Plevel v trávniku.

Moderátor: Living

Re: Plevel v trávniku.

Odeslatod AliceC v Pon 15. Čer 2009 21:44:49

Sany, taky se mi moc líbí :palec_up: . Je to romantika :) .
Bambiku iskerky jako jiskřičky? To by sedělo :) .
AliceC

Odeslatod Květa v Pon 15. Čer 2009 23:27:20

:mrgreen: původně jsem si říkala, že sem nepolezu, páč angl. trávník není můj šálek...
ale tím vtipem jste mi připomněli povídku z Ustláno na růžích a pod nebesy - Jindřišky Smetanové.. o zahradníkovi na vyslanectví GB - znáte ?
Odešla jsem na krasneruze.
Hackeři mají zatím navrch, hatí.
Květa

Odeslatod AliceC v Úte 16. Čer 2009 5:56:52

Květo, neznám, ale mrknu se, jestli ji nemají v knihovně.
Je to tahle knížka?
http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/ ... ebesy.html
AliceC

Odeslatod Anelaba v Úte 16. Čer 2009 6:22:37

Doufám, že mě moje vlastní sestřička nic neudělá :mrgreen: , že jsem ji sem dala-ale odříznout nešla. Taky jsme řešili u mámy trávník, bylo škoda ty sedmikrásky posekat,jak byly krásný! :cry:
Přílohy
agáve 2007.JPG
Anelaba

Odeslatod AliceC v Úte 16. Čer 2009 6:52:59

Anelaba, vidím tam i něco modrého. Nemáte tam i rozrazil? My ho mívali v trváníku na zahradě u domu, kde jsem vyrůstala. Byl jako obloha, říkali jsme mu bouřka :) . http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=724
AliceC

Odeslatod AliceC v Úte 16. Čer 2009 6:54:14

Pardon - v trávníku ... ;)
AliceC

Odeslatod Anelaba v Úte 16. Čer 2009 7:52:09

Alice-je to rozrazil.
Trváník-taky dobrý. :mrgreen:
Anelaba

Odeslatod Keria v Úte 16. Čer 2009 8:40:35

:lol: ..pobavite!
Sany tam ma nadherne "slovenske" sedmokrasky..To ja si v ich spojitosti spominam na moc smutnu rozpravku z detstva :| ... ze pod kazdou sedmokraskou s ruzovymi lupienkami je pochovana svatojanska muska - ona a pod bielymi on...( tiez by tie rozpravky nemuseli az tak krmit citlivu detsku dusiscku takymi dramami, horormi... ;) )
Svatajonaske musky som nevidela poriadne takmer ..uff...od detstva ...az pred piatimi rokmi som zrazu pri terase jeden taky malicky svietiaci zazrak obdivovala niekolko dni..fakt to bol zazrak, ze sa v meste take nieco objavilo :smilie10:
-------------------------
Bambik ..ale pripomenula si mi ISKERNÍK PRUDKY - taka bezna zlta burina v prirodnych lukach...Je prudko jedovaty a uz na dotyk moze sposobit skarede pluzgiere na pokozke.. Takze sa len tak ulozit niekde do travy...nemusi byt vzdy az tak bezpecne ;) ...
-------------------------
Vcera som kosila - trava teraz po dazdoch rychlo rastie...a pri tej prilezitosti som prestavovala kosacku....Pred rokmi som bola na navsteve u byvalej kolegyne ...a taky fantasticky travnik aky mali v zahrade som asi este nevidela - skutocne huste- husty!!! sytozeleny koberec.
Bolo to hobby jej manzela - ten nam vykladal, ze v lete ked nastanu horucavy vzdy striha travnik na vyssiu vysku ako na jar a jesen..
Takze par rokov (ked sa nepozabudnem) to praktikujem tiez...bezne mam kosacku nastavenu na 3cm, ale na leto prejdem na 5cm...i ked myslim, ze 7cm by bolo este lepsie...ale ked to cloveka zvadza mat to tak krasne nakratucko zastrihnute... Ono totiz v lete ak to nie je tak nakratko strihane, poda je viac chranena pred slnecnymi lucmi a tak rychlo nevysycha a travnik az tak nedostava zabrat...
Fakt to dost funguje, moj travnik vzdy dlho oddolava velkym horucavam ...aj ked zial na nom s vodou setrim......a potom zase sa rychlo obnovi...
Keria

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada