Odstranění přísavníku

Moderátor: Living

Odstranění přísavníku

Odeslatod Laura v Ned 17. Srp 2014 15:00:19

Mám dotaz. Máme část zdi porostlou popínavkou Parthenocissus tricuspidata. Chtěli bychom ji dát pryč, ale na zdi zůstávají přísavné destičky, které nám nejdou odstranit. Měl by někdo nějakou radu, jak je odloupnout a jestli to vůbec jde? Díky za rady.
Laura

Re: Odstranění přísavníku

Odeslatod JanaJanska v Ned 17. Srp 2014 20:57:19

Laura napsal:Mám dotaz. Máme část zdi porostlou popínavkou Parthenocissus tricuspidata. Chtěli bychom ji dát pryč, ale na zdi zůstávají přísavné destičky, které nám nejdou odstranit. Měl by někdo nějakou radu, jak je odloupnout a jestli to vůbec jde? Díky za rady.

No, tak to jsem zvědavá i já:-). Máme ho na zdech roky a v nejvýše položeném místě nám vymrzl, ale drží, jak přišitý. V jednom městě ho měli v ulici na zdi, začal se šplhat na sousedovu fasádu, tak 10cm. Schválně jsem si dávala pozor, co se bude dít a dělo.
Přísavník zmizel a majitelé domku mají novou fasádu. Tak nevím...
Lauro, budu čekat s vámi na erudovanou odpověď :| .
JanaJanska

Odeslatod Sena v Ned 24. Srp 2014 6:48:30

Laura napsal:Mám dotaz. Máme část zdi porostlou popínavkou Parthenocissus tricuspidata. Chtěli bychom ji dát pryč, ale na zdi zůstávají přísavné destičky, které nám nejdou odstranit. Měl by někdo nějakou radu, jak je odloupnout a jestli to vůbec jde? Díky za rady.
Nelze odstranit. Vlastní zkušenost. Jedině odstranit rostlinu úplně a udělat novou fasádu.
nanysek.blogspot.cz
Sena

Odeslatod LoremIpsum v Pon 25. Srp 2014 9:46:06

Já Bobana (měl jméno) odstranila z lodžie důvodu revitalizace paneláku a děsila se, jestli mi nenaúčtují odstranění přísavek, tvořily doslova temné pole, nešly odstranit svépomocí ani na svislých zdech, netobože na stropě (kdo by tam taky lezl, že jo). Nenaúčtovali a ani nic neříkali. Jsa poučena jsem k nové fasádě pro zichr pořídila ten ovíjivý (Parthenocissus inserta), ale je to asi nějaký mutant, zrovna nedávno jsem zjistila, že se na několika místech přisál - přísavnou destičkou, přitom by je neměl vůbec mít. Je to sice jen několik málo kousků, takže viditelné jen tomu, kdo o tom ví, ale dolů nejdou, tak jsem si řekla, že opadnou časem. Zkoušela jsem je odloupnout (Bobana jr. jsem ode zdi odtrhla neprodleně), ale mám obavu, aby při kvalitě současných prací nedostala fasáda smrtící zásah. Každopádně pro mne z této zkušenosti vyplynulo ponaučení, a to takové, že budu muset v budoucnu lépe hlídat, aby mi tenhle Boban jr. nedělal neplechu nezpůsobným chováním.
Pozn.: Tento příspěvek zcela určitě neměl vyznít negativně.
LoremIpsum

Zpět na Zahrada