Prosím o pomoc - plevel..

Moderátor: Living

Prosím o pomoc - plevel..

Odeslatod ivisek.t v Sob 21. Říj 2006 18:29:58

Zdravím všechny.Moc prosím o radu. Právě jsme dostavěli baráček a přemýšlíme co ze zahradou. Máme spoustu nápadů, ale řešíme, jak odstranit plevel a jestli před tím, než pozemek zavezeme zeminou a nebo potom. Je zde hodně jílovitá půda..Slyšeli jsme, že je výborný Rondup(doufám, že to píšu dobře)..Předem moc děkuji za radu..Iva
ivisek.t

Re: Prosím o pomoc - plevel..

Odeslatod VašekB v Sob 21. Říj 2006 19:21:25

Roundup je výborný, ale letos už je na něho pozdě. Potřebuje teplo a rostliny v plné vegetaci. Buťto něco jiného, ale asi budete mit do jara dost času na rozmyšlenou, co a jak si se svojí zahradou uděláte. Zimní večery jsou dlouhé a tak si můžete číst, plánovat, malovat. Tady na livingu se hodně dozvíte a najaře se na to vrhnete. A na mojí oblíbenou rostlinu už máte místo? VašekB
VašekB

Odeslatod ivisek.t v Sob 21. Říj 2006 20:58:31

Děkuji za radu :)Jaká je Vaše oblíbená rostlina? Jsem tu nová a ještě jsem nestihla všechny diskuse pročíst, ale rozhodně se na to chystám (smile)Iva
ivisek.t

Odeslatod VašekB v Sob 21. Říj 2006 22:03:58

Čtení příspěvků Vám zabere několik měsíců tak jako mně když jsem sem v prosinci před necelým rokem přišel. Hodně jsem se přiučil, nasbíral dvě stránky adres do ,,Oblíbených". Ještě chodím na zahradu.cz a zásadně se všude podepíši. Tak čtěte, hledejte no a mojí oblíbenou jistě rychle najdete. Potom dejte vědět. Přeji, ať se Vám tu líbí a vše daří. VašekB
VašekB

Odeslatod Evas v Pon 23. Říj 2006 19:26:02

Vašku,Johane, Jiří a ostatní odborníci!!!!! Jste tady? My jsme asi před měsícem zaseli po úpravách pozemku trávu, ale roste nám jetel! Co máme dělat? Je ještě malinký ,já bych ho nejraději asi okopala aby chcípnul? Co radíte? :S Semínka nakoupila tchýňka někde v akci a sil manžel - kozel zahradník. No to se jim opět povedla "AKCE" :D
Evas

Odeslatod VašekB v Pon 23. Říj 2006 22:03:27

Ahoj Evas, tak teď ještě sehnat králíky, nebo kozu. Né teď vážně. V trávníku mi také roste spousta jetelu ale naštěstí to je ten drobný s bílím kvítkem. No a mít tam ten velký, to si nedovedu představit. To je tak na louku která se seká 3 krát za rok, a to na sušení či krmení. Pro pěkný sekaný trávník to může být problém. Já osobně bych najaře začnul znovu. Jetel bych hned po oschnutí zemně podřízl plečkou, pokud bych byl línej, vzal GRAMOXON který vlastním /listový herbicid/ a jetel a plevel zlikvidoval. Na konci dubna osel trávní smněsí. Je to ale jen můj názor třeba má někdo lepší. VašekB
VašekB

Odeslatod Keria v Úte 24. Říj 2006 8:44:06

Evans..podla mojej skusenosti po vysiati nikdy nebude hned tranvik tiptop bez plevelu, to si pockas, kym zahustne a aj tak stale sa tam semtam nieco objavi...
Treba naoazaj pouzit selektviny herbicid a striekat, striekat..( ale pozor, nie ako moja suseda, ktora pytala v predajni pripravok na burinu a ...pouzila na travnik Roundup)
Ja tento postup sice pouzivam na travnik len v predzahradke , za domom kvoli psikovi pouzivam "NOZ". Mala som uz viacere druhy, ale naposledy som mala krabicku s nazvom asi LonStar???...ale krk za to nedam, ze je to presny nazov( kupovala som to asi pred 3-4r.)! Ale podstatne je, ze tam boli 2 flasticky - pripravky Starane a Lontrel,v navode bolo aj presne ako sa to pouziva na striekanie novozalozenych tranikov..
Ja som to uz pouzivam len bodovu aplikaciu, ked sa nieco objavi - moj travnik je uz realitne bez burin, napr.datelinu a pampelisky to bezpecne likviduje...
Najlepsie ked sa poradis priamo v spec. predajni, pretoze v tejto oblasti ide vyvoj neskutocne dopredu a to co sa predavalo vcera, dnes uz nemusi byt pravda..a tiez je dobre na zaciatku pripadne vyskusat viac druhov pripravkov, pretoze zvycajne kazdy je trochu iny a mozno viac ucinkuje na ine druhy buriny..
A dalej pocitaj hlavne na zaciatku dosievanie holych miest- zmiesat trochu zeminy so semienkami a dosiat- ale to uz az na jar..
Keria

Odeslatod Evas v Úte 24. Říj 2006 11:04:58

Moc děkuji za podporu! Ta koza by se mi líbila - pěkně běloučká na zeleném trávníku! :D Na jaře ale zakoupím nějakou tu chemii... My jsme už celé léto rýpali plevele jako diví.Bodláků, pampelišek, lebedy a všeho možného bylo na pytle... A pak manža zasil jetel... No, chybama se člověk učí,tak snad si příště zkontroluje obsah.
Evas

Další

Zpět na Zahrada