Začínáme se zahradou..aneb mozoly a dřina

Moderátor: Living

Re: Začínáme se zahradou..aneb mozoly a dřina

Odeslatod kadla v Pon 23. Črc 2012 20:12:40

Sany, díky, díky za pochvalu ;)
kadla

Odeslatod Današ v Čtv 26. Črc 2012 6:20:03

Kadlo, pěkně jedete :) Mám pocit, že já začínám už dvacet let ;) . Mimochodem, bydlíme asi ve stejném regionu. Taky nakupuju v Lysé, můžeme vyměňovat :)
Današ

Odeslatod D. v Čtv 24. Led 2013 18:46:19

Dělila jsem se s našimi mozoly, které jsme si dělali cca před pěti lety tady apak po pár letech ještě tady a toto foto je z loňského léta ...http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=154&t=2052355&st=0&sk=t&sd=a&start=400
viewtopic.php?f=154&t=2052355&st=0&sk=t&sd=a&start=368
Přílohy
DSCN0554a.jpg
D.

Odeslatod Dagimon v Pát 18. Pro 2015 20:28:19

Ahoj všichni,
je to neuvěřitelné, ale zase uběhlo dalších pár let a já jsem tu v diskuzi, kterou jsem kdysi dávno (2006) založila.
Všem moc děkuji za pokračování v této diskuzi, skoro mě to až dojalo :-)
Všechny Vaše příspěvky jsem prošla a jsou úžasné.

Můj poslední příspěvek je 4 roky starý (neskutečné, jak to letí). Vím, že toto je o zahradách a tak se omlouvám za trochu osobní zpověď. Měla jsem další pauzu, kterou tentokrát způsobily radostnější události než posledně (pro ty, kdo to nečetli: rozvod a krize co dál). Takže je to tak, že mezitím se z přítele stal (další :-) ) manžel a počet osob používající naší zahradu se během těch 4 let rozmnožil o další dva. Tito dva ji sice přetvářejí k obrazu svému (ano, máme klouzačku, pískoviště a i trampolínu...), ale moc nepomáhají a díky nim mi prostě na zahradu nezbývá čas (asi založím další vlákno "děti a zahrada").
Sice mě to pořád baví, ale bohužel zahradu zanedbávám. Přesto se samozřejmě za ty roky mnohé změnilo a tak sem mám i co dát.
Bude to takový časosběrný dokument před a po. Snad to tu ještě někoho zajímá.
Dagimon

Odeslatod Dagimon v Pát 18. Pro 2015 21:39:49

V posledních pár letech se neřešila ani tak výsadba, jako spíš ty věci okolo. Nejpalčivější byla příjezdová cesta. Leta byla prostě bez úpravy, což znamenalo neustálý bahno na autě, botech a i všude okolo baráku...
Jelikož jsme nechtěli zámkovou dlažbu, ale náš sen byl žulová dlažba, postupně jsme nakupovali kostky, kde se dalo (nechtěli jsme ani nové, ale patinu). V roce 2011 se cesta nechala vyrovnat (bagr) a začlo se s dlážděním. Bylo to takové puzzle, kdy já (těhotná) kostky rovnala do řad a přítel (dnes již manžel) zatloukal a zatloukal :-) Nové řady jsem zasypávala prachem, kropila a koštětem "spárovala"... a taky posouvala slunečník, abychom se nespálili.
Pak nám kostky nevyšly, tak byla pauza.
Mezitím se nám narodily dvě děti a letos se konečně dodělaly poslední 3 metry.
Dělali jsme to dlouho, ale zvládli jsme to sami a výsledek snad stojí za to.
Přílohy
prijezdovka 2006-15.jpg
Dagimon

Odeslatod Dagimon v Pát 18. Pro 2015 22:12:44

Tento rok byl u nás dost ve znamení žuly a tak i další reportáž je o dláždění. Dlouho jsem toužila po úpravě cestiček kolem domu a dočkala jsem se. Můj šikovný muž vše vymyslel, sehnal a vytvořil - velké šutry sám řezal rozbrušovačkou (já hadicí kropím řez..) i přesouval (se sousedem a kamarádem). Ať žijí kovové válečky, fošny a pajcr!
Přílohy
cesta k boude.jpg
Dagimon

Odeslatod Jájan v Pon 21. Pro 2015 18:08:21

Mozolů muselo být spoustu, ale stojí to za to, tu příjezdovku by vám mohlo kdejaké město závidět(o:
Jájan

Odeslatod jabraka v Sob 19. Bře 2016 21:09:29

Po zimě nastává další jaro,pokud se najde zase někdo,kdo na panenské půdě zakládá zahradu,mohu přispět z vlastní zkušenosti.
Pláň posypeme chlévskou mrvou a zoráme,nebo aspoň zaryjeme.Zjara můžeme zasadit brambory.Ty pomohou díky časté kultivaci zbavit zeminu většiny plevelů.Občasným přihnojením minerálními hnojivy se aktivizuje obsah bioprvků v půdě.Po sklizni opět pozemek zryjeme a je připraven na další zhodnocení.Část využijeme jako trávník,část jako zeleninovou zahradu.další na výsadbu květin a ozdobných keřů.
JABRAKA
jabraka

Předchozí

Zpět na Zahrada