Prosím AliciC

Moderátor: Living

Re: Prosím AliciC

Odeslatod AliceC v Stř 27. Dub 2005 8:30:11

Vendulo, jsou. Jsou to šlechtěné kultivary, které se už moc nepodobají té obyčejné oranžové denivce, jak ji známe. Nejsou ale nijak náročné, chtějí sluníčko a normální zahradní půdu (raději vlhčí). Nekteré mohou být stálezelené a ty jsou náročnější na přezimování. Spoustu jich nabízí fa Lukon Bulbs. Ať Ti zahrádka dělá radost :).

Helen, v mojí knížce o tomto bambusu píší, že dorůstá 4-6 m. Myslím, že u nás tak vysoký nebude, záleží na podmínkách a na stáří rostliny. Čím bude starší, tím by měl být vyšší. Jak vysoký, to si netroufám odhadnout. Je odolný proti chladu (-24°C), doporučuje se k výsadbám do vyšších nadm. výšek, takže strach mít nemusíš. Většinou v zimě bambus spíš uschne než zmrzne, takže při suchu je nutná zálivka. Pozor na rozrůstání, dej kolem něj hluboké zábrany.
AliceC

Odeslatod AliceC v Stř 27. Dub 2005 8:48:21

Ještě bych chtěla uvést, že denivky na fotkách jsou od pana Mimránka z Mysločovic, od kterého jsem je koupila v r. 2003.
AliceC

Odeslatod Zuzík v Stř 27. Dub 2005 11:10:07

Tak jsem Ti Alice poslala mailíka :)
Zuzík

Odeslatod Vendula v Stř 27. Dub 2005 11:20:49

Alice, myslíš Mysločovice na Zlínsku?
Vendula

Odeslatod Missi v Stř 27. Dub 2005 12:15:43

Alice, teď jsem se vrátila z Průhonic (td). Jela jsem tam pro kámošku, tak jsem mrkla do prodejní části zahrady. Maj to dost vybraný, nové zboží bude v úterý. Ronďáky převážně růžové a bílé, měli žluté a oranžové velké azalky (tvé barvičky), maj dost různých stromečků. V zahradě je prý výstava tulipánů, tak nafoť nějaké raritky.Já tam nešla, v Praze začalo konečně pršet, přesně v tu dobu, co jsem tam byla - teď již ne. Jo, a velké ronďáky ještě nekvetou :(, v té době je ta zahrada ale nejhezčí.
Missi

Odeslatod alika v Stř 27. Dub 2005 12:19:33

Alice, to je krása!!! Prosí tě, mohla bys napsat, co kromě bambusu sjou ty vysoké rostliny? Poznala jsem, že nějaká tráva, snad břízka, opravdu nevím. Strašně s mi to líbí, a protože budu řešit dvě strany zahrady, tak bys mi pomohla.Ty jich máš hodně, ale kdybys byla tak hodná, alespoň pár.Díky :)
alika

Odeslatod Iva.P. v Stř 27. Dub 2005 12:43:46

Chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s pokladem a údržbou té oblázkové části.jaké rostliny použít do výsadby a jestli prorůstá plevel nebo je pod nimi folie ?
Já zvažuji oblázky do části zahrady,kde je více mokro- bojím se klasické mulčovací kůry pro možnost hniloby.
Iva.P.

Odeslatod AliceC v Stř 27. Dub 2005 15:10:44

Vendulo,
adresa je: Petr Mimránek, 763 01 Mysločovice 169

Míšo, jestli nebude pršet, tak budu určitě fotit a něco pošlu.

Aliko, dík. Vpravo je vrba bílá 'Tristis'. Dorůstá výšky přes 20 m. Já ji chci řezem udržovat v současné velikosti (6m). Vysoká tráva u terasy je ozdobnice - Miscanthus floridulus. Dosahuje výšky cca 2 m.

Ivo, pod oblázky je dobré dát vrstvu štěrku nebo písku. Údržba je pak snadná, protože se případné nálety lehce odstraňují.S folií ani netkanou textilií nemám osobně zkušenost. Na vlhkou půdu jsou oblázky ideální a krásně ladí s vlhkomilnými rostlinami.
AliceC

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada