strom před plot

Moderátor: Living

Re: strom před plot

Odeslatod varouch v Úte 07. Dub 2015 12:12:18

Ahoj, chválím jabloň, těch není nikdy dost. Prodává se hodně okrasných jabloní. Sousedka má červenolistou s drobnými červenými jablíčky, které vydrží na stromě dlouho do zimy, kdy je postupně sklidí ptáci. Pod stromem se tedy neválí žádné shnilé plody. Tady jich je pár okomentovaných http://zahradniknacestach.blog.cz/1009/okrasne-jablone. Ale spíš se podívej, co se dá sehnat. Zkusila bych přímo školky, zahradnictví se ve stromech nevyznají, většinou jen přeprodávají a když se zeptáš na rozdíly v podnožích, tak tápou.

Jinak já nedám dopustit na Sedmého syna (Heptacodium), který kvete až na podzim, kdy už málokterý strom něčím překvapí, a dobře se vyrovnává i se zasolenou půdou po zimě.
varouch

Re: strom před plot

Odeslatod varouch v Úte 14. Dub 2015 10:01:50

Já žiju v domnění, že to jsou synonyma. :) Mám za to, že to je miconioides a česky tomu říkali heptakodium jasmínokvěté. :) Jen nespoléhej na to, že budeš mít každý rok i červenou fázi květů, na tu se musí vyvést počasí, u nás se to často nestihne kvůli mrazům.

Jinak s tou jabloní myslím budeš spokojená víc než se sakurou. Sakura je krásná v květu, ale za tři dny je po všem. Jabloň vydrží kvést déle.
varouch

Zpět na Zahrada