucpava vyhazovací tunel a sbírá mokrou trávu, sekal jsem hned po dešti někde i polehlou trávu a sběr perfektní,motor je ze série 700 ,ideální by byla série 800 ,ale cena je už někde jinde než jsem chtěl. Jinak tahle sekačka váží 38 kg a když připočteme koš 75 l, i jen na půl plný tak jsem asi na 55 kg,neumím si představit ze by sekačka neměla při této váze pojezd a to máme zahradu relativně rovnou, ale jestli ji chcete používat místo fitka proti gustu....dám Vám jednu malou radu zajděte za sousedem co má sekačku s pojezdem a zkuste s ní sekat s vypnutným pojezdem a pak se zapnutým.
Kimbert

Odeslatod Monik5514 v Pon 20. Kvě 2013 13:59:22

Jaké máte zkušenosti se sekačkami Stiga? Teď je na ně nějaká výhodná akce a já nevím jestli do ní mám jít. Díky za rady.
Monik5514

Odeslatod josef.hora v Pon 03. Čer 2013 20:03:05

Mohu doporučit jedině AL-KO, už jí mám 3 roky a je pořád bez problému.
josef.hora

Další

Zpět na Zahradní technika