Koření a bylinky do jídla

Moderátor: Living

Koření a bylinky do jídla

Odeslatod vimrova v Pon 07. Kvě 2007 15:11:17

Vloni jsem si vysel koriandr, protože byl v receptu do jednoho jídla. To jídlo nám ,ale nechutná, zato koriandr roste jako divej. Je mi líto ho zlikvidovat. Máte někdo nějakej dobrej recept, kde by se dal použít?

Když přidáte někdo recept na něco jiného (s šalvějí, saturejkou, tymiánem apod. budu jen ráda :)
Jana
vimrova

Re: Koření a bylinky do jídla

Odeslatod danaba v Pon 07. Kvě 2007 15:22:19

Salvej s testovinami: naucila jsem se to v Italii a je to velmi rychle. Uvaris testoviny. Vezmes susenou salvej (listky), rozmelnis ji a das ji na panvicku s maslem. Maslo se salveji rozpustis. Pak to prelijes pres uvarene testoviny a promichas. Das na talir a posypes parmezanem ci jinym podobnym syrem. Tot' vse!

Ostatni koreni take pouzivam, ale recepty jsou slozitejsi.
danaba

Odeslatod chrast v Pon 07. Kvě 2007 15:28:31

danabe, úplně odbočuji, ale abych Tě nemusela hledat, využiju této diskuze. To Ty jsi mi radila koupit rákosovou rohož na kapsy do jezírka?
chrast

Odeslatod danaba v Pon 07. Kvě 2007 15:30:14

Chrast: to byla DANAH, ja jezirko nemam. Jinak obe dve jsme Dany.
danaba

Odeslatod vimrova v Pon 07. Kvě 2007 15:31:59

Danaba: mám taky jeden se šalvějí a máme ho moc rádi. Ukazovala ho Ljuba Krbová kdysi v Prima vařečce :

20lístků šalvěje, 4 rajčata, 100g Feta sýra , těstoviny (1/2 pytlíku)
Dáš vařit těstoviny.
Šalvěj pokrájíš na drobno, hodíš na olej, přidáš nakrájená rajčata a počkáš, než se uvaří těstoviny. Těsně před slitím těstovin dáš k rajčatům na drobno nakrájený feta sýr a odstavíš z kamen. Sliješ těstoviny a promícháš znovu sýr v rajčatech (můžeš lehce rozmačkat - neměl by přejít varem, jinak hrudkuje).
Omáčku vmícháš do těstovin a podáváš. Celé jídlo trvá jen cca 15 minut (než se uvařej těstoviny - já mám k tomu ráda vrtulky).

Kdybys měla chvilku, můžeš se mi po nějakém tom koriandrovém podívat? Jinak bych ho musela si vyhodit. Ostatní se mi hodí aspoň do Provensálského koření, ale koriandr zatím nikam (td)
Jana
vimrova

Odeslatod danaba v Pon 07. Kvě 2007 15:38:36

Zeptam se mamky, ja koriand totiz moc nemusim. Mam totiz alergii na nektere koreni a koriand mezi ne bohuzel patri.
danaba

Odeslatod dina v Pon 07. Kvě 2007 17:21:29

vimrova:pokud máš koriandr zasetý už od loňska a nechceš semena,tak ho klidně vyhoď.Nejlepší ke sklizni jsou mladé lístky,asi jako petrželka.Potom už je moc aromatický,dá se říct že smrdí.mladé lístky koriandru-cilantro se dají použít na různé salzy,chutney,saláty apod.Lístky čerstvé šalvěje na pečené kuře,na pečené brambory,na skopový.A jak psala danaba,hodím lístky čerstvé šalvěje na máslo osmahnout a tím se polejí těstoviny.Saturejka je dobrá do segedínu,na pečený kuře,do luštěnin.Tymián do omáček na těstoviny,do rajský,do nádivek.Na bylinky jsem maniak,každé ráno si nějaké natrhám a použiji při vaření.
dina

Odeslatod vimrova v Pon 07. Kvě 2007 17:26:50

Dina : díky, možná proto mi nechutnalo to jídlo, že byl už moc vyrostlej. Semení se mi to tu mezi jahodama. Právě, že když ho vyhodím, tak už nebude potomstvo a nebudu moct ochutnat něco, v čem by byl dobrý ;)
Jana
vimrova

Další

Zpět na Zahrada