ABradio - poslouchej online!

Dřevěná terasa po letech?

Moderátor: Living

Re: Dřevěná terasa po letech?

Odeslatod SOFI v Stř 15. Kvě 2013 12:46:11

Hezký, tesaříku ;)
SOFI

Odeslatod SlavekPavlik v Stř 12. Čer 2013 9:08:50

lukasx> Jaké tam máš vruty? Obyčejné žluté pozinkované? V jakém jsou teď stavu?
SlavekPavlik

Odeslatod lukasx v Stř 12. Čer 2013 21:40:35

SlavekPavlik napsal:lukasx> Jaké tam máš vruty? Obyčejné žluté pozinkované? V jakém jsou teď stavu?

Nee, speciálně na terasu jsme kupovali nerezové vruty. Byly trochu dražší, ale jsou naoplátku na 100% funkční! Na rozdíl od těch žlutých, které jsem dával na plot a třetina je už prasknutých a vyměněných.
Chcete si sami vyrobit pískoviště, houpačku nebo vláček pro děti na zahradu? Stačí se inspirovat na: Tesařík zahradní. Veškeré fotografie pocházejí ode mne Lukáš Budínský fotografie
lukasx

Odeslatod SlavekPavlik v Pát 14. Čer 2013 7:32:20

A jak ty plotny sedí, když se po tom chodí? Neklape to?
SlavekPavlik

Odeslatod lukasx v Pon 17. Čer 2013 13:51:39

SlavekPavlik napsal:A jak ty plotny sedí, když se po tom chodí? Neklape to?

No to jak píšu v tom článku je jedna chyba, kterou jsem udělal. Ty podložky jsem totiž nedal 3 (2 na kraje, jednu doprostřed) ale jenom 2 asi 10 cm od krajů. Chtěl jsem trochu víc pošetřit.

No a díky tomu když si člověk stoupl na kraj jakékoliv desky, tak se nadzdvihla a klapla při dopadu. Samozřejmě mě to štve, tak teď podkládám okraje odkrojky z těch impregnovaných latí.

Až bude čas, tak to převrtám a dám opravdu 2 latě úplně na okraj a 1 lať do prostředka. To potom nemá žádnou šanci klapat. Ale vzhledem k vytíženosti novými a novými "projekty" (momentálně 5x5 metrů pergola v zahradě) se k tomu dostane asi až můj syn až bude dědit barák :)
Chcete si sami vyrobit pískoviště, houpačku nebo vláček pro děti na zahradu? Stačí se inspirovat na: Tesařík zahradní. Veškeré fotografie pocházejí ode mne Lukáš Budínský fotografie
lukasx

Odeslatod Šindel v Úte 18. Čer 2013 9:21:14

Ta flexibilní terasa pana Tesaříka je opravdu perfektní nápad, ale předpokládá existenci vyspádované kamenné (beton, dlažba?) plochy, která sama o sobě stojí nemalé peníze, pokud se nemá začít rozpadat po pár zimách. Sám o terase nějakou dobu přemýšlím, ale tím, že nejsem zrovna řemeslník, taky pravděpodobně zůstane jen u toho přemýšlení. Co mě ale zaujalo hned na začátku, jsou zméněné kompozitní dřevoplastové materiály. Nemuset každý rok natírat a po pár letech bědovat nad drolícím se dřevem mi přijde velké pohodlí. Nikdy jsem ten materiál ale neviděl na vlastní oči. Jaký je na omak? Není nepříjemný, když po něm třeba člověk chodí naboso?
Druhá věc, co mě zaujala před několika léty, jsou technické detaily při montáži dřevěné terasy, které výrazně zvýší její trvanlivost - třeba jak prkna prošroubovat tak, aby nevznikly na horní straně důlky, ve kterých se celý rok drží voda a startuje hnilobu.
Stejně mě ale asi nejvíc zajímá ten umělý mateirál. Vypadá to aspoň trochu jako dřevo? Není to cítit plastem?
Šindel

Odeslatod lukasx v Úte 16. Črc 2013 11:53:51

Šindel napsal:Stejně mě ale asi nejvíc zajímá ten umělý mateirál. Vypadá to aspoň trochu jako dřevo? Není to cítit plastem?

Já v tomhle mám velmi smíšené pocity. Na jednu stranu na zahradu nechci plast v žádném případě, na druhou stranu jsem viděl už několik dřevěnic s plastovými "šindelovými" střechami a byl jsem ohromen. Tak proč by nemohly fungovat plastové terasovky? Za mně jedině dřevo.

Co se týče podkladu pro terasu. Tak právě dělám druhou terasu dál od domu, kde jsem neměl nic víc než louku. Pevný a poctivý rošt jsem mě vyšel na cca 2500 (modřínové latě 4x7 cm, 9 patek, 2 pytle betonu). To je podle mně slušná cena. Viz obrázek v příloze.

A co se týče zapuštěných vrutů, tak je několik možností jak je řešit
- vrutovat celé bloky zespodu na rošt a ten poté přiklopit a napevno přidělat na patky (vruty jsou zespodu, neprší na ně)
- existují systémy (montážní podložky), které se připevňují zespodu každé terasovky a poté vrutí do roštu. Viz třeba návod: http://www.secacz.cz/rady-navody/montazni-navody/drevene-terasy/

jinak budování nové terasy s pergolou budete moci sledovat zde
lukasx

Odeslatod lukasx v Úte 08. Dub 2014 9:09:40

Jelikož se to tu množí reklamními příspěvky, tak si dovolím aktualizovat a ukázat, že terasu si dokážete zrobiť aj sami :)

http://tesarikzahradni.blogspot.cz/search/label/pergola
lukasx

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada