Prosím o pomoc - plevel..

Moderátor: Living

Re: Prosím o pomoc - plevel..

Odeslatod ofous v Pát 27. Říj 2006 21:24:01

ano, to je pravda, trávník z trav je lidský výmysl...

jsou ale některé kombinace, které jsou bez chemie velmi obtížně řešitelné, např. pýr ve staré kleči, svlačec kdekoliv, bršlice v trsu bohyšky nebo plamenky či jiných peren. můžeme sice říci, že bršlice je nejkrásnější víceúčelový pokryv do polostínu, ale při vší smůle dává možnost přežít jen velmi málokterým dalším rostlinám

to dš:
roundup není reziduální, toho se nebojte. kéž by všechno bylo alespoň tak eko jako roundup
ofous

Odeslatod Darask v Sob 28. Říj 2006 18:13:57

Dopručuji na jaře posypat granulemi Casoronu G.
Darask

Odeslatod ofous v Pon 30. Říj 2006 9:24:39

casaron považuji za velmi rozmařilou hračku, která se dá spolehlivě použít pouze v některých případech. bohužel dokonce i v tom ukázkovém, do podrostu vzrostlých keřů v předjaří, lze použít bez rizika pouze u některých druhů. řadu dalších inhibuje, letorosty krní a chloroticky žloutnou. kolega mi ukazoval dokonce přesazené dospělé lípy, které casaron výrazně zabrzdil. vím jen, že bez problémů ho zvládají svídy a maliníky. obecně ho prostě nepoužívám.
ofous

Odeslatod Moukmeul v Čtv 09. Dub 2015 11:16:16

Luda76 napsal:Já s mojí ženou se vždycky spoléháme na Roundap, který zná asi celá řada lidí. Je opravdu spolehlivý a účinný. Doporučuji, pokud vás plevel opravdu trápí, inspirujte se zde http://www.inpest.cz/postriky-proti-plevelum-herbicidy

Pod toto se mohu podepsat. Dlouho nás trápila na zahradě křídlatka česká. Nemohli jsme se toho vůbec zbavit a pomohl až Roundap. Nyní máme od tohoto plevelu pokoj. Za mě :palec_up: :)
Můj oblíbený vyhledávač domků bez reklam :-)
Moukmeul

Předchozí

Zpět na Zahrada