srnky, laně, pohroma na zahradě

Moderátor: Living

srnky, laně, pohroma na zahradě

Odeslatod dáša v Ned 18. Úno 2018 19:38:51

Dobrý den, myslím, že tady v minulosti již podobná diskuze byla. Zkusím založit novou. Vím, že to není jenom můj problém. Máme chatu v Beskydech, neoplocenou a přímo u lesa. S tím, že čtyřnohé kamarádky budou škodit mi bylo jasné, jsou tam doma.
Ale poslední 3-4 roky to opravdu narostlo. Nemají žádné zábrany a chodí si k nám jako do cukrárny. Budiš.
Chtěla bych poradit, jestli máte někdo vlastní zkušenost s nějakými rostlinami, které by míjely, nevšímaly si jich. Loni mi sežraly vše, a to doslova. Nevšimly si aksamitníků. Tak nevím jestli je to náhoda nebo opravdu jim tato letnička nechutná. Mohl by mi tady někdo napsat vlastní zkušenosti a poradit co zasadit? Keříky, kytky trvalky, letničky, skalničky, cokoliv.
děkuji
dáša

Re: srnky, laně, pohroma na zahradě

Odeslatod richardsonec v Stř 25. Dub 2018 11:40:45

nějaké pachové pasti by mohli pomoci. Si myslím.
richardsonec

Re: srnky, laně, pohroma na zahradě

Odeslatod Bubločka v Stř 09. Kvě 2018 21:31:47

Pouze oplocení do dostatečné tloušťky ve kmeni (cca 3cm) či výšce koruny (150 cm) pomůže rostlině přežít srnčí hody. Jsou neuvěřitelně mlsné. Ochutnají a spasou téměř vše. Překážkou nejsou trny růže či (jedovatý) :smiley25: tis. Nezoufejte, jsou existuje pár rostlin, kterých si nevšímají. Osvědčené jsou rododendrony, azalky, pichlavé hlohyně či dřišťály. Nevoní jim ani levandule a v podstatě všechny éterické rostliny. Jinak zbývá plotit, plotit, plotit...

Jo a pachové pasti opravdu nefungují!!!
Bubločka

Zpět na Zahrada