Plevel v trávniku.

Moderátor: Living

Re: Plevel v trávniku.

Odeslatod hanka36 v Ned 14. Čer 2009 22:30:32

No, to teda nejsi... :( Sice nemám nově založený trávník, ale ježatka se mi tam taky bohužel objevila. :2_angry: Někde jsem četla, že přes zimu vymrzá...? V což jsem tajně doufala.. Takže to tak není? Honzo? Co s tím? Nový trávník zakládat určitě nehodlám.. :(
Dnes jsem zrovna zkusila potřít pár kousků roundapem, tak uvidím co to udělá.. :?:
hanka36

Odeslatod HonzaPM v Ned 14. Čer 2009 22:52:17

Hanko ahoj :x-winking: , jak už psali přede mnou, ježatka patří k pozdním jarním plevelům (teplomilky, jednoletky, nepřezimující). Pokud máš malou plochu, tak potření/postřik/vyrýpání jednotlivých kousků je nejrychlejší. Mezery po ježatce bych dosel. Pokud by to bylo na větší ploše, tak bych trávník založil teď nebo koncem léta, aby požadované druhy utekly těm plevelným. Ale i na podzim klíčí plno dvouletých přezimujících plevelů - violky, veronicy, heřmánkovce, svízely, žabince...
Prostě v půdě je např. 10.000 semen toho či onoho druhu a 20.000 jiného a každou jeho sezonu vyklíčí část, např. 500. A za rok zase. A zase.... plus nálety. :mrgreen:
Takže... vydržet. :mrgreen: A nesnažit se u výsevových o Anglii. :smilie7:
HonzaPM

Odeslatod bambik v Pon 15. Čer 2009 7:56:09

HONZA PM:
tvůj popis trávníku zní jako hezká směsice, příjemná na pohled a vhodná na českou vesnici... my máme zatím akorát směs tráv s jetelem plazivým, mám v tom pár dalších kytiček jako drobné kakosty, heřmánek, kokošku atd. snažím se do něj dostat hlavně sedmikrásky, ty se mi moc líbí. ale nevím jestli je ten jetel nepřeroste....

asi jsem dost mimo v téhle diskuzi že?
osobně ale anglické trávníky nemusím. stojí to spousta nervů, hnojiva, vody a peněz. naprosto nesmyslně spousta lidí odváží posekanou trávu jako odpad a přitom si postupně odvážejí živiny ze zahrady... a pak je musí pracně vozit z baumaxů v pytlích zpátky....

-------------------------------------------------------------------------------------

Cizinec obdivuje na jednom britském zámku dokonalý anglický trávník. Jeho majitel, lord, praví: „Ale to přece není nic těžkého, my se o něj pouze trošku staráme a on roste. Trávník se musí na jaře uválet, pořádně pohrabat… a pak už jen zalévat, hnojit a sekat.“ „To všechno u nás doma děláme také, ale přesto nemáme tak dokonalý trávník jako vy, Vaše lordstvo,“ odpoví na to cizinec. Starý lord se zamyslí a dodá: „A děláte to také již tři sta let?“

-------------------------------------------------------------------------------------

a podívejte se sem: http://www.ekozahrady.com/dobry_vtip.htm
je to naprosto pravdivé a přesné! a vlastně mi to ani nepřijde až tak vtipné...
bambik

Odeslatod Bob builder v Pon 15. Čer 2009 8:46:42

Já bych řekl že se jedná o pýr plazivý. Pěkný neřád, zahluší všechno okolo a jak se vysemení, máte na roky dopředu o zábavu postaráno. Existuje na něj selektivní herbicid, bohužel si nemůžu vzpomenout na název, až se mě v hlavě rozsvítí, napíšu. Prodává se i v hobbymarketech, taková tuším hnědá papírová krabička s lahvičkou uvnitř. V popisu je uvedeno použití - zejména na bramborová pole apod., neohrožuje zdraví, posřik i na zeleninu. Osobně vyzkoušeno, 100% účinnost. Ještě bych dodal, že se plazí opravdu při zemi a tak je těžké posekat tak, aby se nevysemenil.
Bob builder

Odeslatod Keria v Pon 15. Čer 2009 9:20:22

Ja mam "stary" travnik ... a dtto sa mi ta potvora obcas objavuje.. ( BB- na rozdiel od pyru tu nemas v zemi tie kilometrove odnoze korenov ). Tato "burina" sa pomerne lahko da pomocou noza odstranit, ale fakt lepsie je co najskor - cim mensi trs, tym lahsie..
Noooo...o anglicky travnik som tiez ani nikdy nesnivala ..
Teda viem, ze moj travnik nie je dokonaly.... burinu sice moc nemam( nemam velku plochum tak sa da dost ustrazit "nozom") ked je sucho, tak polovica uschne, ale zas sa pozbiera..( ako teraz po 2 mes.sucha nam tu 2tyzdne prsalo a zas je nadherny)....a k tomu mam aj " kolecka", co mi vycuraju moje dve miniaturne psie potvory...
(Ale tam si pomaham obcas "transplantaciou" - z okraja travnika kde to nevadi vyberiem kusok drnu a premiestnim ho tam kde bola diera..A takto dooookola..)
------------------------------
A este k burinam - klicivost mnohych beznych burina ( na rozdiel od kulturnych rastlin) je aj 30-70 rokov!!!...Takze do zakladania noveho travnika by som v podbnom pripade tiez ani nahodou nehrnula...ona ta nejaka burina v tych nasich travnikoch vlastne sa by bude urcite stale objavovat..
Keria

Odeslatod AliceC v Pon 15. Čer 2009 9:57:27

Taky mám plevel v trávníku. Používala jsem Bofix, ale za chvíli tam byl zase, tak jsem to vzdala. Hodně se tu daří jeteli a tak ho nechávám postupně rozrůstat. Jde mi hlavně o to, aby byla plocha zelená, ale z čeho bude, to moc neřeším.
AliceC

Odeslatod sany v Pon 15. Čer 2009 14:56:54

bambik,
prečítala som si "vtip" z tvojho odkazu a v mnohých prípadoch je to naozaj tak, čo je dosť smutné. Niektorí by chceli mať sterilné-bezúdržbové záhrady. Žiadne lístie, žiadna burina, žiadna práca... Ešte šťastie, že nie všetci dávajú prednosť tomuto štýlu záhradníčenia.
Přílohy
2009 388.jpg
Toto je náš "slovenský trávnik", no nie je krásny?
2009 400.jpg
ešte jeden pohľad
sany
sany

Odeslatod bambik v Pon 15. Čer 2009 18:20:46

SANY
ten tvůj trávník je naprosto dokonalý!! :palec_up: :palec_up: :palec_up:

selas tam ty iskerky nejak?? (říkáte jim tak na slovákoch? moje babi jim dycky tak říkala, tak mě napadlo, jestli to není ze slovenčiny.. máme to k vám blízko..) nikde v obchodě jsem osivo neviděla... takže zatím sbírám odkvetlé květy, suším semínka a seju :D
bambik

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada