Zahradní sekačka

Moderátor: Living

Re: Zahradní sekačka

Odeslatod cosmicboy v Úte 24. Kvě 2011 21:02:20

Tak to potom jo... :D
cosmicboy

Odeslatod cosmicboy v Stř 25. Kvě 2011 9:19:51

Tak ještě koukám na ty motory B&S - nejvyšší kategorie motorů už má OHV. Problém je však v tom, že zde je i olejový filtr - nebo-li další věc na výměnu při údržbě... To je specialita jenom těchto motorů nebo všech výrobců motorů OHV/OHC?
cosmicboy

Odeslatod Filo v Stř 25. Kvě 2011 12:54:27

Jiste zde plati, ze kdo koupi cokoliv a je s tim spokojeny, moc neresi co je uvnitr a tak to je OK.

Motory s SV rozvodama proste principielne budou mit horsi vlastnosti, nez s OHV/OHC kvuli blbymu tvaru spalovaciho prostrou a nizsi kompresi. OHV/OHC budou podobne az srovnatelne, protoze spalovaci prostor a ventily jsou resene stejne, rozdil je v mechanickem reseni ovladani ventilu.

V zasade mi neni moc jasny, proc by treba OHV moroty mely byt nachylnejsi na "spatny" palivo nez SV, spis to vidim jako dalsi poveru, tkera se snazi trochu delat analogii s autama a tim, ze stara plecka sezere vsechno zatimco moderni motor ma se spatnym palivem problem. Jenze ono to je o dvou vecech... jednak to palivo musi byt orpavdu spatny, (jinak to sou spis takovy hospodsky kecy) a druhak u aut je ten problem pusobeny tim, co je na motor naveseny (zejmena system vstrikovani, katalyzator a sondy okolo toho a elektronika motoru), vladtni mechanika motoru s tim ma pramalo spolecneho, nebot tak je mnohdy pocertech u peknych par let stejna... no a racte si uvedomit, ze motorky sekacek nic takoveho nemaj. Je to jednoduchy motor s karburatorem, takze na benzin s vodou to v nejhorsim nepojede, ale co by se s tim jinyho stalo nevim...

Co se oleje tyce, olejovy filtr maji jen vykonne motory s tlakovym mazanim (neco musi ten olej pres filtr hnat) a maji tedy i cerpadlo. Bezne motory jsou mazane pouse rostrikem, tim jak se v olejove naplni mrska klika a ojnice... takze zadny filtr a dalsi naklady u vetsiny techto realizaci.

Vzduchovy filtr je dobry menit aspon jednou za rok, sece se vesinou za sucha a prece jen se dost prasi. Kdyz se ucpe, motor nema tah, pripadne nejede vubec, kdyz se vzduchovy filtr vyhodi, motor se casem zadre...

Co seoleje tyce, pravda je, ze by se mel vymenit po zabehu a pak jednou rocne, ale spousta lidi to nedela. U frezy jsem to taky neudelal, zase freza nabeha asi mene motohodin nez sekacka... jsem ji tuhle zimu vytahnul snad ctyrikrat a to je vsechnno.

nicmene, i kdyz se ti vsichni znazi prodat olej pro cyrtaktni zahradni techniku SAE30 za 150 - 300 Kc napln (0.6 - 1l) ve vtesine manulau je napsano, ze je mozne pouzivat i vicerozsahove motorove oleje, obvykle 15W-30 nebo 15W-40 a ty stoji par kacek...

Honza
Filo

Odeslatod Filo v Stř 25. Kvě 2011 14:02:09

BTW, tady http://www.briggsandstratton.com/engine ... 20Engines/ je mj video, kde je videt ten DOV rozvod a pak video s obecnymi principy 4taktniho motoru a tam je pouzit OHV. To DOV je podobny jko OHV, ale prenos z vacky na ventily neni pomoci tahel a vahadel, ale pomoci jakoby nuzkovych tahel, ktere v hlave pootaci valecky a na druhe strane je pripevnen ventil. Tahla tedy neprovadi radialni pohyb ale jakoby se kyvaji... ten system je zrejme jednodussi, ma mene dilu a pritom je vysledek stejny jako s OHV.

Honza
Filo

Odeslatod cosmicboy v Úte 19. Črc 2011 11:33:39

Předně děkuji všem za tipy ke koupi sekačky, nakonec to vyhrála akční nabídka v Hornbachu - MURRAY MXM 550 s motorem B&S. Několikrát jsem již posekal a zatím max. spokojenost. Musím potvrdit, že i přes původní požadavek, že nemusí mít pojezd jsem za něj hodně rád :).
cosmicboy

Odeslatod iv@n v Sob 19. Lis 2011 23:36:06

PedroKV napsal:A co ten pohon předních kol? Jak se s tím seká? Mě to přijde divné.

je to otrava hlavne na vlhkej tráve, kolečka prešmykujú ked sa naplní kôš a odlahčí sa predok.
na tej Partnerke sú tiež strašne háklivé koliečka, zadné som už vylomil dve, vyzerajú robustne ale stoja za prd, pri otáčaní stojí celá váha na nich a na skrut nie sú vôbec odolné, pri otáčaní mi praskli obe.. kvalita na dve veci a to má odsekané len dve sezony.
iv@n

Odeslatod medmic v Ned 29. Dub 2012 12:56:54

Obecně při stovkách modelů, které jsou na trhu je lepší spíše obecně vylučovací metodou definovat své potřeby čili např. zde http://www.rady-kutilum.com/jakou-vybra ... -travu-537

nejdůležitější je asi vždy velikost zahrady, ale je pak i nutno popřemýšlet o dodatkových záležitostech, včetně komfortu no a hlavně ceny, přesněji poměru cena výkon, protože bohužel člověk není převážně tak bohatý aby mohl fungovat na nejlevnějším
medmic

Odeslatod DRN v Pát 18. Kvě 2012 14:56:57

Já jsem koupil elektrickou sekačku značky Black & Decker. Na zastřihávání trávníku to stačí. Jinak s tím sekám cca 800 m2. Jen malý dotaz. Jak sekačku ze spodu vyčistit od trávy? Vystříkat wapem asi těžko, aby se nedostala voda do motoru. Měl jsem strach koupit benzínovou. Nevím jaká je s tím údržba a co všechno se musí dělat.
Díky
DRN

PředchozíDalší

Zpět na Zahradní technika