semínka hvozdíku bradatého

Moderátor: Living

semínka hvozdíku bradatého

Odeslatod misoska v Úte 21. Čer 2016 11:49:02

Prosím pěstitele květin, který by mo mohl zaslat poštou v předem mnou zaslané ofrankované obálce semínka hvozdíku bradatého. Zrovna teď tvoří semínka. Nejvíc bych si přála červený, vínově červený s bílým okem a bílý s vínově červeným okem. Chtěla bych udělat radost své sestře, která tyto hvozdíky miluje a ve svém okolí nemohu nikde sehnat semínka, asi proto, že je zrovna čas jejich výsevu - jsou vyprodané. Najde se nějaký ochotný dárce? Dík
misoska

Re: semínka hvozdíku bradatého

Odeslatod MS v Stř 22. Čer 2016 21:37:16

Misosko, včera jsem je úspěšně ostřihala a hodila na kompost. Ještě jich tam ale pár je. Bohužel červený s bílým okem a obráceně tam nebyly. Jinak tmavě červené, růžové, bílé, fialkové... Takové ty klasiky. Zítra bych mohla nafotit a dát sem, ale opravdu jsou už skoro odkvetené. Jestli chceš, napiš mi SZ a já ti je pošlu. Obálku se známkou nechci.
Marie
MS

Odeslatod MS v Pon 27. Čer 2016 19:57:22

Nevím, jestli Ti došla čtvrteční SZ a proto raději píšu sem. Byli jsme včera u dcery a ona je má ještě v květu. Ostřihala jsem všechny druhy, pobalila jsem každý zvlášť a zítra je posílám. Vzhledem ke zkušenosti v poslední době s Českou poštou doufám, že dojdou dřív, než zplesniví. Do Brna jde obyčejný dopis z UH týden. :o . Asi je pošťáci vozí na kole.
Pokud by to nedošlo nebo nebylo něco v pořádku, napiš. Poslala bych znovu.
Ať se jim u Vás líbí.
Marie
MS

Odeslatod misoska v Čtv 30. Čer 2016 6:25:21

Ahojky Marie,

SZ došla, došla, ale já jsem nějaká potrefená, neboť se mi nedaří v odpovědi na SZ dát příjemce a pořád mne to vyhazuje. Po dvou neúspěšných pokusech a napsání celé zprávy jsem to vzdala. Až dnes /v noci - to přicházejí geniální nápady/ mi došlo, že jsem Ti mohla odpovědět takhle, přímo v diskusi a Ty by sis ušetřila práci s balením jednotlivých druhů. Každopádně moooooooc děkuji za semínka, poslala jsi mi krásné barvy, včera jsem dostala zásilku, semínka už se suší a co nevidět je šupnu do země. Jsem Tvým velkým dlužníkem, mohu Ti poslat penízky za poštovné na účet, pokud mi ho prozradíš nebo mohu nabídnout různé trvalky - hosty, kokarda, šuškarda fialová, muškáty, semínka různých druhů orlíčků /nejčastěji fialové,modré,tm.růžové,červeno-žluté/-ve směsi,
cibulky hvězdníku, případně na jaře kousek červeného krvokvětu /haemantus/. Jinak se mi celkem daří řízkovat - forsytii-zlatý déšť, trojpuky - bílý a růžový, vajgélii - červenou, růžovou i s panašovaným listem, ořechoplodec - krásně modře kvetoucí nízký keř. Jinak nevím, co bych Ti nabídla:). Ještě jednou děkuji. :lol:
misoska

Odeslatod MS v Čtv 30. Čer 2016 17:24:13

Zdeni, není zač. Já jsem ráda, když někomu můžu udělat radost. Kdybych chtěla penízky za poštovné, nechala bych si ještě poslat i obálku, prože ta také něco stojí. :mrgreen:
Doufám, že jsi pochopila, to byl žert. Opravdu nechci nic. Za nabídku děkuji, vůbec si se mnou nedělej starosti. Chtěla jsem Ti přibalit i samínko kokardy a vidím, ty ji máš. Poslední dobou se mi moc líbí. Krásně září na zahrádce.
No, jak nad tím přemýšlím, přece jenom by jsi něco mohla poslat. Pokud nejsi lakomá a máte dost, tak trochu deště. Ten mi fakt moc chybí a máme ho tu velký nedostatek. :smile-44:
MS

Odeslatod misoska v Pát 01. Črc 2016 7:51:05

Tak dík. Jelikož lakomá nejsem, tak jsem se Ti snažila poslat včera trošku deště. Problém je, že nevím, v které lokalitě bydlíš:). Obálku jsem už vyhodila a nezkoumala jsem razítko podací pošty. Já bydlím úplně na východě republiky, kousíček od Třince. A včera byla večer taková krásná bouřka, že jsem Ti pár kapek poslala... došly? :)) :smiley25:
misoska

Odeslatod MS v Pát 01. Črc 2016 12:48:16

Já jsem zase dole pod Tebou. Jestli Ti to něco říká, tak Moravské Slovácko. Všechno přišlo v pořádku, byla krásná bouřka, žádné hrůzy nespadly a dost popršelo. :2_hot:
MS

Zpět na Zahrada