Zakrslé vs klasické ovocné stromy

Moderátor: Living

Zakrslé vs klasické ovocné stromy

Odeslatod Bartson v Stř 30. Zář 2015 15:54:50

Ahoj, chtěl bych se optat, už mě trochu zmáhá obletovat několika metrové ovocné stromy po zahradě. Jaké máte zkušenosti s výsadbou zakrslých ovocných stromů na zahradě? Rostou pomaleji nebo dokonce zastaví se jejich růst v určité výšce? Je v tom rozdíl oproti tomu koupit klasický malý stromek? Díky za rady ;)
Bartson

Re: Zakrslé vs klasické ovocné stromy

Odeslatod henrieta18* v Stř 14. Říj 2015 18:48:47

Bartson napsal:Ahoj, chtěl bych se optat, už mě trochu zmáhá obletovat několika metrové ovocné stromy po zahradě. Jaké máte zkušenosti s výsadbou zakrslých ovocných stromů na zahradě? Rostou pomaleji nebo dokonce zastaví se jejich růst v určité výšce? Je v tom rozdíl oproti tomu koupit klasický malý stromek? Díky za rady ;)

majú o dosť kratšiu životnosť než klasické
Keď nejde o život, nejde o nič
henrieta18*

Odeslatod jabraka v Úte 08. Bře 2016 21:03:50

výběr nízko,nebo polokmenů je vcelku rozsáhlý.U nich rozhodně jde o pomalý růst.Při výsadbě je nutné pamatovat na správný výchovný řez,aby se využila celá růstová plocha.
Pokud jde o třešně,tady je výběr menší.Já jsem si poradil úspěšně s tímto problémem tak,že jsem si přivezl vysokohorskou podnož ptačky,která roste velice pomalu a roubem z méně vzrostlé třešně,ranné chrupky,jsem vypěstoval stromek velmi skromných rozměrů.
Dnešní šlágr jsou sloupovité především jabloně.Ale i ty je problém je úspěšně pěstovat.
JABRAKA
jabraka

Odeslatod paaja v Čtv 12. Kvě 2016 12:10:21

Snad jste si to uvědomil, ale pro jistotu upozorňuji, že zahrada složená ze zakrslých stromů je hůře dostupná a obhospodařovatelná, než zahrada s polo a vysokokmeny. Ty nízké větve pohybu po zahradě prostě brání. Komplikovanější je už třeba i sekání trávy.
paaja

Odeslatod jabraka v Stř 25. Kvě 2016 10:18:35

to mi vždy nadává manželka.6e mi ty stromy vyřeže,nemůže sekat travičku.
JB
jabraka

Zpět na Zahrada