Zavlažování - jaké máte zkušenosti?

Moderátor: Living

Re: Zavlažování - jaké máte zkušenosti?

Odeslatod honzaj. v Ned 05. Bře 2017 12:12:03

Já mám nejlepší zkušenosti se zavlažováním http://www.supersektor.cz/dum-a-zahrada/zavlazovani/ jako nejsem žádný profi zahradník, ale pro trávník a pár záhonů to stačí bohatě, navíc za výbornou cenu.
honzaj.

Odeslatod Ivanka74 v Čtv 29. Čer 2017 16:58:44

Zdravím, my ten automatický systém máme a jsme moc spokojení. Je napojený na povrchové čerpadlo, a dá se tam nastavit délka zalévání a podobně, můžete k tomu dokoupit i takový senzor, který zaznamenává vlhkost půdy, takže se po dešti nespustí :) Čerpadlo jsme kupovali tady - https://www.cerpadlabezstarosti.cz/147-povrchova-cerpadla-na-vodu a mohu jen doporučit, skvělé ceny, servis i kvalita zboží :)
Ivanka74

Odeslatod jumpmans v Čtv 06. Črc 2017 14:51:43

KolumbusK napsal:Ještě jednou prosím, jestli by někdo mohl srovnat Gardenu a Hunter ev. Rain Bird. Díky.

urcite hunter nebo rainbird. jsou to profi systemy. Gardena je sice kvalitou vyse nez uplne nejlevnejsi sunt, ale cene rozhodne neodpovida.
osobne mam doma hunter. Kdyz jsem to resil, vysel mi dokonce levneji nez veci od gardeny.
jinak rozdil hunter vs rainbird asi tak velky nebude. Hunter v cechach dodava irimon.cz pripadne se da koupit na cerpadlaazavlahy o par korun levneji, ale nemaji cely sortiment. Irimon je distributor hunteru pro CR, takze ma vsechno.
rainbird do detailu neznam, v dobe kdy jsem to resil o nem nebylo moc informaci na webu nalezitelnych.
jumpmans

Odeslatod Karel4. v Pon 10. Črc 2017 15:26:50

Souhlasím s tím, co píše Jumpmans. Máme Hunter od Irimonu na zahradě už víc jak 6 let a jsem naprosto spokojen. Máme kombinaci různých malých a velkých trysek od 90°až po 360°, taky nataženou kapku na záhonech a v mulč. kůře, automatické ovládání a dešťový senzor. Navrhoval nám to ten člověk, co nám to pak realizoval a nevyměnil bych to za nic na světě. Na zimu se zavře přívod vody, kompresorem se z toho vyfouká voda, na jaře se otočí kohoutem, jen se to zase pustí a je to, žádná údržba. Jen je potřeba mít tlak vody, aby to fungovalo, my to máme rozděleno na 5 sekcí, pro 850 m2 (jdou časově po sobě) najednou by to celé nefungovalo. Do Gardeny bych nešel, je to předražené a jedna naše rodinná známá si kdysi koupila Gardenu v hobby marketech, že to je super, sestavoval jí to nějaký "šikula" a pořád s tím má nějaký problém, teď zrovna nemůže sehnat náhradní díly na solární, elektronicky ovládaný 360°postřikovač ... čím víc techniky, tím víc k ničemu. Tak držím palce, Karel4.
Karel4.

Odeslatod Rohatice1 v Pát 11. Srp 2017 17:16:57

Zkuste juknout do mnoho oblíbeného magazínu - tam se toho dočtete opravdu mnoho - já tam chodím pro rady pokaždé, když nad něčím kolem zahrady váhám ;) https://magazin.specialnizahradnictvi.cz/ :smiley15:
Rohatice1

Předchozí

Zpět na Zahrada