Plevel v trávniku.

Moderátor: Living

Re: Plevel v trávniku.

Odeslatod AliceC v Úte 16. Čer 2009 9:44:59

Keria, u nás zase K.J.Erben o mateřídoušce - zemřela matka, do hrobu dána ... no nic hezkého :( .
Na světlušky mám úžasné vzpomínky z dětství, kdy jsem s tátou jezdila na vodu, tam jich bylo všude plno :) . Honili jsme je tenkrát s dalšími dětmi (chudinky světlušky).
S tou výškou trávníku máš pravdu. Je lepší, když se nechá v horku vyšší. Mám to osobně vyzkoušeno.
AliceC

Odeslatod Květa v Úte 16. Čer 2009 10:38:02

Alice, jj, jedná se o tuto knížku.
Odešla jsem na krasneruze.
Hackeři mají zatím navrch, hatí.
Květa

Odeslatod sany v Stř 17. Čer 2009 9:31:00

bambik, AliceC, ďakujem :oops:
Kéria bola šikovnejšia, áno na Slovensku nám rastú tak krásne sedmokrásky. A ako sa do trávnika dostali? Občas sme "zabudli" pokosiť včas a postupne sa takto rozmnožili. Z niekoľkých "buriniek" vznikla takáto nádhera.
sany
sany

Odeslatod elhap v Stř 17. Čer 2009 22:00:06

Ahoj, přidám svou zkušenost s ježatkou. Loni v červnu založen trávník (před tím roundup). V novém trávníku byla spousta ježatek. U sousedů, kteří měli taky nově založený trávník, byla ježatka taky. Já jsem ježatky poctivě vypichovala nožem, zbavili jsme se jí - letos jsem ještě žádnou nenašla. Sousedi se na to vykašlali - přes zimu jim z trávníku úplně zmizela. Ale teď mě napadá - jestliže je to v létě klíčící travina, možná se teprve objeví, že? Tak teď budu napjatě čekat (s nožem v ruce). Narozdíl od sedmikrásek a rozrazilů mi ježatka v trávníku připadá opravdu nehezká :-)

PS: ty články o trávníku na ekozahradách jsou zajímavé - díky za tip.
elhap

Odeslatod hanka36 v Sob 04. Črc 2009 21:37:03

Ježatku mám v trávníku stále, ale nějak moc to neřeším.. Snad přes zimu zajde.. Vykvést nestihne, seče se.. Ale celkově náš trávník vůbec nevypadá dobře. Nevím jestli je to tím, že už měsíc denně prší nebo je to sněžná plíseň či co.. Nevíte někdo? Pomůže hnojení?
Přílohy
travnik.jpg
trava.jpg
hanka36

Odeslatod Keria v Úte 07. Črc 2009 18:35:12

Hanko :roll: ...nesmut, nie si sama koho travnik nevyzera mmt. zrovna ako anglicky . Ten nas dostava uz druhykrat zabrat otrasnymi horucavami - pritom jednu dobu bol uz krasne zeleny a hustyyyyy- teraz uz zas treti tyzden mavame kazdy den v tieni cez 30C ..a naopak od vas - dazd za celu dobu prisiel prvykrat vcera!! !
----------------------
Hm...sice nie som odbornik, co by ti urcil presne pricinu...ale skusim poradit ako praktik ;) - laicky , co by som s nim robila .
V prvom rade by som vyhrabala dokonale vsetku tu susinu, co tam v travniku vidiet..aby sa ku korenom dostal vzduch....a potom skusila prihnojit. Ja hnojim "len" granulami NPK resp. cereritu - tu cast co kosim tyzdenne pravidelne niekolkrat do roka , pred domom kde kosim menej casto - 2- 3x do roka....
--------------
Noooo....ale ked taky stav je uz dlhsiu dobu - teda nielen posledne tyzdne kvoli nadmernemu mokru - tak by som skusila potom neskor cely travnik trochu "zmladit"...
Ono totiz sa mi tiez semtam stava, ze na niektorych miestach podobne sa dost preriedi - napr. jedna cast, ked predtym dlho stala voda pri jarnom topeni snehu- teraz to mam uz zarovnane, ale dochadza k tomu postupne aj ako travnik starne.......
Zvycajne to robievam na jar, alebo koncom leta - po pokoseni a dokonalon vyhrabani od suchych zbytkov dosypavam na povrch u zeminu ( napr. taku co sa mi zvysi ked niekde prerabam zahony, alebo kompost..atd.- zial len vynimocne som mala naraz dost zeminy na celu plochu, preto to robievam zvycajne po castiach :smilie8: len tenucku vrstvu co zaplni volne miesta medzi korenmi a trsy travy trcia von..a potom do toho dosievam travu..
Hm...ono sa to dosypavanie substratu - vratane kompostu, piesku - nielen kvoli zarovnavaniu plochy, dier...ale aj kvoli vyzive a zlepsovaniu podnych podmienok - odporuca aj v zahradnickych knihach...
Keria

Odeslatod richardsonec v Pon 23. Říj 2017 13:16:30

Trošku oživuji diskusi. Jestli se nějak změnil postoj k plevelu? Asi už se nějaký ty roundapy nepoužívají ne? Nemám rád extra agresivní přípravky. Když si vezmu že někdy pak v té trávě pěstuji bylinky. Nevím jak se ty ceny pohybují já jsem s ekologickým vypalovačem plevele cca na 1000 Kč. Je to moc či je to odpovídající cena?
richardsonec

Odeslatod jabraka v Pát 08. Pro 2017 14:17:32

Pokud není tohoto plevele mnoho,použij bodově totální herbicid.Malou stříkačkou,nebo kapátkem přímo na plevel.Roundup je také k mání jako gel.po zničení se za měsíc,dva doseje tráva.
JABRAKA
jabraka

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada