Nůžky na plot

Moderátor: Living

Nůžky na plot

Odeslatod jadka v Pon 16. Led 2006 10:08:28

Prosím o radu.Chci si koupit nůžky na stříhání živého plotu
(ptačí zob).Můžete mi napsat své zkušenosti s nimi - jsou lepší
elektrické nebo na benzín a jaká značka? Všem děkuji.
jadka

Re: Nůžky na plot

Odeslatod MaMbo v Úte 21. Úno 2006 19:12:39

Benzínové jsou mnohem těžší... Pokud živý plot stříháte pravidelně, máte možnost napojení do sítě, raději bych zvolil elektrické... I když, nejraději pracuji klasicky s manualními....
MaMbo

Odeslatod ary v Sob 04. Lis 2006 11:18:03

Jsou nějaké další zkušenosti? Máme břečťanem obrostlé cihlové zídky a je potřeba to trošku regulovat - bude to brát i šlahouny břečťanu? Moc děkuji. Odpoledne se chystáme do Mountfeldu - mají tam narozky a slevu 25 % na zboží (Přerov) a jedny el. nůžky máme vyhlídnuté. Nemáme si to ještě rozmyslet?
ary

Odeslatod Anoli v Sob 04. Lis 2006 18:34:22

Pokud máš bez problémů k dispozici elektřinu, tak elektrické. Já s nimi stříhám ptačí zob a půl centimetrové výhony to vezme krásně. Břečťan snad není tak silný. Ale i elektrické nůžky se pronesou.
Anoli

Odeslatod Johan v Sob 04. Lis 2006 23:02:52

U plotostřihu je třeba pamatovat na váhu. Jestli toho stříhání máš hodně, tak "uhnívají" ruce. A taky zkus oddálit zuby, jestli mezi nimi není moc vůle. Nevím jestli se mi to podaří vysvětlit: Lítají tam dvě zubaté lišty, vlastně se o sebe třou, něco jako holičský strojek. Jestli je mezi nimi vůle, tak tenké větvičky neustřihnou, jenom je přežvýknou, takže zůstanou viset, uschnou a musí se ručně obrat. Nech si je předvést a ať ti přestřihne novinový papír. Střih by měl být hladký. Jestli to papír vtáhne mezi ty lišty, tak nebrat!. Vůle se dá upravit, ale je to šíleně pracné, ledaže by už byly nějaké nové a byl na to nějaký šroubek. Takový plotostřih ušmikne tlustší větvičku jako nic, ale třeba u toho břečťanu by mohly být potíže.
Johan

Odeslatod ary v Ned 05. Lis 2006 23:14:31

Díky za rady - další elektrokrám tedy je už v chalupě a po prvním vyzkoušení jen litujeme, že jsme ho nepořídili dřív!!!! Až mám obavu, že si choť z toho udělá odreagovací činnost a naše tajuplná zarostlá zahrada ztratí kouzlo zanedbanosti...
Břečťany bere bez problémů, krásně vzal i zlatý déšť, ale i zarovnal jemný barvínek co se moc cpal do schodiště, nadšená jsem i z posečení tlustých stvolů pampové trávy.
Ten papír ještě vyzoušíme a dám vědět, jak testík dopadl.
ary

Odeslatod Johan v Ned 05. Lis 2006 23:30:26

Jo jo, dřinu strojům. Taky jsem to dřív rafal ručně, celkem 60 metrů, večer jsem pak neudržel hrnek. Teď je to brnkačka a skoro lituju, že se to dělá jenom jednou, dvakrát za rok. Tak si to užijte a hlavně bacha na přívodní kabel, ustřihne ho to stejně hladce, jako větvičku.
Johan

Odeslatod LenkaS v Pon 21. Kvě 2007 8:19:53

ary: taky chci koupit, protože jsem v SO ostříhala asi 3m a mám puchýř :cry:. Můžeš napsat značku a typ? Ď.
LenkaS

Další

Zpět na Zahrada