To je nádhera.

Moderátor: Living

Re: To je nádhera.

Odeslatod VašekB v Ned 30. Pro 2018 0:27:27

Zdravím všechny příznivce kiwi.
Vidím že je stále o těchto 300 stránek zájem a to mě těší. Letošní rok nepřišli květnové mrazy a tak zůstala velká násada květů a mohlo být i spousta ovoce. K tomu ale bylo při letošních vedrech potřeba spousta vody, a tak se některým pěstitelům mohlo stát, že když nemohli zalévat, plody se nevyvinuly chuťově dobré. Takže letos to mohlo být někde i o přežití rostlin a ne jenom o chutné úrodě. Naštěstí jsem měl vody ve studánce tak akorát aby vše dobře dopadlo, a tak jako jiné roky mě napodzim navštívilo spousta lidí a mohl jsem rozdat mnoho ovoce. I podzimní mrazy přišli hodně dlouho, což bylo poslední tři roky a tak se sklizeň protáhla. Letos bylo také menší napadení Drosofilou suzuki, a jiná havěť mnoho neškodila, jen sviluška na řízkách a tak jsem měl alespoň méně práce se sázením a každodenním někdy i častějším zaléváním a tak letěly na kompost. Je to bohužel ke smůle návštěvníků kteří očekávají při návštěvách že něco dostanou. Tak bohužel rok 2019 nejsou rostliny. Nevím zda jsem to tu psal, rozdal jsem už dříve víc než dva tisíce rostlin, ale protože je kiwi dost pracné, vím že se jich mnoho dnešních dnů nedožilo. Naštěstí je prodejní nabídka docela dobrá a tak po zakoupení si jich pěstitel více váží a stará se o ně. Každým rokem získávám ještě nové odrudy a tak pokračuji ve výsadbě, ale už jsem jejich otrokem. Jednoho pěstitele který se na mě zlobí jsem na toto upozorňoval, snad Vás takových moc není a máte kiwi pro radost a ovoce. Při návštěvách jsem poznal dost zajímavých lidí za což děkuji, život je i o tom.
A tak všem příznivcům přeji do nového roku hodně zdraví, štětí, spokojenosti a splnění všech přání. VašekB.
VašekB

Odeslatod JančiZV v Sob 05. Led 2019 18:12:34

Dobrý deň Vašku. Po dlhej dobe pozerám či pribudol nejaký nový príspevok. Toto fórum som prečítal celé hádam 3x. Je tu veľa užitočných rád a skúseností. Patrí vám veľká vďaka za všetok ten čas čo ste sa venovali písaniu všetkých tých príspevkov. Veľa ľudí ste inšpirovala poskytol cenné rady.
Škoda že bývate tak ďaleko, veľmi rád by som videl vašu ,,kiwiplantáž´´ :-)
JančiZV

Odeslatod JančiZV v Ned 29. Zář 2019 20:55:01

Postupne dozrieva Issai, Weiki, Bingo. Bohužial zo samca sa vyklula samica tak opeliť musel Issai, pri Bingu sa to podarilo dokonale.
JančiZV

Předchozí

Zpět na Zahrada