Doporučte travní směs

Moderátor: Living

Doporučte travní směs

Odeslatod Laďa V v Pon 15. Bře 2010 15:35:18

Jakou travní směs byste doporučili na zahradu-převážně na slunci-bude více zatěžovaná dětmi-sport apod.Spíše jílovitější půda(původně pole).

Zatím se rozhoduji mezi:
Oseva UNI 12-hřišťová
Wolf-garten Fun -něco mezi hřišťovou a parkovou
Wolg-Garten Loreta -Hřišťová
Wolf Garten PROFI RASEN (LAWN) -(o té mám nejméně informací üdajně zatížitelná a odolná)
a travními směsi od Barenbrug hřišťovými.

Potřebuji hlavně hodně hustou trávu, aby se mi tam neusazovaly plevele a trávu co něco vydrží-děti,pes,sport apod..

díky za rady
Laďa V

Re: Doporučte travní směs

Odeslatod bambik v Úte 16. Bře 2010 8:35:41

Hřišťová směs je opravdu dost odolná, hraní dětí by měla bez problémů vydržet! Je třeba ale počítat s tím, že docela hodně roste. když je sucho, tak to nepoznáte... ale jakmile týden prší, tak pak máte plný koš sekačky během pár minut.
Parková je úplný opak, takže to ne.

Já osobně doporučuju do směsi dát jetel plazivý. Osobně se mi to líbí, samozřejmě nevím jak Vám. Trávník je celistvý a velice odolný proti všemu, včetně přeschnutí. Velice rychle se zaceluje. Jetel sice kvete a jsou na něm pak včely - ale jelikož hřišťová směs se stejně musí hrozně často sekat, tak to vlastně děláte i s tím jetelem, takže se do květu nedostane.

Druhá možnost je do trávníku přidat sedmikrásky - na ně včely prakticky nejdou. Sedmikrásky mají navic takovou přizemní růčičku listů, která je taky velice odolná proti pošlapání a proschnutí. Hrozně dobře se to seká, protože se pomalu plní koš sekačky. dá se říct, že se sekají vlastně jenom ty květy. A je to opravdu nááádherné na pohled.

samozřejmě pokud chcete anglický trávník na české vesnici, tak to asi nebude pro Vás to pravé.
Nevím jestli Vám to pomůže, píšu to všecko čistě z vlastní zkušenosti. Seli jsme u rodičů hřišťovou směs a vydrží to fakticky všecko (bydlí tam taky 2 bratrovy děti a chodí za nima kamarádi hrát fotbal na ten trávník). Doseli jsme do ní ale ten jetel a je to fakt super. Máme tam na jednom kusu i parkovou směs (spletli jsme pytle při dosévání) a ta je hrozně málo odolná proti přeschnutí, trávník totiž nezaléváme. Dali jsme do ní jetel a ten zůstane i za nejhoršího sucha pořád v pohodě, tráva kolem něj je ale úplně proschlá.
bambik

Odeslatod Honza_JR v Úte 16. Bře 2010 9:07:25

Láďo na jiných diskuzích pro tyhle podmínky ještě doporučuji od Barenburgu Gazon, zasel jsem teprve pozdě na podzim tak ještě nemohu hodnotit.
Co důrazně doporučuji je však soustředit se na přípravu půdy a navézt tám par kubíku písku a následne jej zapravit do země. Tráva pak mnohem lépe koření a samozřejmě se pozemek i lépe odvodňuje co člověk nejvíce ocení právě po zimě.
Sám jsem zakládal na podobném poli po částech, na první části jsem neprovedl úpryvy půdy a trávník je teď po zime skoro na odepsání. Na další jsem dal trochu písku a vypadá lépe, na tu poslední část kde je Gazon jsem cca na každý metr čtvereční navezl kolečko písku a jsem zvědav jak to bude vypadat.
A jestli tráva bude zatežována a na slunci tak jednoznačně doporučuji závlahy. Zejména po tom co jsem vloni na jaře zasel, celé jaro a první část léta bylo deštivo a trávník skvěle narostl, ale koncem léta během nepřítomnosti a dlouhodobějšího sucha hrozně vyschl.Svépomocí ta závlahy nevyjde tak draho.
Honza_JR

Odeslatod Laďa V v Stř 17. Bře 2010 10:47:59

No u Barenbrug Gazon píší výška sečení 15-*20mm-to je ale nějak moc málo ne-to je už skoro anglický trávník navíc (odolný a zátěžový)jílek+lipice ho má asi okolo 40%, což mi nepřipadá moc, když po tom mají běhat děti, občasný fotbálek apod.
Bohužel Barenbrug Sport má jílku + lipice 100% což je už moc na trávník, který má i trochu vypadat.

Takže zvažuji zatím Barenbrug Univerzal ten má jílku + lipice asi 55% a výšku sečení už mají na 2,5-3cm
.
No a nebo pak od Wolf-Garten Profi Rasen (LAWN) L-GR 500 osivo
-u kterého ale nemohu rozluštit skladbu co je jílek a co lipice.Ale zase prý o 40%méně odpadů při sečení, takže nějaká tráva co nedorůstá moc velkých výšek.
Mají napsáno u něj složení:
# 50% Limonium perene BARRAGE
# 20% Limonium perene LISUNA
# 10% Poa pratensis
# 10% Festuca rubra trich LIBANO
# 5% Festuca rubra com OLIVIA
# 5% Festuca rubra rubr HERALD
z čehož jako amatér nic nevím

A také se u Wolf-Gartenu nemohu nikde dočíst výšku sečení apod.
Laďa V

Odeslatod Honza_JR v Pát 19. Bře 2010 19:50:21

Láďo ty výšky sečení jak jsem pochopil já jsou minimální co trávník snese aby nebyl poškozen. Samozřejmě že to může být i vyšší.
Honza_JR

Odeslatod sis v Pát 02. Zář 2011 7:08:06

Dobrý den, chci založit trávník kolem domečku, cca 600m2 na sluném místě, bude klasicky využívaná ( děti, pes, bemnajs,...). Jakou trvaní směs máte? Po zkouknutí netu, mam ztoho galimatiáš :( Výrobců je šíleně a směsí také. Jakého výrobce a typ směsi máte?
sis

Odeslatod fůrie v Pát 02. Zář 2011 10:42:29

sis napsal:Dobrý den, chci založit trávník kolem domečku, cca 600m2 na sluném místě, bude klasicky využívaná ( děti, pes, bemnajs,...). Jakou trvaní směs máte? Po zkouknutí netu, mam ztoho galimatiáš :( Výrobců je šíleně a směsí také. Jakého výrobce a typ směsi máte?

Krále trávníků :palec_up:
Tvá Máňa Obrázek
fůrie

Odeslatod sis v Pon 05. Zář 2011 6:50:08

Krále trávníků

Vypadá pěkně... ale proč je tak drahý? :x
sis

Další

Zpět na Zahrada