Chmel

Moderátor: Living

Re: Chmel

Odeslatod danah v Stř 07. Lis 2007 17:50:20

Lopuch, dají se koupit semínka a předpěstovat, jak píšeš, v únoru vysít. Dobře vzcházejí v takových rašelinových tabletách - jifech, které před výsevem namočíš. Několik těch jifů dáš na misku a zespodu dolíváš vždy trochu vody. Rostou jako z vody :D, tak v březnu vysadíš do malých květináčů se substrátem pro balkonovky, dáš tyčku a zaštípneš vrchol, aby se větvily a po zmrzlých vysazuješ skoro půlmetrové sazenice, zatím jsem je nikde neviděla prodávat.
Stačí vysadit na dva až tři metry od sebe, podle toho, jak rychle potřebuješ místo zakrýt. Zpočátku dost zalívat, sem tam i pohnojit.
Zkus pohledat na "Balkonovkách" byla tu o něm celá diskuze.
"V životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou."
danah

Odeslatod EvaF v Stř 07. Lis 2007 18:29:18

Lopuch, ještě existuje chmel japonský, je to sice letnička, ale taky velice dobře kryje, roste rychle a vydrží zelený až do zimy. Taky se vysévá v únoru, potřebuje už po vyklíčení vhodnou oporu. Jsou to sice ze začátku takové nitečky, ale po vysazení venku se rozjede. Pak ještě výborně kryje fazol šarlatový, ten jsem vysévala na jaře přimo k plotu. Krásně kvete a ještě budeš mít na podzim pěkné strakaté fazolky. :)
EvaF

Odeslatod EvaF v Stř 07. Lis 2007 18:35:51

Lopuch, ještě existuje chmel japonský, je to sice letnička, ale taky velice dobře kryje, roste rychle a vydrží zelený až do zimy. Taky se vysévá v únoru, potřebuje už po vyklíčení vhodnou oporu. Jsou to sice ze začátku takové nitečky, ale po vysazení venku se rozjede. Pak ještě výborně kryje fazol šarlatový, ten jsem vysévala na jaře přimo k plotu. Krásně kvete a ještě budeš mít na podzim pěkné strakaté fazolky.
Další variantou je povijnice, má různé barvy květů a je hodně vysoká, květy ale vydrží kvést jen do poledne, ale když rozkvete, stojí to za to. Tuhle modrou jsme letos fotila u bráchy. (tu)
Přílohy
chmel-japonsky.jpg
image/jpeg
chmel-japonsky.jpg (100.75 KB) Zobrazeno 2248 krát
povijnice.jpg
image/jpeg
povijnice.jpg (109.72 KB) Zobrazeno 2244 krát
popinavky.jpg
image/jpeg
popinavky.jpg (51.76 KB) Zobrazeno 2249 krát
fazol-sarlatovy.jpg
image/jpeg
fazol-sarlatovy.jpg (71.68 KB) Zobrazeno 2249 krát
EvaF

Odeslatod Lopuch v Stř 07. Lis 2007 21:42:59

Danah:
moc děkuju, píšu si všechno a v obchodě pohledám.
EvaF:
ty fotky jsou úžasný, vzhledem k tomu, že jste psala modrá povijnice, tak tu jsem na fotce poznala, ale co je na těch ostatních fotkách? Na té poslední fotce je úplně neproniknutelná stěna. Moc pěkný
Lopuch

Odeslatod EvaF v Stř 07. Lis 2007 22:18:58

Lopuch, je to u těch názvů fotek dole, u té spodní fotky (popinavky)je zleva od sousedovic baráku chmel (má rád stín), vedle něj krásně kvetoucí vilec, který Ti doporučila Danah, ten kvete ještě teď, vedle něj za tou mříží je fazol, ten kryl nejlíp, ale zase nesnáší podzimní mrazíky, takže uvadá nejdřív. Jinak je ještě spousta dalších krásných popínavek, třeba hrachor, lichořeřišnice, Asarina, černooká Zuzana (Thunbergia), tak to můžeš všechno zkombinovat, pokud to máš jen dočasně, u nás zase nejsou zatím penízky na plot. :)
EvaF

Odeslatod Lopuch v Čtv 08. Lis 2007 15:16:37

EvaF, děkuju vůbec jsem ty názvy pod fotkama neregistrovala. Určitě zkusím vilec, fazol a povijnici, zřejmě to nějak nakombinuju, protože budu to mít na východním a jižním plotě a jak píšeš chmel má rád stín a toho by si tam neužil. My jsme plot dodělali před týdnem a za týden začínáme stavět (dřevostavbu), takže v lednu snad k nastěhování. Na jaře bych tu holopláň chtěla právě nějak odclonit, takže budu dle vašich rad experimentovat. Ještě jednou díky moc za rady :D
Lopuch

Odeslatod Bregenz v Čtv 08. Lis 2007 15:22:11

EvaF: Zaujala mě ta červená popínavka na předposledním obrázku - to bych řekla, že není žádná z tvého výčtu v dalším příspěvku. Není to kvamoklit? Díky.
Bregenz

Odeslatod danah v Čtv 08. Lis 2007 15:49:48

Bergenz, já bych to taky tipla na kvamoklit, ale ten neudělá hustý pokryv, jsou to jen takové nitky, ale květ má zase výraznou barvu.
"V životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou."
danah

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada