Plašič na hryzce

Moderátor: Living

Re: Plašič na hryzce

Odeslatod MartinaPav v Stř 21. Lis 2007 13:17:52

Děda má z petek takové ty větrníky. :)
Zkusím objednat ten z odkazu od loro.
MartinaPav

Odeslatod exn v Úte 04. Pro 2007 13:50:34

mám osobní zkušenost s nějakým "zaručeným elektronickým" plašičem hryzců, krtků a myší. Jsou to vyhozené peníze!!! Už jsme toho vyzkoušeli hodně a i podle ohlasů na různých diskuzích ten boj je nekonečný. Pokud se jich zbavím na zeleninové zahrádce, tak se dají do ovocných stromů, atd... Chtělo by to kočku, která by na ně měla pořád chuť, ale ten náš kocour je má "v paži!. Stejně dostane nažrat doma, tak co by se za něma honil :-)
exn

Odeslatod MartinaPav v Úte 04. Pro 2007 13:55:12

Kočku lovkyni máme. Ale hryzci prý moc často nevylézají na povrch, tak nemá chudinka chlupatá šanci.

Jo a už mám doma ten výše zmíněný. Ale problém je, že má připojení do sítě a to děda nebude chtít zapojovat. A jeho soused má na poli jakýsi na baterky a ten prý funguje, takže s tím svým asi moc radosti nenadělám. :cry:
MartinaPav

Odeslatod danah v Úte 04. Pro 2007 19:46:54

MartinoPav, myslím, že ta zmíněná firma dodává oba druhy, snad by ti ho mohli po domluvě vyměnit?
Venku s ním zkušenosti nemám, ale v objektu stojícím uprostřed polí, jsme ho s úspěchem používali v depozitářích a fakt to fungovalo.
"V životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou."
danah

Odeslatod MartinaPav v Stř 05. Pro 2007 10:04:56

danah, v nabídce mají jenom síťové.
Nevadí, děda se holt buď přizpůsobí, nebo mu tu zahrádku hryzci sežerou.
MartinaPav

Odeslatod vrana v Čtv 20. Pro 2007 15:49:56

Hryzci vylézají ven jen někdy v noci.to by na ně měly platit sovy ale těch je už asi moc málo.Doporučovalo se dávat na místa výskytu hryzců taková bidýlka, aby sova mohla posedět,jsou ve tvaruT, a je to dobré i pro dravce denní,kteří loví hraboše.
Já už mám zahradu tak hustě zarostlou křovím a stromy, že se hryzci do toho houští bojí jít.Ten hlavní druh hryzce se v Polsku jmenuje gryzun rolny=hryzec polní, protože žije předevšímna okrajích pole a ne v lese.Často si dělá díry pod plotem,tam jim to nikdo neušlape.Pokud však kolem plotu běhá pes tak zmizí.
Mně když se hryzec objevil, vždy jsem ho snadno zastřelil vzduchovkou.On si zavírá díru,nesnáší průvan.Když na ni náhodou někde narazím, nechám ji otevřenou a asi za půl hodiny se vrátím. Je-li zavřená, znamená to že je tam a je blízko.Pak nabiju vzduchovku, otevřu zase díru položím k ní hlaveň a počkám tak do 10 minut on vystrčí hlavu ven,střelím,on vždy vyskočí ven,zašlápnu ho a nabíjím znova,protože strkají hlavu další členové rodiny.Přestanu střílet až už nic nevykukuje.Spotřebuje to nějaký můj čas ale raději to než aby mi sežral stromky.Já mám zahradu jako jedlý les nebo permakultura kde vše roste divoce,je tam jen ovoce,keře,liany aktinidií ,bez nich a zimolezů na ovoce si nedovedu zahradu představit.Aktinidie arguta je moc vysoká, té jsem obětoval celou jabloň po které se šplhá a dusí ji.Letos měla tolik plodů, že jsem pozval sousedy aby si je naobírali.Na nás zbylo taky dost.Je to nejmíň 10x chutnější než kiwi z obchodu.A zimolezy zrají podle odrůdy od konce května až do července.
vrana

Odeslatod Kohant v Čtv 20. Pro 2007 18:03:46

Hryzci se na zimu stahují pod mulč. Je dobré pro ně někde v rohu zahrady založit kompost. Stáhnou se tam a aspoň budete mít přehled kde jsou.
Čtenářkám přeji hezký den!
Kohant

Odeslatod svatavik v Stř 16. Pro 2015 7:58:13

Hryzce řešíme odpuzovačem na krtky a hryzce, ty trubkové z dovozu co se zapichují do země ale podle výrobce "toho našeho" odpuzovače k ničemu nejsou, protože jsou úzké a plocha která se dotýká půdy je malá, takže se do zeminy dostane málo toho "bručení" z odpuzovače. Je fakt že odpuzovač co máme my má průměr asi 10cm a na hryzce zabírá dobře. Takže doporučit můžu konkrétně odpuzovač deramax cvrček.
svatavik

Předchozí

Zpět na Zahrada