Mravenci v květináči s paprikama

Moderátor: Living

Mravenci v květináči s paprikama

Odeslatod sppring v Sob 16. Čer 2007 15:45:17

Prosím o radu, jak se zbavit mravenců, nalezli mi do kvetinace na balkone s paprikama a uz to tak vypada, ze si tam udelali mraveniste :(

Jak je vystrnadim??

Nekdo mi poradil tabak..ale nekourime :( mate nekdo jiny napad?

Diky za jakekoliv info..
sppring

Re: Mravenci v květináči s paprikama

Odeslatod Hevy v Sob 16. Čer 2007 16:07:44

sppring, mě potkalo to samé, jen to bylo u kopretiny, zabydleli se ji v kořenech - asi, protože zeminu v květníku navršili cca o 5cm! Květina byla mravenci obalená a žloutly listy, květy hnědly... našla jsem je tam o víkendu a jediné, co jsem měla po ruce, byl lak na vlasy- v jiné living-diskuzi ho doporučovali na molice. Tak jsem kopretinu osprchovala a když trochu oschla, postříkala ji tím lakem, dnes je to týden a dobré! :) jen nevím, zda bude lak na vlasy na papriky to "pravé ořechové" :)
Hevy

Odeslatod sppring v Sob 16. Čer 2007 16:09:34

Hevy - děkuji za radu.. kdyby slo o kytku, tak to risknu, ale na ty papriky nevim nevim :) mam taky zlute listy a kvety hnednou.. ach jo..doufam, ze tam nejake zustanou :(
sppring

Odeslatod vimrova v Sob 16. Čer 2007 18:09:57

Sppring, zkus vyndat z květináče někde venku a vysypat hnízdo (larvy) chvíli nechat ležet a oni by měli začít zachraňovat a stěhovat larvy a hnízdo někam jinam a pak dát novou hlínu. Většinou si mravenci už neudělaj hnízdo tam, kde přišli o kukly - hledaj jiné a bezpečnější ;)
Jana
vimrova

Odeslatod Keria v Sob 16. Čer 2007 21:00:42

:X..mne sa takto nasackovali mravce pred rokmi na jar do fikusu v jedalni - to som v podloznej miske objavila kopku hliny ako si tam "zakladali" mravenisko!!!....a pred dvoma rokmi do netykavok na kuchynskom okne ( zdnuka...)..A na terase sa to stava bezne...(najucinejsi aj tak povazujem v takomto pripade biolit..postriekam kvetinac a okolie..)
Takze viem aka je to radost...tiez by som odporucala opatrne papriky vybrat a vymenit hlinu...ak su vsak v korenoch, tak to je horsie..Co ked by si skusila ponorit na par hodin korenovy bal do vody a nechala tak( ale chcelo by to nejak ho sikovne zabalit, aby sa uplne nerozpadol....
Takto sa likviduju skodcovia na listoch napr. izb. rastlin, ked sa nechce pouzivat chemia..zabali sa kvetinac do igelitu a rastlina sa opacne ponori listami do vedra vody( daju sa na vedro dve prkienka a medzi to zavesi dole hlavou a necha nejaku dobu tak odmocit..moze sa pridat trochu jaru...Pomaha to napr. aj proti moliciam a pod.
Len ma to takto napadlo, kedze ide o zeleninu ..ale ci je to pouzitelne aj s hlinou, tak to nie som si ista..
Keria

Odeslatod Tchorik v Pon 18. Čer 2007 8:15:02

Taky si mi mravenci udelali hnizdo v kvetinaci u fikovniku. Tak jsem ho pri presazovani macela ve vode pres noc, ale tedy ne cely - jen korenovy bal, abych znicila to mraveniste. Pak jsem to zasadila a docela rostla, protoze to vypadalo, ze prezili a tvori si nove. Tak jsem okolo par dni chodila a vrazdila jednotlive mravence a najednou byl klid. Zrejme to bylo poslednich par jedincu, kteri se snazili mraveniste obnovit, ale bez kralovny a kukel se jim to uz nepodarilo. Jinak mi takhle uz asi pred rokem zlikvidovali smrcek v kvetinaci. Jsou to pekny mizerove :twisted:.
Tchorik

Odeslatod Bambusář v Pon 18. Čer 2007 23:15:22

Dopravte do centra mraveniště 1 kapku acetonu. Nesmíte ale mraveniště moc rozvrtat. Udělejte špejlí dirku a po aplikaci vitamínů ji zasypte. Těm paprikám se nic nestane.
Bambusář

Zpět na Zahrada