Strunová sekačka

Moderátor: Living

Re: Strunová sekačka

Odeslatod DRN v Pát 18. Kvě 2012 15:03:35

Zdravím,

já mám strunovou sekačku BOSCH ART 26 EasyTrim

http://www.elektroboom.cz/produkt/524-b ... -easytrim/

na zastříhávání trávy ideální, jen má problém, pokud je posekat nějaké křoví. Dnes bych koupil strunovku se dvěma strunama. Jednostrunovka je opravdu slabá.
DRN

Odeslatod Šindel v Pon 21. Kvě 2012 10:32:56

Jestli jde jen o sekání kolem pařezů, u zdí a podobně, úplně klidně bych koupil lehkou levnou plastovou sekačku za pár šupů, když se za 3 roky pokazí, dá se vyhodit a koupit nová. Křoviňáky jsou na solidní práci, kdy se kosí celé louky, nebo tráva ve strmějším svahu. Na doladění koutů zahrady by mi přišel nevyužitý. Na okraje záhonů jsou potom lepší elektrické nůžky, se strunovkou je totiž riziko, že vám ujede ruka a tulipány létají vzduchem - potom nádobí, vaše oblečení a na závěr kufr, jestli si rozumíme.
Šindel

Odeslatod Marcela.P v Úte 12. Čer 2012 14:45:08

Strunovou sekačku jedině od značky Bosch. Jsou sice trošku dražší, ale kvalita je na opravdu dobré úrovni. Dříve jsem měla jakousi strunovou sekačku z Baumaxu a odešla velice brzy.
Marcela.P

Odeslatod vaclav v Pát 17. Srp 2012 10:31:20

Pokud nesekáte velké louky ale jen pár míst na zahradě bohatě vám postačí něco takového http://www.mall.cz/strunove-elektricke- ... -combitrim
K sezení nejsou jen židle zkuste nové sedací vaky.

Hledáte originální dárek k narozeninám?
vaclav

Odeslatod lenaluna v Ned 26. Srp 2012 17:39:52

Něco takového, jako jste tady uvedl máme doma. Ale nejsem s tím spokojená, protože to má velmi malou sílu a seče to velice pomalu. Lepší je pořádný stroj s pořádným výkonem. Stačí to jen tehdy, pokud máte malý dvoreček tak do 100 m2.
Pro všechny pejsky nosící psí oblečky máme několik tipů pro oblečky pro psy.
lenaluna

Odeslatod Neubauer v Pon 27. Srp 2012 11:20:10

Hraje roli tvar struny, její průřez? Četl jsem o tom článek v nedělení příloze jedněch novin, ale přijde mi, že jsou to tak trochu kecy. Hranatá struna, nebo kulatá? Není to v té rychlosti jedno? Hranatá je samozřejmě dražší.
Neubauer

Odeslatod Šindel v Pon 27. Srp 2012 14:18:39

Neubauer napsal:Hraje roli tvar struny, její průřez? Četl jsem o tom článek v nedělení příloze jedněch novin, ale přijde mi, že jsou to tak trochu kecy. Hranatá struna, nebo kulatá? Není to v té rychlosti jedno? Hranatá je samozřejmě dražší.

O tom se přou i výrobci. Podle mě je to jedno. Hlavně jestli se chystáte sekat kolem zdí nebo plotu, budete mít struny velkou spotřebu, takže bych s klidem koupil tu levnější.
Šindel

Odeslatod Neubauer v Pon 24. Zář 2012 6:41:31

> Šindel. Díky, přikoupil jsem si levnější strunu a po patnácti metrech kolem plotu jsem na Vás hodně vzpomínal, vytahoval jsem ji z kotouče asi 4x. Teď mě čeká sekání trávníku před domem, kde na něj nějak zapomněli z radnice a už nám v té džungli pomalu mizí chodník. Jen se děsím toho, co udělá sekačka, když nabere psí exkrement...
Neubauer

PředchozíDalší

Zpět na Zahradní technika