HORTENZIE

Moderátor: Living

HORTENZIE

Odeslatod rhodohypoxis v Úte 13. Bře 2007 12:01:05

Zdravím všechny zahradní nadšence a zároveň chci poděkovat za mnoho rad a hlavně inspirací, které tady čerpám od loňského roku,kdy jsem začala tvořit zahradu a přitom jsem objevila tohle fantastický fórum....
(new_love)
Prosím o radu ohledně hortenzie, do které jsem se zamilovala/na fotkách/ a když jsem byla minulý týden v Bauhausu, tak je tam zrovna naváželi, takže jsem prostě nemohla jinak a koupila jsem si hned 3 / bílou, modrou a růžovou /. Teď řeším dilema s čím je na zahradě sesadit, aby jim to slušelo. Jestli všechny 3 k sobě, nebo každou zvlášť a k ní "něco".... a o to "něco" mi jde.
Věřím, že mi určitě poradíte.Za ten rok co tu tady všechno hltám (redface), už jste vyřešili nejeden problém. Takže už se těším na vaše cenné rady a kdyby byly fotky z vašich zahrad s hortenziemi, tak by to nemělo chybu 8-).
rhodohypoxis

Re: HORTENZIE

Odeslatod GaTu v Úte 13. Bře 2007 14:05:16

Na mojí zahrádce zatím neroste nic (nastěhovali jsme se před dvěma měsíci do nového domu), ale první co budu sadit, tak to budou Hortenzie. Úplně je miluju. Myslím, že seskupení tří barev by bylo nádherné.
Jen si nejsem jistá, jestli nezmění barvu, přece Hortenzie kvete podle kyselosti půdy, ne? Takže by se jejich barva sjednotila.
když si koupím Hortenzii v květináčku, tak je vysoká tak cca 30 cm? Za jak dlouho z ní vyroste keř velký 1 metr,
Mám v úmyslu dát do průhledu na zahradu a zabránit tím ( aspoň trochu) pohledům zvenčí.
GaTu

Odeslatod shakira v Úte 13. Bře 2007 14:25:35

hm,pokvetou stejně,opravdu záleží na kyselosti půdy,mám je už asi 5 let a jak kvetly byly strakaté,nevěděla jsem si rady,až mi poradila jedna známa,jestli je chci mít modré at je na zimu zasypu pilinama,za prvé nezmrznou a za druhé,budou mít kyselou zem-budou modré,sama jsem zvědavá,udělala jsem to poprvé,u té známe to funguje!!!
shakira

Odeslatod Jitka25 v Úte 13. Bře 2007 14:30:19

Holky pamatujte na to, že hortenzie musí přijít do polostínu. Na sluníčku by se trápily. Všem hort. dávám rašelinu a hnojím hnojivem pro rhododendrony a barvu si drží. Pokud chcete zachovat tu modrou, musí se zalívat hnojivem obsahujícím síran zinečnatý - dá se koupit v zahrad. centrech. Já mám 2 h. staré asi 6 let a jsou vysoké tak do 60cm a ani vyšší nepotřebuji. Pokud chceš vyšší, vyhledej si oddrůdu dorůstající požad. výšky.
Co se týká kombinací, zase by k nim měly přijít kytky do polostínu. Mám u nich trávy, bohyšky (Hosty), Heuchery, Pieris, nižší jehličnany, rhododendrony a azalky, pěkný listnatý keř nebo strom. Nějaké bych letos chtěla přidat k růžím.
Pro inspiraci nějaké odkazy:
stínomylné rostliny :http://www.dunngardens.org/flowering_plants_earlyspring.html nebo :http://daz.garten.cz/texty.php?idc=20000516&stext=
Dresla měla dobré stránky na h., tak je sem třeba přidá.

Jitka25

Odeslatod rhodohypoxis v Úte 13. Bře 2007 23:23:27

Jitko, díky za rady. Teď mě napadlo, kdybych měla vedle sebe tu bílou a modrou a tu modrou zalívala tím síranem, nemůže to mít vliv na barvu té bílé když budou vedle sebe?
Přílohy
hortenzie_palmbob_.jpg
image/jpeg
hortenzie_palmbob_.jpg (76.61 KB) Zobrazeno 14554 krát
hortenzie3.jpg
image/jpeg
hortenzie3.jpg (76.89 KB) Zobrazeno 14587 krát
hort2.jpg
image/jpeg
hort2.jpg (119.05 KB) Zobrazeno 14561 krát
rhodohypoxis

Odeslatod rhodohypoxis v Úte 13. Bře 2007 23:28:09

Tyhle fotky mě přesvědčily o tom, že něco podobnýho musím mít (redface)
rhodohypoxis

Odeslatod d.r.e.s.l.a v Stř 14. Bře 2007 8:24:54

[url]http://www.esveld.nl/cataldu/heestersh.htm [/url], [url]http://www.vintagegardens.com/hydro.aspx [/url], bylo tu i víc diskusí na téma hortenzie.
d.r.e.s.l.a

Odeslatod skalnicka v Stř 14. Bře 2007 9:39:34

Prosím, co je to za druh hortenzie na té třetí fotce s těmi menšími květy (blíž ke zdi)?
skalnicka

Další

Zpět na Zahrada