Čím účinně vyplevelit zahradu?

Moderátor: Living

Re: Čím účinně vyplevelit zahradu?

Odeslatod 2jj2 v Pon 06. Dub 2009 7:58:45

no koukám, že nám nezbyde nic jinýho než stříkat, sekat, kopat, z těch strání mám však obavu...než to rychle zaroste..nemáte někdo tip na něco dekorativního a zároveň rychle rostoucího?..teda kromě svlačce:-))) :x-winking:
2jj2

Odeslatod Garpi v Pon 27. Dub 2009 9:20:28

Zdravím Vás a mám prosbu. Jsem absolutní začátečník v zahradnictví a momentálně začínám při dostavbě domku uvažovat co se zahradou. Základní představu mám a začínám sbírat informace. První, co mi bylo doporučeno - odplevelit Roundapem. Začít teď a pokračovat po celou dobu vegetace než najedou stroje a porost rozjezdí.. Máme parcelu v mírném svahu a po spodní délce (42m) navazuje v ostřejším svahu na zahrady sousedů. Dotaz zní jestli nemůže případný déšť spláchnout postřikovou chemii k sousedům.. abychom si nezadělali na problémy hned ze začátku.. Předem díky za pomoc.
Přílohy
ZP1020091.JPG
a takový je sklon našeho pozemku
ZP1020089.JPG
zahrada sousedů pod námi
Garpi

Odeslatod Sofinka74 v Pát 19. Pro 2014 9:28:48

Za sebe bych určitě doporučila již zmíněný Roundup, pořizovala jsem si ho zde http://www.inpest.cz/postriky-proti-plevelum-herbicidy/roundup, když už jsem si něco takového chtěla pořizovat, chtěla jsem, aby produkt byl v akci. Nehodlám totiž za produkty na trávu utratit hříšné peníze.
Sofinka74

Odeslatod belly3 v Čtv 16. Dub 2015 10:23:10

Garpi napsal:Zdravím Vás a mám prosbu. Jsem absolutní začátečník v zahradnictví a momentálně začínám při dostavbě domku uvažovat co se zahradou. Základní představu mám a začínám sbírat informace. První, co mi bylo doporučeno - odplevelit Roundapem. Začít teď a pokračovat po celou dobu vegetace než najedou stroje a porost rozjezdí.. Máme parcelu v mírném svahu a po spodní délce (42m) navazuje v ostřejším svahu na zahrady sousedů. Dotaz zní jestli nemůže případný déšť spláchnout postřikovou chemii k sousedům.. abychom si nezadělali na problémy hned ze začátku.. Předem díky za pomoc.

No Roundup není rozhodně nic zdravého.. https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=rou ... 1kodlivost ale pokud plánujete na pozemku třeba trávu, kašlete nyní na plevel, jestli to pak stejně rozjezdí stroje, nemá cenu nyní investovat do odplevelení.. jestli to rozjezdí a pak budou uhrabovat a rovnat, pak je dobré třeba navézt na tuto zem zeminu kvalitní a tu zatravnit, plevel který zůstane dole tráva docela dobře zaroste, a ten co se přeci jen provrtá na povrch pak můžete ničit třeba bofixem, nebo mustangem..
belly3

Odeslatod fůrie v Úte 28. Dub 2015 11:42:32

je to jak píše Belly, nejdřív, až dostavíte, si stejně necháte horní vrstvu i s plevelem strhnout, navozíte pěknou hlínu a pak teprve to, co vyleze, budete likvidovat, Roundup použít můžete, sousedy neohrozíte (pokud ho teda nenastříkáte přímo k sousedovi na zahradu). Trávu zasejete do čisté, pěkné hlíny a budete doufat, že plevele bude co nejméně :mrgreen:
Tvá Máňa Obrázek
fůrie

Předchozí

Zpět na Zahrada