Likvidace keřů

Moderátor: Living

Likvidace keřů

Odeslatod as v Pon 06. Bře 2006 7:15:49

Prosím poraďte:
Koupili jsme zahradu s chatou a od roku 1998 na ní nikdo nic nedělal. Zahrada je zarostlá keři, které jsou přes 2 metry vysoké - prostě křoví. Potřebujeme vše zničit, překopat a nasázet trávu. Napadlo nás, jestli není nějaký chemický způsob likvidace (např. navrtání a aplikace stříkačkou nějakého prostředku do jednotlivých větví), aby vše uschlo a lépe se vše vykopávalo. Nemáte někdo zkušenost nebo radu, jak na to? Podotýkám,že žádná technika se na zahradu nedostane. Díky Alena
as

Re: Likvidace keřů

Odeslatod Likvidátor v Stř 22. Bře 2006 0:07:50

Prostudujte si, až budete v obchodě, použití Roundupu. Nebo též
http://www.agromanual.cz/cz/pripravky/herbicidy/herbicid/roundup-klasik.html
Likvidátor

Odeslatod hanaja v Stř 22. Bře 2006 6:39:35

čo sa týka roundapu dá sa použiť - vraj keď kôru natriete štetcom - koncentrátom tak vyhynie - vyschne a myslím že ten istý účinok je na list pri drevinách ako pri pýre - vrelo doporučujem mám podobný problém s pýrom a to kvantum mi pomíha likvidovať jedine roundop bio
hanaja

Odeslatod JanaH v Stř 22. Bře 2006 9:07:36

Mě se osvědčil nátěr Roundapem po seříznutí keřů, čerstvě seříznutou plochu natřít silným roztokem. Asi den by to nemělo zmoknout. Pomohlo mi to u bezinek a slabších vrbiček.Roundup se nejlépe vstřebává listy, ale to je zdlouhavé. Jinak odolnější a větší pařezy jsem navrtala a do otvorů nasypala hnojivo s ledkem, a když se to rozpustilo, dosypávala jsem. Pomohlo to i na pařezy po jabloních.
JanaH

Odeslatod nelča v Stř 22. Bře 2006 10:51:25

Byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil z likvidací přesličky.Bohužel hlína už nelze odvést a Roundap je pro ni slabý odvar.I když to dělám opakovaně. Přeslička se množí jak výtrusy , tak kořeny. Má i 2m kořeny. Neznám horší plevel. Nevíte jak na ni?
nelča

Odeslatod Likvidátor v Pon 27. Bře 2006 17:32:26

Já bych doporučoval hodně povápnit. Přeslička miluje kyselou půdu a tu vápnem nebo vápencem zneutralizujete, čímž by se jí u vás mohlo přestat líbit. Přeslička totiž indikuje velmi kyselou půdu, navíc docela podmáčenou.
Takovým "babským" receptem je nasbírat až vyroste co nejvíc přesličky, udělat z nich jíchu a tou zalévat plochu, kde se jí chcete zbavit. Jestli to ale opravdu funguje, to netuším. Mě to kdysy radil soused jako univerzální prostředek proti všemu. Že prý to dodá do půdy látky, které zbrzdí růst toho plevele. Nikdy jsem ale nenašel odvahu si roztokem s pýrem zalévat záhonky ;)
Zkusil jsem něco z chemie najít i na netu, a můžete zkusit pročíst něco o přípravku Garlon 4 EC na http://www.jikl.cz/chemie/karty/likvidace_nezadoucich_drevin.htm
ale podle mne je vápnění lepší - vylepšíte navíc půdu.
Likvidátor

Odeslatod nelča v Úte 28. Bře 2006 9:27:15

Děkuji likvidátore za radu. Ale myslím, že tahle půda není kyselá. Je pravda, že je podmáčená a někde nepropustná tedy jíl. Zkusím na menší ploše váš tip, díky.
nelča

Odeslatod JanaH v Úte 28. Bře 2006 10:26:18

to janaH:
tekuté nebo dobře rozpustné práškové dusíkaté hnojivo v dávce dle návodu coby roztok smícháte s roundupem dle účelu a potřeby (zajímavé účinky byly zaznamenány na pařezech, bolševníku a vytrvalých plevelech trvalých ruderálů) jelikož jde o totální herbicid, dá se na tom těžko co zkazit...

Tohle mi poradil pan Fous na pryskyřník, ten je určitě s přesličkou stejný sajrajt(pardon)
JanaH

Další

Zpět na Zahrada