AKU nůžky na trávu

Moderátor: Living

AKU nůžky na trávu

Odeslatod Laura v Pon 09. Čer 2008 15:24:20

Ráda bych věděla, používáte někdo AKU nůžky na trávu? Jaké s nimi máte zkušenosti? A jakou značku? Našla jsem, že údajně nejlehčí jsou od značky Bosch, od Gardeny jsou kolem 1 kg. Vydrží ten akumulátor opravdu tolik času, co udávají? K některým je možno dokoupit nástavec na stříhání plotů, funguje to spolehlivě? Díky za vaše zkušenosti.
Laura

Re: AKU nůžky na trávu

Odeslatod amazonka01 v Pon 09. Čer 2008 15:35:35

Zkušenosti nemám,taky jsem se pídila...na serveru zahrada označili Boschky za šnitlíkostřihač...zkoušela jsem ho v Baumaxu a výkon to má vážně malinký...
Ale taky bych něco nutně potřebovala...
Amazonka
amazonka01

Odeslatod kamila02 v Pon 09. Čer 2008 15:37:31

My máme Bosch. Nevím, jakou má mít akumulátor výdrž dle údajů, ale jistotně ji má daleko větší než má ruka. Je to dost namáhavé, trávu to tak nějak žužlá hrozně pomalu, protože ty lišty nemají příliš dlouhé zuby... používám raději mechanické nůžky na trávu, dovezené před dávnými časy z NDR. Jde to rychleji než s tou elektrickou parádou. A navíc to nebzučí :)
kamila02

Odeslatod Laura v Pon 09. Čer 2008 15:47:23

Zatím dík za vaše odpovědi, já jsem doteďka stříhala ručními nůžkami Fiskars, stříhaly dobře, ale také to nebyla žádná hvězda, občas to tak trochu skříplo ruku. Teď mají nějakou závadu, rozšklebují se, asi z nich něco vypadlo. Tak asi zase vezmu do ruky srp. Ale doufám, že ještě někdo se podělí o zkušenosti .
Laura

Odeslatod Jájan v Pon 09. Čer 2008 18:57:24

Po problematickém hledání informací na netu jsme se nakonec rozhodli risknout Gardenu. Ustřihne to opravdu kdeco, rozhodně nevedeme anglické trávníky. Na jedno nabití to ostříhá to co potřebujeme, což je: kruhy kolem čtyř stromů, asi 50 metrů kolem zahrady, plus plochu asi čtyř metrů čtverečných. Zatím jsou zkušenosti krátké, máme ho od března. Každopádně lehké se to zdá jen když se to chytne. Ruka má opravdu po stříhání dost a většinou i během stříhání, takže jedna dvě pauzy to jistí. Ony ty vybrace prostě rukou proudí. Taky bych si představovala trošku více koleček. Dvě jsou málo. Vytvářím vlnky(o:
Ale zatím to úkol plní, tak jak má.
Jájan

Odeslatod Johan v Úte 10. Čer 2008 0:30:54

Já jsem si tu Bošku koupil a k ní i tu lištu na keře. Půl hoďky jede přijatelně, pak se dusí, ale asi ta baterka potřebuje napřed trošku zajet. Sekačku to nenahradí, ale kolem stromů a obrubníků, kam se sekačka nedostane, je to praktické. Se stříhací lištou se, stejně jako trávník, musí zvolna, rozhodně to ty slibované 9milimetrové větvičky nestřihne, ale jednoleté přírůstky tůjí to bere slušně. Mám ji na tvarování jehličnanů a myslím, že poslouží. Akorát ty plastový camprdliky vevnitř jsou poněkud deprimující, ale vzhledem k mému věku a všeobecné zdravotní zchátralosti, mě asi přežije.
Je fakt lehoučká a šikovná do ruky.
Johan

Odeslatod Jájan v Úte 10. Čer 2008 7:44:27

Ano, plastové čudlíky uvnitř mě po prozkoumání taky vyděsili. Ale já zas mám tu jistotu, že ten stroj přežiju. Tedy skoro jistotu(o:
Jájan

Odeslatod Helena9 v Stř 11. Čer 2008 8:48:28

Mam stejne zkusenosti jako kamila. Nuzky (Bosch) jsem nutne potrebovala pred nekolika lety a ted odpocivaji nekde v hlubinach zahradnickeho naradi. Pomaleji to uz snad nicim neslo. Obcas jsem mela pocit, ze bych to lepe okousala. No a vzpomenout si, ze je nutne zrovna na dalsi den nabit baterie, to byl taky obcas problem. Ted to bereme bud strunou nebo mechanicky. Jen manzel se obcas popta, kde ze to ty moje nuzky vlastne jsou ... Fakt je, ze jsem je koupila na doporuceni zname a ta ma s nimi nejlepsi zkusenosti.
Helena9

Další

Zpět na Zahrada