Daruji řízky oleandrů

Moderátor: Living

Daruji řízky oleandrů

Odeslatod mardvor v Pon 26. Říj 2009 11:36:19

Daruji řízky oleandrů, světle růžový prázdný a tmavě růžový plný. Asi by bylo lépe na jaře, ale přes léto mi nějak přerostly a musím je ostříhat teď před uklizením domů. Světlých je hodně, tmavých je míň.
Za poštovné. Pište prosím na mail: dvorakova.marti@seznam.cz
Přílohy
P1050287.jpg
P1050308.jpg
mardvor

Re: Daruji řízky oleandrů

Odeslatod Hana+3ks v Pon 26. Říj 2009 12:36:51

Martino, oleandry máš nádherné. :palec_up:
Líbí se mně moc, ale nemám místo. :(
Hana+3ks

Odeslatod Tinka v Pon 26. Říj 2009 13:10:24

mám dotaz, množíš si je sama? Mě se nějak nedaří, aby se potvůrky chytli. Máš nějaký postup, který funguje ve vyšším procentu než 0% :)
Tinka

Odeslatod alko v Pon 26. Říj 2009 13:22:09

Tinka,
před chvílí jsem zjistila, že řízek žlutého olenadru pustil kořínek. Vůbec jsem v to nedoufala, protože jsem ho získala asi před 3 týdny. Zásadně je zakořeňuji ve vodě. V zemině mi nikdy nezakořenily. Ale je fakt, že se to nedaří v každé roční době. A chce to trpělivost. Ten předposlední řízek mi zakořenil asi za dva měsíce.
alko

Odeslatod mardvor v Pon 26. Říj 2009 20:25:20

Tinko, množím si je sama , úspěšnost tak 75%, fakt, je že obvykle spíš na jaře, ale loňskou zimu se taky zadařilo. Návod jsem vyčetla tady na liv.
Vyzrálý řízek naříznout podélně asi 1,5cm, bude tedy dole rozdvojený, dát do stimulátoru, mírně oklepnout a zasadit do substrátu na výsev a množení. Substrát bude v petce, která má spodní třetinu uříznutou, v ní zemina, do toho píchnout řízek, přikrýt vrchní částí petky. Lepe udělat si trochu dírku a řízek vložit a zahrnout, asi 2-3 cm nad ten naříznutý konec. Bude tam vlhko a je třeba to jen občas, stačí i vizuálně, zkontrolovat. Aby to nepřeschnulo, ale taky žádné mokro, nejsou tam žádné odtokové dírky, tak aby neuhnil. Prostě normálně vlhký substrát. A čekáme a čekáme až se po obvodu petky začnou objevovat bílé kořínky. Až jich bude víc, tak s celým obsahem vyklepneme a přesadíme do květináče. Výjimkou je, že se to nepovede.
Nevím, kdo to sem dal, pokud se dotyčná pozná, tak tisíceré díky, je to spolehlivý způsob.
Rozmnožily se tak i ty kradené :oops: .
Dalším pozitivem, alespoň pro mě je, že máš krásnou zdravou rostlinu, zvyklou na zdejší klima. Tady na Vysočině je drsné podnebí. Několik oleandrů z baumaxu, nebo odkud, mi už zašlo. Přežijí léto, ale na podzim, či v zimě je napadnou puklice a je po nich. U těch vlastních se mi to ještě nestalo.

Hani, dík za pochvalu.
mardvor

Odeslatod mardvor v Pon 26. Říj 2009 20:26:10

alko napsal:Tinka,
před chvílí jsem zjistila, že řízek žlutého olenadru pustil kořínek. Vůbec jsem v to nedoufala, protože jsem ho získala asi před 3 týdny. Zásadně je zakořeňuji ve vodě. V zemině mi nikdy nezakořenily. Ale je fakt, že se to nedaří v každé roční době. A chce to trpělivost. Ten předposlední řízek mi zakořenil asi za dva měsíce.

Jejda, a měl by tu někdo k dispozici žlutý??????????
mardvor

Odeslatod RomanaK v Pon 26. Říj 2009 21:59:19

Jé, po žlutým toužím už dlouho taky. Když už ho někde měli, tak plnokvětej...ten nechci. Tak taky prosím - kdyby někdo měl kousek s jednoduchým květem, ráda i zaplatím.
RomanaK

Odeslatod danah v Pon 26. Říj 2009 23:24:36

Mám žlutý jednoduchý, ale teď už nepoznám, který z mých 5 to je. Teď už nekvetou, taky jsem je částečně ořezala a spoustu toho skončilo na kompostu. Když se připomenete příští rok, pošlu. Já bych zase ráda bílý, je mi jedno, jestli jednoduchý nebo plný.
Pohledám f. toho žluťáska...je to spíš taková bledě žlutá barva.

Nemůžu najít žádnou detailní, ale je to ten 1. vpravo, na f. za tou žlutou kopretinou, snad to trochu bude vidět.
DSC00667.JPG
danah

Další

Zpět na Zahrada