ABradio - poslouchej online!

Klanopraška čínská

Moderátor: Living

Klanopraška čínská

Odeslatod jitka01 v Čtv 11. Říj 2007 11:45:26

Nemáte prosím někdo sazenice? Dojedu si nebo dobírkou!
jitka01

Re: Klanopraška čínská

Odeslatod Jožka v Čtv 11. Říj 2007 23:14:57

mam ale jen osobni odběr www.tropichukvaldy.cz
[color=#BF00FF]Sranda zvítězí nad lží ,hlouposti,závisti i nenávisti.Když budou moudří ustupovat,svět bude patřit hlupákum. Před nikým se neponižuj a nad nikoho se nepovyšuj.
Jožka

Odeslatod jitka01 v Sob 13. Říj 2007 18:49:39

To je škoda,mám to z ruky - Brno.
jitka01

Odeslatod Tchorik v Čtv 18. Říj 2007 8:02:39

Zabrouzdej po netu, urcite je maji i jinde a na dobirku. Nebo vyraz na nejakou vystavu, tam se prodavaji pokazde. Ted jsem koukala, napr. zahradnictvi Kruh, normalne posilaji, ja uz od nich dvakrat neco brala a byla jsem spokojena. Budou sice mensi, ale na dobirku. Jo a nevim, jestli nemaji byt dve, kvuli opyleni.
Tchorik

Odeslatod jitka01 v Čtv 18. Říj 2007 12:00:45

Děkan za info!
jitka01

Odeslatod rodinka v Stř 28. Led 2009 11:55:46

Ahojáááá zahradnice a zahradníci :2_hot:
Blíží se nám konec zimy a tak pomalu přemítáme, co nás všechno čeká letos. Doufáme, že spousty květů a plodů :lol: Jedním z našich nových "obyvatelů'' zahrádky je také klanopraška čínská(schisandra chinensis). Budeme mít tuto lijánu už třetím rokem a tak jí začínáme věnovat větší pozornost z důvodu možného kvetení a eventuality nějakého toho plodu. Proto jsme vytáhly toto téma o kterém se tu ještě moc nenapsalo a nás by právě moc zajímalo kdo a s jakými zkušenostmi tuto blahodárnou rostlinu pěstuje. My jsme ji zvolili jako zajímavost místo jiných okoukaných rostlin na pergolu a musíme říci, že roste tedy úchvatně. Během vegetace byly nárůsty okolo 2 metrů. Těšila nás krásně zelenou barvou listů. Už zbývají jen ty plody ;)
A tak se ptáme, jak je na tom vaše "šizandra"???
posíláme nějaké odkazy na tuto "potvůrku" http://www.ekozahrady.com/klanopraska.htm , http://www.pelargonie.cz/188.html , přejeme prima čtení a brzy zas ahojááá :smiley15:

PS: jediné dochované foto naší klanoprašky je z loňska a to ještě když jsme vyvedli na svět "ŠTĚSTÍ" v podobě malinkatých pavoučků, které i tak malé zůstaly. Letos se ale v dokumentaci polepšíme a dopředu děkujeme za vaše fotky!! :)
Přílohy
IMG_1849.JPG
...trochu je vidět ta hezká zelená, těch listů:-))
IMG_1844.JPG
IMG_1842.JPG
rodinka

Odeslatod SlávkaL v Pát 30. Led 2009 11:05:17

Mám Schisandru od podzimu 2008, takže zkušenosti vesměs žádné. Potom, co opadala, jsem si nebyla jistá, jestli je to podzimem, nebo se jí u mně nelíbí. Ale teď jak začíná procházet zahradu, zdá se mi, jakoby tam byl náznak pupenů (doufám, že přání není otcem myšlenky/toho co vidím). Tak snad na jaře vyrazí.
Podle rad jsem ji podsadila - stálozeleným zimolezem Lonicera nitida a ten jsem ještě podsypala kůrou.
Trošku mě překvapilo, že ještě po dvou letech se čeká na plody - doufala jsem, že snad už letos... :oops:
Kdo má větší zkušenosti, případně nějaká doporučení - písněte.
SlávkaL

Odeslatod airbusy v Pát 30. Led 2009 11:40:57

Ja pestujem klanoprasku cinsku ako zaciatocnik, mam dvojrocnu rastlinu, ktoru som ziskal a je zatial bez kvitnutia a plodov. Niekde som cital, ze dobre strihana rastlina kvitnut zacina 4-6 rokom podla toho, akym sposobom je vedena. Je potrebne sa rozhodnut na zaciatku, ci zalozite 1-3 hlavne vyhony a ostatne slabe, tenke vyrastky je nutne vystrihavat, cim sa zapestuju silne kostrove konare. Po tretom roku by sa mal rez na jar pozostavat zo zastrihavania minulorocnych vyhonkov za 12-15 ockom. Rastlina neznasa sucho, je treba ju hodne polievat. Tieto informacie som nasiel na internete, zatial nie su mnou odskusane.
airbusy

Další

Zpět na Zahrada