Zavlažování - jaké máte zkušenosti?

Moderátor: Living

Re: Zavlažování - jaké máte zkušenosti?

Odeslatod Bambusář v Pát 11. Kvě 2007 12:26:11

Exn: Já nepopisoval zkušenosti se systémem Rain Bird,ale se systémem Gardena. Tento systém mám nainstalovaný a vyzkoušený. Vy máte zkušenost se systémem Rain Bird. Gardenu asi nemáte,protože by jste si toto poměrně známé jméno určitě pamatoval... Takže až strávíte s Micro-Dripem Gardeny tolik hodin co já,můžeme podiskutovat na poněkud rozumější úrovni. Do té doby bych slovo "lež" používal co nejméně...
Bambusář

Odeslatod exn v Pát 11. Kvě 2007 12:54:09

2 Bambusář: omlouvám se, reagoval jsem na Váš poslední příspěvek (psaný 11:25) a nespojil jej s Vašim předchozím příspěvkem (psaný 6:15), kde píšete pouze o Gardeně. Když si to po sobě ještě jednou přečtete, tak stejně jako já tam zřejmě i teď tu souvislost moc neuvidíte. Nicméně ještě jednou se omlouvám.
Zřejmě tedy nebudeme vzájemně ve sporu, když prohlásím, že normální zavlažovače nemají ve svém pracovním rozsahu žádná "suchá" místa. Aby nevznikla zbytečně mýlka pro jiné účastníky této diskuze. Na rozdíl od "běžných" :-) zavlažovačů, které tato "suchá" místa dle Vašeho tvrzení mají.
Jinak Micro-Drip od Gardeny mám (na zavlažování truhlíků a velkých květináčů) a dodnes (3 roky???) slouží bez závad ke svému účelu. Abych se přiznal, nikdy by mě tímto systémem nenapadlo zavlažovat větší plochu. Stačí se podívat na průřezy trubiček...
exn

Odeslatod Viktor v Pát 11. Kvě 2007 13:53:13

Už jsem se lekal že se poperete :lol: .
Mít k zavlažování jenom truhlíky - jdu jasně do kapkové závlahy. Kdybych chtěl zavlažovat rozsáhlejší trávník (a měl k tomu dobrý zdroj vody) tak si už nechávám vypracovat nabídku na systém výsuvných zadešťovačů.
Jenže je to něco mezi tím. Voda jen vodovodní, takže se moc rozmáchnout nemůžu. Automaticky zavlažované plochy by měly být od několika záhonků cca 0,5*2 metru nebo trošku víc po "záložní zahrádku" cca 3*4 metry a k tomu pár květináčů, truhlíků a sadbovačů. A samozřejmě všechny čerstvé výsadby. Prostě to, co je nejvíc ohroženo (resp. kde sucho může způsobit největší škodu). Trávník holt buď vodu dostane nebo se bude napřesrok dosívat :(
"Neuživím" tedy žádný větší postřikovač, potřebuju spíš pružnou konfiguraci abych pokryl třeba další květináč, kousek plochy s čerstvou výsadbou atp.
Viktor

Odeslatod Miska v Pát 11. Kvě 2007 14:46:40

Ma zkusenost s rotacnim zavlazovacem Gardena je uplne stejna. Sice dostrikne 8 m, ale opravdu zaleva 2 m okolo. Takze je neustale po zahrade posouvame. I presto je to asi nejlepsi, co Gardena v nabidce na zalevani / travy/ ma. Vsechny jeji ostatni vymozenosti zustaly po par pokusech ve sklepe.
Miska

Odeslatod Bambusář v Sob 12. Kvě 2007 10:47:41

Viktor: Pokud máte tyto skromné požadavky,tak Gardena bude stačit. Já s tím mám pod kontrolou skleník 6*2,5m a záhon 0,5*10m. Ale je to piplačka nainstalovat a nastavit. Kdyby jste do toho šel,tak určitě udělejte maximální množství rozvodů v 1/2" trubce, rozvody 3/16" trubičkou co nejkratší! Při delších rozvodech na povrchu nezapomeňte na dilatační vlnu. A určitě ke každé trysce regulační ventil pro její individuální nastavení. A při štelování pláštěnku... Hodně štěstí a trpělivosti...
Bambusář

Odeslatod KolumbusK v Pát 18. Kvě 2007 17:23:19

Poraďte, když bych se měl rozhodnout mezi firmou, která instaluje Gardenu a druhou, která používá Hunter? Který výrobek byste zvolili?
KolumbusK

Odeslatod KolumbusK v Stř 23. Kvě 2007 15:43:10

Ještě jednou prosím, jestli by někdo mohl srovnat Gardenu a Hunter ev. Rain Bird. Díky.
KolumbusK

Odeslatod hanka36 v Stř 23. Kvě 2007 19:32:47

Co mně bylo řečeno, tak je nejlepší RainBird. Ale prodávám jak jsem koupila.. Gardena prý v žádném případě.
hanka36

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada