Okrasné dřeviny z Polska

Moderátor: Living

Okrasné dřeviny z Polska

Odeslatod Lopuch v Čtv 07. Čer 2007 18:06:13

Zdravím všechny zahrádkáře a chtěla bych se zeptat jestli máte nějaké zkušenosti s dovozem okrasných dřevin z Polska. Slyšela jsem, že jsou tam velmi levné.
Lopuch

Re: Okrasné dřeviny z Polska

Odeslatod kiwi v Čtv 07. Čer 2007 18:55:52

Jsou. Na 1. máje jsem tam nechala 1300 Kc za: 5xrododendron,7xjap.azalka,2xtaxus,4xhosta a 2x kam. nebo kanad.boruvka. Oči mi přecházely (nad výběrem i cenama) Jo a v jedné azalce byl "bonus" mala azalka -úplně jiná:) Byli jsme v "Pisarzowice" - máme to z Českého Těšína blizoučko. Vyhlášená zahradnictví Pudeek a Kubiczek. Platit se dalo v Kc.Přeju dobrou ruku při výběru.
kiwi

Odeslatod epson v Pát 08. Čer 2007 5:11:17

Nevšimla sis, jaké tam jsou ceny tůjí a jak vysoké? Nebo smrky a takové podobné? A kde přesně to tam je. mě to říkalo už tolik lidí a pořád jsem tam ještě nebyla.Jsem z Havířova, takže docela kousek
epson

Odeslatod suma v Pát 08. Čer 2007 8:27:22

kiwi - můžeš prosím upřesnit blíže? My jezdíme za Cieszyn směrem na Katovice, tam je taktéž velmi levně, ale to tvoje zahradnictví mě zaujal. Děkuji.
suma

Odeslatod xrenata v Pát 08. Čer 2007 19:59:22

Holky našla jsem tento odkaz,mělo by to být zřejmě to zahradnictví co psala Kiwi http://www.babielato.com/
xrenata

Odeslatod kiwi v Sob 09. Čer 2007 19:26:04

Děvčata, zkusím popsat cestu. Z Cieszyna směrem na Bielsko-Biaa (už jsem to tu někde jednou psala-je dobré mít mapu blízkého okolí-mají dost blbě značené cesty!)Místní znalci vědí, že na první velké světelné křižovatce se má odbočit v pravo na Bielsko (což my nedvěděli a jeli dál, načež podle mapy zjistili, že vesnice, kterou jsme projeli je už za :evil:, takže otočka a zpět :ugeek:) Prostě tam NEBYL směrník na Bielsko :roll:. Takže jestli se šťastně dostanete do Bielska, držte směr na Oswiencim. Cesta vás povede kolem různých školek, ale jestli chcete do Pisarzowic, tak jedem a jedem a...Kdyby něco-jazyková bariera není zas tak strašná ;) V Pisarzowicach(i před)vás už budou navigovat v barvě vyvedené, květy ozdobené směrové tabule. Nemůžete netrefit a fakt to stojí za to! (..by mi měli něco spustit za reklamu... :ugeek:) Jak píše xrenata-je to ono.Doporučuji, vzít si dovolenou, dostatek peněz, velké auto a manžela(jestli není stejně praštěný do kytek jako vy) raději nahraďte přítelem,či kámoškou :lol:Já už teď nesměle manžu připravuju, že na podzim zajedem pro nějaké jehličí a ták..a na jaře zase pro nějaké jehličí a azalky... :ugeek: Platit můžete v Kč-bude vám přepočítáno dle stávajícího kursu-bez obav ;) A jedééééémmm.
Pak se pochlubte ;)
kiwi

Odeslatod lenka01 v Ned 10. Čer 2007 8:43:34

A neznáte nějaké dobré zahradnictví v Polsku ze strany od Zlatých hor a Mikulovic?Od Těšína to máme daleko,i když mě to láká.Na letošní výstavě Flora Olomouc se mi nejvíce líbila expozice právě polských zahradnictví,hned bych jim vše odvezla :D
lenka01

Odeslatod Niva v Ned 10. Čer 2007 13:38:08

Taky bych se přidala s prosbou.Nezná někdo Polská zahradnictví směrem od Náchoda nebo Broumova? Prosím, prosím
Niva

Další

Zpět na Zahrada