HORTENZIE

Moderátor: Living

Re: HORTENZIE

Odeslatod judita6 v Stř 14. Dub 2010 9:03:15

Danah, děkuji, jestli se ti to povedlo, tak si možná dodám odvahu i já. Jsou to veeelikánské keře, několikaleté, takže to snad přežije.
judita6

Odeslatod zdenka1 v Stř 14. Dub 2010 10:38:17

[quote="Květa"]Zdenko, úplně náhodou mám v emilech úplně tu samou stížnost - ta samá, zřejmě umrzlá až dolů...

Myslíš, že by mělo cenu jí dát do květníku a zimovat např. v domě na nevytápěné chodbě? Když každý rok umrznou větvičky skoro až dolů, tak se květů už nedožiju. Může to být druhem nebo prostě do našich podmínek drsná není vhodná?

Přitom obyčejná no name macrophylla vypadá, že skoro neomrzla, a to byla bez chvojí a bez košilky. Bílá - Anabela má 30 cm, celou zimu se na ní házel sníh a je OK.
Zdenka
zdenka1

Odeslatod Květa v Čtv 15. Dub 2010 17:34:48

Zdenko, schválně jsem se po h.villosa ( aspera ) podívala. ( nemám ji, loni jsem ji zkoušela řízkovat, neujaly se ).
Měla by být choulostivější než macrophylly, uvádí se u ní z7.
Na GWebu o ní píší také jako o choulostivější ( většina pěstujících v z7 a 8 ), pouze jeden z přispěvatelů píše o úspěšném pěstování v z6 - uvádí tam příběh zahradníka, jehož ženě se moc líbila, někde ji dostali. On věděl, že u nich nemá moc šancí a tak ji zasadil na slunce, západní orientace, chráněné místo jehličnany - jako že bezbolestně zajde. K jeho překvapení ale roste, prosperuje a kvete.

Pokud se mám k tomu nějak postavit - ála ZZ bych vyloučila. Loni jsem ji viděla v Troji, je to pěkně velké křoviště.
Zvolila bych více chráněné místo ( např. u zdi domu ? ), balit a balit.
( já jsem letos mužovi zabrala 50l barely, přiklápěla jsem jimi ty nejchoulostivější choulostivky - a jsou OK )
Odešla jsem na krasneruze.
Hackeři mají zatím navrch, hatí.
Květa

Odeslatod netka v Čtv 15. Dub 2010 22:07:15

Květo, už mám tu Teller Blue na zahradě.Vyhledala jsem si obrázky a je opravdu krásná :palec_up: !Budu ráda za každé rady v pěstování té krásky,je to takový prcek klacek :x-winking: ,ale krásně obrůstá.Dík Netka
netka

Odeslatod Cotonou v Čtv 15. Dub 2010 22:09:41

Narazila jsem na krásné fotoalbum s hortenzkama - pokochejte se :palec_up: Snad už to do vlákna někdo nedával ;)

http://www.flickr.com/photos/hydrangeas_garden/sets/
Cotonou

Odeslatod Květa v Pát 16. Dub 2010 23:18:12

Cotonou, mooc pěkné.

Netko, moc v macrophyllách nejedu, raději paniculaty. :mrgreen:

Heslovitě : polostín - stín, kyselá zem. Zalévání raději dešťovkou, hodně vody. Pokud se objeví žl. skvrny na listech ( chloroza ), přihnojit hnojivem na hort. nebo rododendrony. Pokud chceš, aby kvetla modře, koupit spec. modřidlo.

Ať se jí daří.
Květa

Odeslatod kadla v Sob 17. Dub 2010 19:39:11

Musím se pochlubit ... dneska jsem si udělala radost a koupila si hortenzii Pinky Winky ;) Je to sice zatím prcek ... tři výhony cca 25cm, ale cena byla neuvěřitelná ... 50,- :D No nekupte to, že ... :D
kadla

Odeslatod Květa v Ned 18. Dub 2010 23:14:26

Kadlo, to je úžasná cena.
Počkej jak se v létě budeš chlubit nejméně třemi květy ( se sázím :mrgreen:že méně jich nebude )
Květa

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada