Dřevěná terasa po letech?

Moderátor: Living

Re: Dřevěná terasa po letech?

Odeslatod Šindel v Sob 02. Srp 2014 10:31:46

Tak jsem během roku něco pročetl a dovolil jsem si i něco málo napsat http://baborad-dvere-interier.blogspot. ... pozit.html. Navštívil jsem pár lidí a celkem si ověřil několik věcí:
Smrk a domácí dřeviny vůbec nic nevydrží. Chybí jim přirozená mastnota a odolnost proti vodě. Ne že by to ze smrku nešlo, ale udržet prkna venku i přes zimu a zabránit hnilobě, to je dost nadlidský úkol.
Exotické dřeviny jsou o hodně lepší nákup, většinou jsou velice dobře odolné proti vodě díky obsahu olejů a vosků. Stejně se ale dvakrát do roka musí ošetřovat, což vás, ruku na srdce, nebude bavit věčně.
Woodplastic materiály skutečně na pohled nevypadají jako plast, při chůzi bosou nohou nepůsobí nepříjemně, ale prostě když to víte, jste z toho nesví. Vždycky to bude syntetický materiál, proti kterému je hodně lidí vysazených. Navíc je to nejdražší varianta.
Osobně jsem po konzultaci se sousedem a díky přebytkům ze stavby zvolil betonovou dlažbu. Sice to není taková romantika, ale funkci plní, škaredá není a není potřeba se o ni starat.
Ale stejně občas lituju, že tam nemám prkna. Jen kdyby to někdo zaplatil za mě, staral se za mě a nechtěl tam místo mě bydlet...
Šindel

Odeslatod remet v Sob 02. Srp 2014 16:43:20

Omlouvam se, ale nemuzu souhlasit s tim popisem plastodreva - kdo nepozna na 5 metru rozdil mezi drevem a plastodrevem, mel by vyhledat ocare.

Mimochodem jsem udelal z terasovych prken (bangkarai) poklop na studnu, neostreju ho ani dvakrat rocne, ani rocne, ani jednou za dva roky. A krom toho, ze zesedl, se nestalo po 3 letech vubec nic. Uvidime jak dlouho vydrzi, ale pocitam, ze za 10 let bude stale stejne sedivy.
remet

Odeslatod Simikomi v Úte 07. Říj 2014 11:31:21

Dobrý den,
na terasu Vám mohu doporučit http://www.prokom.cz/tepelne-upravene-drevo-thermowood
Je to tepelně upravená finská borovice s životností až 30 let s nimimální potřebou na údržbu. Máme od firmy Prokom dřevěný zahradní nábytek a máme ho celoročně venku a vypadá stále dobře.
Simikomi

Odeslatod Markicek v Pon 14. Kvě 2018 20:21:03

Chtěl bych si nechat postavit novou terasu, doporučíte mi na koho se obrátit?
Markicek

Odeslatod Mlato v Úte 15. Kvě 2018 16:59:43

Nejlepší je si první rozmyslet z jakého materiálu chcete terasu postavit
Mlato

Odeslatod Markicek v Stř 16. Kvě 2018 18:44:08

A jaký materiál je na to podle vás nejlepší?
Markicek

Odeslatod Mlato v Pát 18. Kvě 2018 8:22:35

Já to mám z materiálu http://www.woodplastic.cz/
Mlato

Předchozí

Zpět na Zahrada