Jaký typ bazénu?

Moderátor: Living

Jaký typ bazénu?

Odeslatod JajaPaja v Čtv 08. Črc 2010 21:03:11

Dobrý den,

již delší dobu mám v plánu zapuštěný bazén. Ovšem nemám ponětí jaky typ pořídit, zda plastový bazén nebo bazén z "těžkých" folií a nebo další varianta keramický kompozitní bazén.

Potřeboval bych vědět pro a proti jedotlivích typů bazénů (údržba, životnost...).

Předem mnohokrát děkuji za pomoc.
JajaPaja

Re: Jaký typ bazénu?

Odeslatod RG7 v Pát 09. Črc 2010 16:02:49

Prave resim to same a navic zvazuji, jestli ma smysl, bazen v nasich klimatickych podminkach vubec porizovat. Prozatim jsem poridil gumak pro deti (prumer 3.6m, hloubka 0.9m) a na "vycachtani" bohate staci. Kdyz bazen tak nejspis se zastresenim (cimz se, ale strasne znici vyhled do zahrady) nebo alespon ta pevna zatahovaci plocha.
Mame navic problem se vysokou hladinou spodni vody, takze navic v nasem pripade, vsude drenaze + precerpavaci jimka atd... Naklady se vsim odhaduji 0.5M a vice. + naklady na udzbu vody + cas na udrzbu.
Kdyz pocitam s zivotnosti cca. 10 let tak to mame 50kkc za sezonu a navic osklive monstrum (zastreseni) v zahrade.
Z technologii se mi libi desjoyaux, jelikoz jako jedni z mala maji kompletni dodavku vcetne stavebnich praci, takze se nebudou moci (v pripade problemu se spodni vodou) vymlouvat na spatne provedene stavebni prace. Jinak kterou technologii zvolit je asi jedno, jelikoz jsem slysel stiznosti na vsechny :) (snad krome nerezu)
RG7

Odeslatod potmesila v Pát 13. Srp 2010 16:16:42

Dobrý den. Podobnou otázkou jsem se zabývala několik měsíců letos na jaře a hodně toho načetla. Nakonec máme bazén s ěžkou folií v polystyrenové ztraceném bednění. Na plastové jsem slyšela jen pomluvy jak praskají a vyplavávají a podobně. Nerezové, keramické a podobně vycházely strašně draho. Máme zastřešení a je to super. S nadzemní kruhovým nelze srovnávat. Koupeme se a plaveme skoro denně i když prší. Děti jsou u vytržení, plavci také. Voda nádherně čistá - máme automat na sledování a dávkování chemie. Péče žádná - tak 1x za 14 dní 10 minut vyluxovat, jednou za 1-2 měsíce 15min čištění filtru. Občas síťkou vylovit žížalu. Teplota vody celé léto na 27st. Investice šílená, ale věřím, že je na mnohem více než 10 let. Dělali jsme bazén a pak zahradu a je zakomponován tak, že vůbec neruší.
potmesila

Odeslatod CherryAnn v Čtv 29. Zář 2011 20:40:17

Dobrý den,
já bych doporučila plastové bazény - jednoduchá starostlivost, příznivá cena, instalace... (pro více informací se podívejte na odkaz, jsou tam nějaké odborné články). Ani ty keramické bazény nevypadají špatně, záleží na vaší finanční situaci a na tom, kolik času do toho chcete investovat.

__________________________________________________________________________________________________
Vybavení do koupelny.
CherryAnn

Odeslatod Dubak v Pon 30. Dub 2012 18:03:01

ja mam na na zahrade diru kde jednou mozna bude bazen. Ale myslim si ze to ma smysl jenom pokud je vyhrivany, zastreseny, s protiproudem. Aby se dal vyuzivat vic nez par dnu v roce kdyz je fakt teplo.
Vysoké Tatry http://www.vysoke-tatry.travel
Ako sme stavali drevostavbu: http://www.drevostavba.com
Dubak

Odeslatod sob22 v Úte 07. Srp 2012 9:49:06

Plastový bazén je fajn, zabudovaný v zemi. Máme ho zakopaný asi metr do země a ještě asi 30cm nad zem. V dnešní době argument, že zastřešení je hnusné, mi nepřijde jako oprávněný (ikdyž proti gustu...).
Osobně si myslím, že větši kruhový nafukovací na zahradě bohatě stačí, přeci jen počasí je u nás všelijaké a zastřešení a vyhřívání je nutnost. Napouštíme ze studny, zastřešeno, a teplotu slunkem nevyženema víc než 20°C, spíš 18. S vyhříváním se dostaneme až na 28.

Odeslatod KutilKarel v Stř 06. Lis 2013 14:01:09

Ještě velmi zajímavou alternativou je přírodní biotop. Myslím, že by to mohla být hudba budoucnosti, nevýhodou ovšem je poměrně vysoká nákladnost. Ovšem moc se mi líbí, že přirozený vzhled přírodního koupacího jezírka budí dojem, že to tam prostě bylo odjakživa :-)
KutilKarel

Odeslatod nikola12 v Pon 16. Pro 2013 19:04:49

Já mám vysněné to ekologické koupací jezírko, je to opravdu krásné, známí mají na zahradě a strašně bych si to taky přála, snad si to jednou budu moci dovolit, líbí se mi styl od Baobabu..
nikola12

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny