Drtič větví.

Moderátor: Living

Re: Drtič větví.

Odeslatod Filo v Čtv 28. Čer 2012 16:53:55

To jde blbe.. musi se to lisovat pod velkym tlakem a tak to zarizeni i na maly objemy stoji ranec (desitky tisic).

Piliny v malem mnozstvi jde spalit normalne v kamnech nebo krbovkach, jen je potreba je pridavat na rozhoreny polinka, Ja tak bezne palik piliny cp zbydou z rezani dreva...

jinak male zahradni drtice existuji vicemene dvojiho typu. Nozove, kde je disk s jednim nebo vice nozi a ty narezou vetve na male stepky skoro jak piliny. To je ale dobry tak do kompostu nebo na muls, na topeni to je blby.

No a pak frezovaci, kde je freza obvykle s 8 zuby, ktera jede proti pevne desce a vetve jakoby nakraji na spalicky o delce cca 2 - 3 cm. To se da ususit a celkem dobre s tim topit, Jen vykon techhle drticu neni zavratny...

No a pak existuji spalikovace jako treba Rojek http://www.rojek.cz/rojek.asp?jazyk=cz& ... e&ope=2090 nebo ktery kraji vetve mezi hridely s protibeznymi nozi, nebo Bystron, ktery pouziva snekovy drtic. Produktem je pak tzv. dlouha stepka, kterou se da docela dobre topit a vyschnout ji lze nechat snadno v raslovych pytlich.

Bohuzel cena techto stroju je opet dost vysoka, malokomu se vyplati a v pujcovnach to bezne neni. I kdyz treba Rojek zapujceni nabizi, pokud je nekdo ma rozumne daleko.

Bohuzel mezi malymi zahradnimi drtici s frezou a temahle je velky vykonovy i cenovy skok, a mezinimi neni na trhu nic...

Honza
Filo

Odeslatod JardaS v Úte 31. Črc 2012 20:56:31

No já časem uvažuju o tomhle drtiči:
http://www.prag-info.cz/_shop/Drtic+Pan ... 51013.html
Taky to samozřejmě není bůhvíco, ale hlavně už mám jejich pohonnou jednotku se sekačkou.
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod bari121 v Čtv 02. Srp 2012 13:12:56

já o tomhle tématu nedávno četl na http://www.zahrady-fotogalerie.cz/ :smiley15: :smiley15:
bari121

Odeslatod Filo v Ned 05. Srp 2012 21:29:03

Jardo, to je podle videa na kocku... samo si to vetve nepodava, musis je tam tlacit, vystup je drt tak do kompostu, spalit to rozumnenepujde...

Kup nejaky s frezou za par kacek, ten si to aspon sam natahne, jen to tam strcis a stopit v kamnech to jde, protoze vznikla stepka je vetsi...

Honza
Filo

Odeslatod lukasx v Pon 06. Srp 2012 8:43:11

Mam za sebou prave sobotu plnou drceni :) Musim rict, ze me to ale ani nenapadlo palit. Vetsinou totiz drtim a rozmelnuju hodne zeleny material (momentalne vetvicky keru i s listy, letosni odplodivsi maliny atd.).

Mel jsem nakonec 6 kolecek plnych uzasneho materialu, ktery je idealni k mulcovani keru. To znamena vraceni materialu tam, z kama pochazi. Neco slozite susit, lisovat a palit proto, abych potom kere musel hnojit? :)

To same pri uklidu po odvetvovani. Vznikne z toho zase idealni mulc do "lesnate casti zahrady", misto hrabanky, ktera je slozitejsi k ziskani.

Tolik asi k vyuziti drtice :)
Chcete si sami vyrobit pískoviště, houpačku nebo vláček pro děti na zahradu? Stačí se inspirovat na: Tesařík zahradní. Veškeré fotografie pocházejí ode mne Lukáš Budínský fotografie
lukasx

Odeslatod Filo v Pon 13. Srp 2012 12:09:13

No ja ted delal tohle:

IMAG0744.jpg

IMAG0743.jpg

IMAG0737.jpg

A pocitam, ze na zimu by mi to mohlo vystacit... jeste m,am v planu jednou tolik....

Honza
Filo

Odeslatod Neubauer v Pon 27. Srp 2012 11:28:40

U mulčování zeleným materiálem mám vždycky trochu strach, jestli se všechno, co na zahradě posbírám, hodí do kompostu. Vím, že třeba jehličí tam nepatří, takže to tam nedávám. Ale co nějaké okrasné keře, psí víno, břečťan a tak? Není něco z toho jedovaté pro další rostliny? A co semínka, co když si v mulči přinesu na záhon i nějaký plevel? Takhle jsem manželce zamulčoval koupenou kůrou z borovice skalku a teď mám devět sazeniček borovice, které z toho vyrostly :-))))
Neubauer

Odeslatod sob22 v Pon 01. Říj 2012 11:53:00

Nějaký drtič by se hodil. Budeme kácet pár stromů a né všechno bude dobré na topení v kamnech. Aspoň půjčit na pár dní.Nebo se na drcení vykašlat a postupně všechny větvě a větvičky spálit na ohništi a bude klid. A ještě i listím vykouříme sousedy :D

PředchozíDalší

Zpět na Zahradní technika