ABradio - poslouchej online!

Jakou sekacku? zn. spolehlivost

Moderátor: Living

Re: Jakou sekacku? zn. spolehlivost

Odeslatod Laďa V v Úte 04. Čer 2013 9:24:37

Mám dobrou zkušenost se sekačkami s motory Briggs&Stratton 650-je dostatečně výkoný. Mám jen na sekačce od firmy AL-KO(německá firma). Měli jsme i nějakou kdysi dávno z Mountfieldu s motorem Briggs&Stratton 475 a popravdě byla slabá-na vyší trávu nestíhala-dusila se-museli jsme mechanicky odpojit pojezd, který ji bral výkon a i tak žádná sláva. PS: Ta al-ko sekačka vpohodě, ale ta z mountfieldu, už nevím co to bylo za značku, praskal tak ten plech kde byl ucyhcen motor-museli jsme ji nechat vyvařit.
Laďa V

Odeslatod PedroKV v Úte 11. Čer 2013 12:13:48

Hechta 548 má soused a chválil si ji. Šel bych touhle cestou. Al-ko vypadá dobře, v dTestu dostal mínus za hluk.

edit: koukám na heuréku, zdá se, že tenhle Hecht je o štěstí na kus. To bych se možná poohlédl dál.
PedroKV

Odeslatod Dubak v Pon 17. Čer 2013 13:32:32

ja mam asi 5 let Al-ko, jednoducha, benzin model. A je uplne v pohode. Na udrzbu vicemene kaslu a zatim jede bez problemu:) Stala necelych 5 tisic tehdy...
Vysoké Tatry http://www.vysoke-tatry.travel
Ako sme stavali drevostavbu: http://www.drevostavba.com
Dubak

Odeslatod Scota v Sob 06. Črc 2013 6:44:22

Chtěl jsem el. sekačku, zvolil jsem Dolmar (Makita). Má ocelový podvozek, kuličková ložiska, vypadá bytelně, disponuje dostatečným výkonem a velkým košem. Myslím, že jsem zvolil dobře.
Dělají samozřejmě i benzinové s motory B&S, ty podvozky budou asi dost podobné.
Skuteční sobi, rybaření na dírkách - Levi, Laponsko: Reindeer sledge, Ice fishing, Levi
Ice fishing, Reindeer safari - Levi, Lapland: Ice Fishing, Reindeer Levi
Scota

Odeslatod xrejnok v Pát 12. Črc 2013 11:20:48

Zdravíčko,
Také sháním sekačku (svoji první), ale nechce se mi do ní investovat příliš peněz. je reálné sehnat obstojnou na kolečkách do 5000,- aby alespoň pár let trávníček sekala? děkuji
Krno
xrejnok

Odeslatod Scota v Sob 20. Črc 2013 18:45:18

Ta sekačka Dolmar EM-41 stojí nyní cca 4100Kč a dokonce i žena jí umí používat ;-) Akorát si stěžovala, že do kopce by byla na ní těžká.
Skuteční sobi, rybaření na dírkách - Levi, Laponsko: Reindeer sledge, Ice fishing, Levi
Ice fishing, Reindeer safari - Levi, Lapland: Ice Fishing, Reindeer Levi
Scota

Odeslatod Jára Svoboda v Úte 20. Srp 2013 10:31:25

Všimli jste si, jak u většiny testů sekaček vyhrává skoro vždy Mountfield? Myslíte si, že jde opravdu o objektivní posouzení? Když se podívám na diskuzní fóra, tak většinou na Mounfield lidé nadávají, že se jím docela brzo rozpadá, musího reklamovat atd. Kvalitní a značkové sekačky jako třeba Honda a jiné si u těchto - řekl bych placených - srovnání ani nemůžou škrtnout.
Jára Svoboda

Odeslatod remet v Úte 20. Srp 2013 18:43:44

Predpokladam, ze jste dealer Hondy :-)

Me prijde smesne, ze tu nekdo pise, ze ma sekacku 3 roky, a ze je skvela a muze ji doporucit. Co to je 3 roky? To bude jeste skvely kazdy sunt z obchodaku.

Ja mam sekacku (Stiga s motorem B&S) 12 let a ma najeto nejakych 250 hodin. Uz jsem ji odsoudil k odpocinku a nakupu nove, ale zatim stale bezi a dokud neumre uplne, tak ji necham slouzit.

Co se udrzby tyka, tak jsem na ni docela tvrdy. Za poslednich 5let/100 motohodin jsem ji olej nemenil, svicku jen jednou za rok ocistim a obcasne ostrim nuz. Zajima me, jak dlouho vydrzi bez vymeny oleje...
remet

PředchozíDalší

Zpět na Zahradní technika