e-obchody

Moderátor: Living

Re: e-obchody

Odeslatod danate v Úte 08. Led 2008 7:01:34

www.esveld.nl, www.alpine-peters.de, www.stauden-staude.de, www.baumschulgarten-enneking.de, www.bluetenblatt.de, www.marnis.nl - a určitě jich jsou další tisíce :-)
danate

Odeslatod celjana v Stř 09. Led 2008 17:50:17

Děkuji za tip na nákupy, hned jsem si objednala z www.esveld.nl a až potom mi došlo, že vůbec nevím, jak to chodí. Prosím Danate, nebo kohokoliv, kdo má praxi, popište jak to jde v praxi. Např. mě trápí, jak zaplatím, jestli v EUR nebo v KČ, moc mi nejde do hlavy jak se naše maloměstská pošta s tím vypořádá. Děkuji Jana
celjana

Odeslatod Petr1 v Stř 09. Led 2008 20:26:08

Já tedy nevím, ale na poště asi neuspěješ. Chce to bankovní konto, nejlépe v EUR. Příkaz se může dát také z korunového konta, ale banky mají otřesné kurzy a poplatky. Dostaneš fakturu s jejich bankovním kontem a na toto konto banka pošle peníze.
Petr1

Odeslatod danate v Čtv 10. Led 2008 7:21:27

petr1 má pravdu, bankovní poplatky nejsou malé, záleží, za kolik sis objednala. Já objednávala u Esveldu na jaře, zboží přišlo poměrně rychle a uvnitř byla faktura (nic jsem nemusela platit předem, dokonce tam byla splatnost myslím 14 dní), dostaneš číslo účtu a veškeré náležitosti na faktuře, důležité pro převod. Nejlépe je poprosit někoho, kdo má EUR konto, nebo tak výhodné konto, kde může přes, třeba internetbanking dávat příkazy sám přímo i do zahraničí. Já mám takto známého, ten mi to pošle a já mu pak pošlu sumu v Kč, kterou ho to stálo. Když nemáš jinou možnost, zajdeš do banky, kde máš účet a dáš jednorázový příkaz k úhradě do zahraničí, s tím ale, že neseš veškeré poplatky.
danate

Odeslatod celjana v Čtv 10. Led 2008 16:58:48

Danate i Petře1 vřelý dík za informace. Ještě, že existují diskuze. Mějte se a ještě jednou díky. Jana :ugeek:
celjana

Předchozí

Zpět na Zahrada