dlouhé schody v zahradě

Moderátor: Living

dlouhé schody v zahradě

Odeslatod dáša v Pon 21. Zář 2015 19:25:54

Nevím jestli jsem to napsala dobře. Hledám inspiraci popř. návod na schody v zahradě. Ale takové trošku nepravidelné. Široké a hluboké, např. schod, dva kroky, schod, dva kroky.
Nevíme, z čeho nejjednodušeji udělat ten schod. Plochu schodu necháme zatravnit popř. sem tam kámen. Bude se po nich chodit docela dost, tak nejen tráva, ta by se brzy schodila. No prostě trocha inspirace v terénu by se mi hodila. Nemáte někdo něco podobného? Moc děkuji
dáša

Re: dlouhé schody v zahradě

Odeslatod pastelka-růžová v Úte 03. Lis 2015 11:27:01

máme schody z terasy, asi to není to pravé ořechové pro tebe......ale nám to stačí :2_hot:
Přílohy
Obraz2075.jpg
tatík vyráběl úplně sám :-)
pastelka-růžová

Odeslatod dáša v Úte 03. Lis 2015 19:32:24

děkuji, jsem vděčná za každé foto. Ono si lze těžko představit co si vlastně představuji. On to ani neví syn , ale hlavně to nechce slyšet, že je to blbost. Většina práce totiž bude na něm. Máme to od auta k chatě do kopce, hlína, listí sešlapaná tráva. Mezi tím je šopa, kůlna nebo jak se to různě po republice říká. Takže když jdeme z chaty do šopy, zase z kopce. Když prší a je mokro, je to zajímavé. Zatím jsme to vždy bez nějaké úhony zvládli, ale roky přibývají, kolena se postupně mění za umělé a nebude to vždycky ejchuchu. Takže si představuji schody tak na dva až tři , čtyři kroky. Nášlapnou plochu zatím uvažujeme ze zatravňovacích dlaždic, aby to nebylo hladké a nějaká zeleň z toho lezla. Budou taky široké, co do šířky ne jen do hloubky. Ale co dát dopředu? Budou jakoby jen tak v prostoru kopce do chaty. Syn se mi směje, ale jestli budeme jednou na vozíku, aby nás přes ty schody dostal nahoru.
Protože je to takové trošku specifické místo, raději jen sbírám fotky jako inspiraci, třeba z nějaké něco někdy použiji.
Pastelko moc děkuji, máš šikovného muže a jestli má ještě někdo nějakou inspiraci, tak sem s ní.
dáša

Odeslatod henrieta18* v Stř 04. Lis 2015 16:38:25

Moje inšpirácie z netu
Přílohy
Railway-Sleeper-Garden-4-2.jpg
Railway-Sleeper-Garden-4-2.jpg (39.51 KB) Zobrazeno 3653 krát
nuage 491.jpg
GKS445_GARDEN_RAILWAY_SLEEPER_STEPS_PLANTED_WITH_GROUND_COVER_PLANTS__Editorial_use_only.jpg
Garden_Steps04.jpg
C17077_21345%20(1).jpg
barrel_pics_033.jpg
AJ120841_RAILWAY_SLEEPER_STEPS__EDGING_WITH__PHORMIUM_AND_VERBENA_BONARIENSIS__.jpg
34882139_720.jpg
Keď nejde o život, nejde o nič
henrieta18*

Odeslatod remet v Čtv 05. Lis 2015 11:51:03

Pro zacatek by bylo dobre napsat vzdalenost, prevyseni a treba fotku, jak to tam vypada ted. Podle toho by se dalo rict, co by se tam mohlo hodit...
remet

Odeslatod dáša v Pon 09. Lis 2015 20:51:18

to je pravda, fotku místa jsem už tu mohla dát. A tento víkend byl i ideální, v neděli jsme hrabali mraky listí, tak to tam teď vypadá slušně. Nepotřebuji ty schody spočítat kolik na jaké převýšení. To mi udělají syn s manželem. Ale syn je proti takovým dlouhým schodům a chci být připravena až na ně nastane snad příští rok čas. Pak se vytasím s nějakou inspirací, fotkou a bude mu to jasné, že mamka má pravdu.
Moc děkuji za fotky. Neumím tak všechno najít na netu, proto jsem se obrátila tady na šikulky. Určitě v těch fotkách jsou prvky, které by se daly použít.
Fakt mi stačí fotky jako inspirace, ať už z netu nebo vlastní zahrady. díky
dáša

Zpět na Zahrada