HORTENZIE

Moderátor: Living

Re: HORTENZIE

Odeslatod Marika 01 v Pon 26. Zář 2011 16:58:29

Prosím o radu. Na jar som dostala hortenziu macrophyllu z IKEA. Nádherne kvitla ružovo. Niekedy v júli jej postupne začali vädnúť kvety. Mám ju na balkóne na východnej strane, nie je to od slnka. Polievala som málo? Alebo veľa? Kvety už nemá, len dva zbytky, ale listy má nádherne zelené, neovädol ani jeden. Čo urobiť, aby sa mi to na rok neopakovalo? Aspoň dúfam, že ju prezimujem.
Marika 01

Odeslatod jitka01 v Ned 18. Srp 2013 13:22:45

Prosím o radu - bouřka mi úplně rozplácla keře hortenzií a tak prosím o radu co s nima.Když je svážu a nepopraskají, tak by to mohlo stačit? Zároveň se chci zeptat proč mi nerostou nové výhony ze středu keře - narůstají pouze ze starých větví a ty jsou pak těžké a dopadne to opět tak, že se keř rozplácne.Nemám třeba na jaře kompletně hortenzii seříznout na jeden pupen od země?
jitka01

Odeslatod jitka01 v Ned 18. Srp 2013 13:26:49

A ještě jeden problém: Mám dva druhy hortenzie vedle sebe a stalo se mi, že obyčejná hortenzie začala mít květy mezi svými květy i květy talířové - jak se to stane? Nevěděla jsem, že to může takto ,,zmutovat´´? :o Mám je rozsadit na různé starny zahrady?
jitka01

Odeslatod mikrkoskova v Čtv 22. Srp 2013 7:44:49

prosím ví někdo co je to za druh
já žila v domnění že je to od starkla vanila frisse, ale jsem přesvědčována že je to hortenzie lačnatá.
květy se nyní zbarvují do sytě růžové,
jde mi hlavně o to , jak s ní naložit po odkvětu , jestli ostříhat nebo nehat jak je
Přílohy
hortenzie1.jpg
mikrkoskova

Odeslatod varouch v Čtv 22. Srp 2013 10:38:01

Tak lačnatá to určitě není, je to latnantá a klidně to může být ta Vanille Fraise, o které jsi přesvědčena. Celý název je Hydrangea paniculata Vanille Fraise - Tj. Hortenzie Latnantá, kultivar Vanille Fraise. A možná by stálo za to nejdřív trochu googlit.
varouch

Odeslatod janapro v Čtv 22. Srp 2013 17:13:49

mikrkoskova napsal:prosím ví někdo co je to za druh
já žila v domnění že je to od starkla vanila frisse, ale jsem přesvědčována že je to hortenzie lačnatá.
jde mi hlavně o to , jak s ní naložit po odkvětu , jestli ostříhat nebo nehat jak je

spíš latnatá :) ne?
http://www.plantica.cz/eshop/rostliny/v ... tnata.html
janapro

Odeslatod fůrie v Čtv 22. Srp 2013 17:24:47

můžeš klidně ostříhat, nebo nechat přes zimu :mrgreen:
Tvá Máňa Obrázek
fůrie

Odeslatod fůrie v Pát 23. Srp 2013 14:23:10

mikrkoskova napsal:prosím ví někdo co je to za druh

Tak jsem dneska byla v zahradnictví a měli tam Pinky Winky, Vanille Freise a Limelight. Já sama mám Limelight a Pinky Winky, z latnatých.
Pinky Winky a Vanille Freise byly úplně stejné, akorát že ta Pinky Winky jde s postupem podzimu více do červena, ktežto Vanille Freise do růžova.
Obě jsou hortenzie latnaté. Střihání jak píšu výš. Já květy ostříhám na podzim a keřík samotný tvaruju na jaře, což je u latnatých možné, protože kvetou na letošním dřevě.
Tvá Máňa Obrázek
fůrie

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada