Zahradní jezírko

Moderátor: Living

Re: Zahradní jezírko

Odeslatod Seven of nine v Sob 11. Kvě 2013 18:20:36

Dobrý den,
pátrala jsem pátrala, ale nikde jsem v tomto tématu nenašla nikoho, kdo by řešil filtraci prostřednictvím zeleninové zahrádky a aquaponie. založila jsem proto samostatné téma k tomuto způsobu soužití ryb a "jídla"
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=154&t=2334803

pokud tu je někdo, koho by to zajímalo, nebo kdo má dokonce zkušenosti s tím, prosím připojte se.

Jen stručně princip:
ryby znečišťují vodu - kal ze dna se odsává ne do filtrů ale do "pěstební nádoby" s keramzitem, nebo štěrkem, na kterém 3x efektivněji roste zelenina, květy a pod... tzn že sklízíte i v našich podmínkách 2-3x do roka... zároveň kořeny rostlin čistí vodu pro ryby, která odkapává z nádoby do jezírka = provzdušňuje. Na keramzitu(štěrku) se vytvoří časem kolonie "dobrých" bakterií, které pomáhají rostlinám i čištění vody. Navíc zaléváte záhony bez ztrát vody :-D

Připadá mi to skvělé, protože pokud máte ryby, které "jíte", tak si dokážete vypěstovat zeleninu i maso na své zahradě :-D - nebo balkoně v paneláku (díky efektivitě systému je to ověřené v pidi rozměrech, v Newyorku takhle lidi dokážou fungovat i v bytě z akvárka...)
Dočetla jsem se, že tímto způsobem je možné vychovat na 1m3 až 50kg ryb. ne, že bych chtěla mít takovou farmu, ale principiálně se mi to velmi líbí a chystám se k realizaci - což bych chtěla s ostatními nadšenci sdílet v odkazovaném tématu.

Nechcete se někdo přidat ? :-D

mimochodem, je to využitelné i v zimě, když musíte ryby "skladovat" - doma a kdo by nechtěl mít při dnešních cenách v lednu svoje vlastní rajčata, že?
Live long and prosper!
Seven of nine

Odeslatod Seven of nine v Pon 13. Kvě 2013 7:46:25

Nemá (nebude mít) někdo přebytky karásků, kterých by se chtěl zbavit v okolí Brna? Ještě jezírko kopeme, tak předpokládám, že až tak v druhé půlce června...
Live long and prosper!
Seven of nine

Odeslatod ACEMajky v Pon 13. Kvě 2013 8:32:08

Ja bych mel a nejen karasy, ale je to z ruky (Liberecko)
ACEMajky

Odeslatod Seven of nine v Pon 13. Kvě 2013 19:31:58

:smile-26: to jo...teď o víkendu jedeme do Hořic, ale to je ještě brzy...
Live long and prosper!
Seven of nine

Odeslatod katkaf v Ned 16. Čer 2013 23:24:42

Pomoc, krásné fotky, nádherné nejen jezírka ale i celé zahrady, jenže než já se tím prokoušu :)))
začala jsem kopat díru pro jezírko - tlačí se nám voda napovrch, měli jsme i proutkaře, prý je tam pramen, studnu nechceme, tak zkusím jezírko - řešil tu někdo takový problém - jakože nepotřebuju plachtu, voda si pěkně bude přitěkat sama, jen nějaký přepad, aby i odtěkala:) Budu potřebovat filtraci? nebo co?
zatím jsem začala, tak mám takový větší kanál, ale za den je plný vody, tak tahám ven bláto a přes noc se tam pomnožili komáři.
naveďte mě prosím aspon zhruba kam se ve stránkách vracet, protože než vás všechny přečtu, tak... no jdu na to:)
katkaf

Odeslatod Ivulenanuk v Sob 30. Led 2021 20:21:57

To je tedy opravdu nádhera :-) My jsme si nechávali od této firmy zde - https://www.zahradnijezirka.net/ udělat také jezírko, ale musím opravdu uznat za pravdu, že takové rostlinky k jezírku jsou opravdu složité k sehnání a není to úplná sranda něco takového obstarat. Nicméně pokud se to člověku podaří, výsledek stojí za to.
Ivulenanuk

Odeslatod goalken v Čtv 04. Úno 2021 9:19:52

Your article is very useful, the content is great, I have read a lot of articles, but for your article, it left me a deep impression, thank you for sharing. happy wheels
goalken

Předchozí

Zpět na Zahrada