Muchovník,jeden z hlavních keřů na zahrady.

Moderátor: Living

Re: Muchovník,jeden z hlavních keřů na zahrady.

Odeslatod janaBolevec v Pát 11. Bře 2011 23:20:35

No,ale to já hodlám taky dělat!!!Nejradši mám buchty s tvarohem a v kombinaci s ovocem... :lol: Včera ve Fytosu na Radčické měli Martina a Smoky.Hned jsem si domluvila i větší exemplář.Mám tel.na člověka,co je pojede nakupovat.V pondělí mu zavolám a zkusím se domluvit,co přesně po něm chci.(Ballerinu,aspoň 2 m)Loni prý měli 2m muchovníky(ale slečna nevěděla sortu)za 800.-To je krásná cena.I kdyby to bylo 1500.-Dotazovala jsem u Písaře,tam za 2m Bal. chtěli asi 3000.-Potřebuju už velký strom nebo se mi ty hortenzie upečou.Má být krásný víkend a mě už svrbí dlaně.Vyvenčím čubu a hurá na zahradu :2_hot:
janaBolevec

Odeslatod HonzaPM v Sob 12. Bře 2011 10:10:47

Jano, díky za informaci.

Ballerinu jsem bral v zahradatepla.cz, cca 120 cm za 65,-.
To je taky super cena. :mrgreen:
HonzaPM

Odeslatod janaBolevec v Sob 12. Bře 2011 18:12:57

Honzo,dík za tip,hned na "zahradatepla" mrknu,Martínek už je na stanovišti,tak ho budu každý den hypnotizovat ;) .O kolik asi poporoste během léta?
janaBolevec

Odeslatod palooo v Ned 13. Bře 2011 7:37:27

janaBolevec napsal:No,ale to já hodlám taky dělat!!!Nejradši mám buchty s tvarohem a v kombinaci s ovocem... :lol: Včera ve Fytosu na Radčické měli Martina a Smoky.Hned jsem si domluvila i větší exemplář.Mám tel.na člověka,co je pojede nakupovat.V pondělí mu zavolám a zkusím se domluvit,co přesně po něm chci.(Ballerinu,aspoň 2 m)Loni prý měli 2m muchovníky(ale slečna nevěděla sortu)za 800.-To je krásná cena.I kdyby to bylo 1500.-Dotazovala jsem u Písaře,tam za 2m Bal. chtěli asi 3000.-Potřebuju už velký strom nebo se mi ty hortenzie upečou.Má být krásný víkend a mě už svrbí dlaně.Vyvenčím čubu a hurá na zahradu :2_hot:

Tak za 3000.-ti vykopem a predám aj 2,5 m Martina :)
palooo

Odeslatod janaBolevec v Ned 13. Bře 2011 16:13:47

Jen si ho nech,já chci Ballerinu. :lol: asi jsi z daleka,to by půl výplaty padlo na tuhle akci a jetě by mi nakonec zdechl,já si klidně počkám. ;)
palooo napsal:
janaBolevec napsal:No,ale to já hodlám taky dělat!!!Nejradši mám buchty s tvarohem a v kombinaci s ovocem... :lol: Včera ve Fytosu na Radčické měli Martina a Smoky.Hned jsem si domluvila i větší exemplář.Mám tel.na člověka,co je pojede nakupovat.V pondělí mu zavolám a zkusím se domluvit,co přesně po něm chci.(Ballerinu,aspoň 2 m)Loni prý měli 2m muchovníky(ale slečna nevěděla sortu)za 800.-To je krásná cena.I kdyby to bylo 1500.-Dotazovala jsem u Písaře,tam za 2m Bal. chtěli asi 3000.-Potřebuju už velký strom nebo se mi ty hortenzie upečou.Má být krásný víkend a mě už svrbí dlaně.Vyvenčím čubu a hurá na zahradu :2_hot:

Tak za 3000.-ti vykopem a predám aj 2,5 m Martina :)
janaBolevec

Odeslatod palooo v Úte 15. Bře 2011 21:14:47

[quote="janaBolevec"]Jen si ho nech,já chci Ballerinu. :lol: asi jsi z daleka,to by půl výplaty padlo na tuhle akci a jetě by mi nakonec zdechl,já si klidně počkám. ;) [quote="palooo"]
Teraz vážne,Ballerina má malé ale chutné plody.
Môj Martin ,Smoky,Northline sú z prvých v Upicách.Majú naozaj krásny vzrast čo sa o Thiessen nedá povedať-vraj je semenáč F1 dovezený z Ameriky.No plody má mimoriadne veľké až na ten škaredý vzrast ako píše HonzaPM
Som rád,že mi vtedy pán Šlechta tieto rastliny poslal :D To čo tu teraz rôzny predajcovia ponúkajú je už len obchod z menom :(
palooo

Odeslatod janaBolevec v Úte 15. Bře 2011 21:49:00

Já právě potřebuju něco s krásným vzrůstem,ale nemůžu se dovolat na toho nákupčího.Už vidím,jak nad hortenzie roztahuju slunečník a čekám,až mi doroste Martínek. :) Nevím,jestli tu velkou Bal.seženu,ale 3000 se mi dát nechce.Hledala jsem pěstitele v okolí Plzně,ale nic.Jen obchodníci. :x
janaBolevec

Odeslatod Kometa v Pát 23. Zář 2011 9:09:33

Zakoupila jsem letos 4 muchovníky, 2x Amelanchier lamarkii bez bližšího určení, nejvyšší větvička dosahuje cca 150cm, keřík pěkně větví, teď je vybarven do růžova, cena 180kč/kus.
A 2x roubované Smoky, co mají každý jen dvě 40 cm dlouhé větvičky. Tak se trochu bojím, aby jim to nezůstalo. Mám je nějak stříhat? Chtěla bych pořádné keře.

Nedáte mi tip, kde u Prahy západ koupit ještě nějaký muchovník? Překvapuje mě, že na Zahradě Čech jsem objevila jen jednoho prodejce co je měl a ten měl právě buď tyhle roubované Smoky nebo semenáče.
Děkuji
Kometa

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada