FENG SHUI - seriál článků

Moderátor: Living

FENG SHUI - seriál článků

Odeslatod byufengshui v Pát 14. Kvě 2010 10:48:48

Feng Shui – úvod (Seriál článků o bydlení podle Feng Shui)

Díl první – Úvodní slovo (druhý díl budeme věnovat energiím člověka, tzv. Astrotypu).
Domov a pracovní místo jsou prostory, kde trávíme přibližně 2/3 našeho života. Nikde jinde netrávíme tak dlouhý čas v kuse, jako právě na těchto dvou místech. Domov a práce tak velmi ovlivňují kvalitu našeho života, pocit štěstí a naplnění, zdraví a délku života. Dobře uspořádaný domov a správně uzpůsobená kancelář tak velkou měrou přispívají k našemu životu v hojnosti a spokojenosti.

Feng Shui je umění pocházející z Číny. Vychází z toho, že člověk žije svůj život v nějakém prostoru a čase. Každému prostoru i čase vládnou určité energie, které na nás působí. Různé typy prostorů tak na nás působí různými energiemi (jinak se cítíme ve velké hale, jinak v malé a útulné čajovně, jinak se cítíme v obývacím pokoji plném dřevěného a těžkého nábytku, jinak v pokoji, který je vybaven lehkými a jemnými doplňky). Stejně tak na nás působí i čas. Jinak se cítíme ráno, jinak večer, jinak na podzim a jinak v létě. I každý den má svoji energii, a tak se stává, že říkáme dnům „blbec“, jiný den se zase vše daří ani nevíme proč, někdy se nám do ničeho nechce a jindy zase vystřelíme z postele plní energie.

Stejně jako prostor a čas, tak také každý člověk má své energie. Proto se každý cítíme ve stejném prostoru jinak a taktéž se cítíme jinak v určitý den či hodinu. Síla Feng Shui je právě v tom, že umí sladit energie člověka, prostoru a času tak, aby prostor a čas člověka co nejméně vyčerpávaly a naopak, aby z nich člověk mohl čerpat co nejvíce energie pro to, co v životě chce. Naučíme-li se ke svým cílům využívat energie prostoru a času, nemusíme pak tolik vynakládat energie své. Čím více své energie budeme šetřit, tím více se upevní naše zdraví a tím také můžeme prodloužit náš aktivní život.

Správně nastavený a vybavený prostor má sloužit člověku, který v tomto prostoru tráví svůj život. Musíme si uvědomit že doma trávíme v průměru více jak 8 hodin denně (1/3 dne), v práci také v průměru 8 hodin pracovního dne (1/3 dne) a zbytek času trávíme různě v dopravě, po nákupech, tedy na místech kde nebýváme tak dlouho v jednom čase. Takže nejvíce náš život ovlivňuje hlavně náš domov a místo naší práce. Tyto dva prostory nám mohou v životě pomáhat, nebo nás naopak vysávat a vyčerpávat. Tím nám samozřejmě ohrožují energii nutnou pro zdraví a delší život.

Domov, který odpovídá našim energiím a našim potřebám, snům a cílům, nám pak významně pomáhá vytvářet takovou rodinu, kterou si přejeme. Sladěný domov nám pomáhá uskutečnit naše plány, umožní nám dobře odpočívat a tak doplňovat potřebnou energii. Cítíme se zde volně, šťastně a spokojeně. Takový domov je prodchnut radostí. Takový domov vás láká domů, chcete tam být a žít svůj život. Pomáhá vám k plnosti vašeho života. Dodává vašemu životu potřebnou hojnost, pevné zdraví a dlouhý spokojený život.

V tomto seriálu si postupně budeme ukazovat, jaké energie jsou v nás a kolem nás, jak je můžeme využívat doma i v práci. Dočtete se, jaké kroky můžete udělat sami k tomu, abyste své bydlení lépe přizpůsobili sobě, své rodině a svým cílům, a které kroky je naopak lépe konzultovat s poradci Feng Shui. Naučíte se zde základní pravidla Feng Shui a můžete tak postupně vylepšovat kvalitu svého života, života svých blízkých.

V příštím díle si řekneme více o energiích, které jsou v nás, o energiích člověka, tzv. Astrotypu. Nashledanou příští pátek, 14.5. 2010.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui Interiér
jirka@byu.cz
602 22 69 33
byufengshui
 
Příspěvky: 105
Registrován: Úte 27. Dub 2010 11:27:45

Feng Shui – Astrotyp člověka (Seriál článků o bydlení podle

Odeslatod byufengshui v Pát 14. Kvě 2010 10:50:32

Díl druhý – Astrotyp – typologie člověka (třetí díl budeme věnovat otázce, jaké typy prostoru rozeznáváme a k čemu nám mohou sloužit).
Feng Shui se zdaleka nezabývá jen úpravami našich obýváků, ložnic apod. Úkolem Feng Shui je harmonizovat energie člověka se všemi energiemi, které ho ovlivňují, tj. prostoru i času (člověk se pohybuje pouze v prostoru a čase). Abychom energie člověka mohli harmonizovat, musíme je nejprve znát. K tomu nám pomáhá právě Astrotyp.

Bavíme-li se o energiích, máme na mysli energie Jin a Jang, energie pěti elementů (dřevo, oheň, země, kov a voda), dále pak tzv. 12 pozemských zvířat (jistě znáte znamení draka, opice, hada či koně) a 28 nebeských zvířat (dómů). Tyto energie jsou všude kolem nás (v prostoru a v čase) a také v nás. Energie, které nám byly dány do vínku pro tento života na naší planetě pak určují, co nám v životě vyhovuje lépe, co méně, co nás vyčerpává, co nás naopak povzbuzuje atd. Aby byl náš život co nejvíce harmonický je dobré, když své energie harmonizujeme s energiemi kolem nás, tj. energiemi prostoru (kde žijeme, bydlíme, pracujeme atd.) a času (kdy co děláme).

Astrotyp nám na základě chvíle zrození, tj. chvíle, kdy jsme poprvé nadechli tyto energie, ukazuje, čím jsme pro život vybaveni. Ukazuje nám na mnoha úrovních, co, kdy a kde pro nás bude nejpříznivější. Víme tedy jaké energie jsou pro nás vhodné v různých etapách života (dětství, puberta, zrání, zralost, stárnutí a stáří). Dále nám ukáže jak je poskládána naše osobnost (typologie člověka) z hlediska: mentální úrovně, intelektu, podstaty, síly a emocí, komunikace a vnějšího projevu, fyzické a sexuální úrovně. Díky tomuto velmi detailnímu popisu „kdo jsme“ a na co jsme v životě vybaveni umíme určit, jaké energie jsou pro nás vhodné v prostoru a v čase. Astrotyp si můžete nechat spočítat na dasa@byu.cz nebo 602 58 44 78.

Na základě těchto znalostí pak již víme, jaký prostor je vhodný pro člověka s převahou jangové energie, jaký prostor je příjemnější pro člověka jinové energie. Kdybychom pro jangového člověka připravili prostor silně jangový, asi bychom mu mnoho nepomohli, naopak, mohli bychom mu velmi ublížit. Musíme si uvědomit, že disharmonie energií přináší do života nepohodlí, nejprve psychické, které se pak projeví fyzickými projevy nemocí (víme, že převážná většina nemocí je psychosomatických). Číňané také místo slova nemoc používají výraz „disharmonie“. To samé pak samozřejmě platí i o energiích pěti elementů. Člověk s převahou energie dřeva potřebuje úplně jiný prostor, než člověk s převahou energie kovu atd. Víme, že někdo má rád velké, vzdušné prostory, někdo naopak menší, útulnější apod.

Proto je velice důležité vědět, pro koho daný prostor připravujeme, ještě než se vůbec pustíme do nějaké práce či přípravy návrhů budov, interiérů exteriérů apod. Ne každý „trend“ je pro všechny. Je-li zrovna v kurzu zelená barva, neznamená to, že je vhodná pro každého. Někoho zelená barva může nabíjet čerstvou energií, jiného člověka může naopak velmi vyčerpávat. Takže základním bodem, ze kterého musíme při přípravě prostoru vycházet je to, pro koho tento prostor připravujeme.

Znalost Astrotypu je tedy podmínkou toho, abychom mohli sladit prostor s daným člověkem. Neznalost Astrotypu je jako pouštět se do operace a nemít k dispozici předoperační vyšetření pacienta. Operace mu obecně může prospět, ale v konkrétním případě může danému jednotlivci velmi ublížit.

V příštím díle si řekneme více o typech energií Jin/Jang a jak se projevují v prostoru. Nashledanou příští pátek, 21.5. 2010.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui Interiér
jirka@byu.cz
602 22 69 33
byufengshui
 
Příspěvky: 105
Registrován: Úte 27. Dub 2010 11:27:45

Feng Shui – Bydlení a energie Jin/Jang (Seriál článků o bydl

Odeslatod byufengshui v Pát 21. Kvě 2010 15:08:28

Feng Shui – Bydlení a energie Jin/Jang (Seriál článků o bydlení podle Feng Shui)

Ve třetím díle si uvědomíme, že vše kolem nás se skládá z energií Jin a Jang (ve čtvrtém díle si ukážeme typy prostorů od krajiny až po psací stůl).

Člověk se ve svém životě pohybuje ve dvou základních jednotkách: v čase a v prostoru, což se projevuje i na kvalitě našeho bydlení. Vše, co děláme, děláme v určitém čase: ráno, odpoledne, večer, na jaře, v létě, v zimě apod. Stejně tak vše, co děláme, děláme v nějakém prostoru: v přírodě, na zahrádce, doma, v práci, v restauraci atd. Tyto dvě základní veličiny tak určují náš život. A všude kolem nás, tj. v čase i prostoru jsou dvě základní energie Jin a Jang. V naší „západní civilizaci“ tomu můžeme říkat energie plus a mínus, neboli aktivní, pasivní, nebo kladná a záporná (viz elektřina, magnety apod.).

Tyto dvě energie se neustále pohybují a reagují jedna na druhou ve snaze se stále vyrovnávat. Zvětší-li se tedy jedna energie výraznějším způsobem, má ta druhá tendenci ji dorovnat. Příklad si můžeme uvést z přírody, kdy při velkém horku (Jang) často přicházejí bouřky s rychlým ochlazením (Jin), nebo při nachlazení (Jin) člověka přichází horečka (Jang). Díky tomuto vyrovnávaní nemůže dojít k situaci, kdy jedna absolutně ovládne situaci. Kdyby se tak stalo, byla by to smrt (v případě horečky u člověka by došlo k selhání organismu).

To, v jakém poměru se tyto dvě energie právě nacházejí se dá jednoduše vyjádřit tzv. pěti proměnnými fázemi energií, nebo-li pěti elementy. Jsou to: dřevo (narůstající Jang a klesající Jin), oheň (maximální Jang a minimální Jin), země (vyrovnanost nebo kolísavost mezi Jin/Jang), kov (narůstající Jin a klesající Jang), voda (maximální Jin a minimální Jang). To, v jaké fázi se energie Jin a Jang právě nacházejí (např. fáze dřevo) velmi ovlivňuje náš život. Fáze dřeva patří např. k období jara, oheň k létu apod. Stejným způsobem se pak projevují i v prostoru. Velký, vzdušný a světlý prostor bude mít energii dřeva, malý, tmavší prostor pak zase energii vody.

Známe-li tedy své energie z Astrotypu (viz článek z minulého pátku – 14.5. 2010), můžeme poměrně jednoduše určit, který prostor je pro nás vhodnější, kde se nám bude lépe bydlet, kde dobře tvořit, pracovat apod. Samozřejmě nám to také ukáže, která časová období jsou pro nás vhodnější a která méně.

Se znalostí svých Jin/Jang energií si pak můžeme lépe vybírat prostor, kde chceme bydlet. Má-li to být příroda (více energie dřeva), nebo město (může být energie ohně, nebo kovu). Navíc si můžeme i určit, která energie lépe vede k našemu cíli. Je-li cílem dosažení nějakého úspěchu např. v práci, pak svůj domov zvolíme aktivnější energie Jang. Chceme-li se naopak usadit, založit rodinu, zvolíme si pro bydlení spíše klidnější energie např. země apod. Podle toho si pak zvolíme i dům, byt, interiér, vybavení jednotlivých pokojů atd. Takže prostor zvolíme jednak podle energií, které nám dělají „dobře“ na základě výsledků našeho Astrotypu a toho, o co právě v této etapě života usilujeme.

Tyto energie nám pak v prostoru (doma, v kanceláři apod.) budou pomáhat dosáhnout našich cílů a o to méně tak musíme vyčerpávat své vlastní energie. Čím méně se sami vyčerpáváme, tím samozřejmě je pevnější i naše imunita, zdraví a prodlužuje se nám i život. Takže dobře sladěný prostor (byt, dům, kancelář) s našimi energiemi a energiemi našich cílů nám zlepšuje celkovou kvalitu našeho života. Proto bychom si měli uvědomit důležitost vybírání místa pro domov a práci. Jsou to místa, kde trávíme převážnou část našeho života a o to větší vliv mají na jeho kvalitu. Takže při výběru toho správného místa bychom měli znát energie své (Astrotyp), energie prostoru (daného místa) a energie potřebné pro dosažení cílů v dané etapě života. Soulad těchto energií je pak zárukou spokojeného a naplněného života v hojnosti.

V příštím článku si rozdělíme typy prostorů. Protože byt není jen interiér, ale působí na něj i dům, pozemek, krajina atd.

Těším se na vás příští pátek, tj. 28.5. 2010. Mezitím si můžete zjistit energie svého Astrotypu na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 58 44 78. Určitě se vám budou hodit J.


Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui Interiér
jirka@byu.cz
602 22 69 33
byufengshui
 
Příspěvky: 105
Registrován: Úte 27. Dub 2010 11:27:45

Re: FENG SHUI - seriál článků

Odeslatod Living v Stř 26. Kvě 2010 12:33:48

Zdravím, pokud máte k této věci co říct a pokud by vás zajímalo spolupracovat s našim magazínem Living.cz a nebo MagazínZahrada.cz, pak napište na redakce@living.cz.

http://www.magazinzahrada.cz
Living
 
Příspěvky: 246
Registrován: Pon 02. Led 2006 10:00:12

Feng Shui – Bydlení a typy prostorů (Seriál článků o bydlení

Odeslatod byufengshui v Pát 28. Kvě 2010 15:18:21

Feng Shui – Bydlení a typy prostorů (Seriál článků o bydlení podle Feng Shui)

Ve čtvrtém díle si ukážeme, že to, jak se cítíme v našem útulném bytečku nezáleží jen na tom, jak jsme si ho krásně zařídili. Na naše pocity doma totiž útočí spousty jiných vlivů, které cítíme spíše podvědomě a tím nevědomě ovlivňují naše nálady a pocity (v pátém díle si budeme povídat o tom, jak najít vhodný prostor pro náš domov).

Každý člověk kolem sebe rozlišuje několik různých úrovní prostoru. Takže to, jak se cítíme doma ovlivňuje: krajina, ve které se náš dům nachází, pozemek domu (ulice, náměstí, zahrada, dvorek apod.), dům (tvar, barva, vchod, společné prostory apod.), interiér bytu/rodinného domu, naše oblečení a my sami. Soulad či nesoulad energií těchto prostorů pak určuje, jak se doma cítíme. Chceme-li si vytvořit klidný domov, kde bychom rádi trávili příjemné a nerušené chvíle se svojí rodinu, může tento klid rušit hluk středu města (krajina), špinavá a neupravená ulice (pozemek), neudržovaný dům či oprýskané poštovní schránky v domě (dům), nepořádek doma, nepohodlné oblečení v domácnosti a pak samozřejmě i naše vlastní energie.

Proto je velice důležité si uvědomit, že velkou měrou na náš spokojený pocit z domova působí okolní a vnější vlivy. Bydlení proto nevybíráme pouze podle počtu členů domácnosti (tj. 3 + kk), vybavení interiéru, ale také podle toho, kudy domů budu jezdit, čím vším musím projít, než se domů dostanu. Musím vzít v úvahu, co vše vidím z okna. Jaký je výhled v létě, jaký v zimě. Vše, co mi je nějakým způsobem nepříjemné a je ve „vnímatelné“ vzdálenosti od mého bydliště, určuje kvalitu mého bydlení.

Proto se také dříve tak lpělo na „dobré adrese“. Jen název ulice či města dával lidem jasný pocit z místa bydliště. Tato ostražitost se bohužel v poslední době téměř vytratila a my považujeme domov pouze za interiér bytu či rodinného domu.

Nejen energie interiéru bytu, ale také všechny okolní energie by měly odpovídat vašim energiím a energiím toho, čeho chceme v našem domově dosáhnout: rodinné zázemí, kariéra, odpočinek, studium atd. Každý z nás je různý a má různé cíle. A proto naše energie a energie našich cílů musí ladit s energiemi prostředí, ve kterém bydlíme.

Věnujte proto co nejvíce pozornosti všemu, co je v okolí vašeho domu, co je ve společných prostorách domu, sledujte vše, co vás potká na cestě do nového domu z práce, kudy budete často projíždět. Vnímejte, jaké všechny energie se na vás „nabalují“, co všechno si s sebou „přinesete“ domů. Tyto energie pak velkou měrou ovlivní to, jak se doma budete cítit. To, že jste doma nervózní, netrpěliví apod. může právě způsobit velmi silná a rychlá energie drátů vysokého napětí, kolem kterých přijíždíte domů atd.

V příštím článku vám poradíme, jakým způsobem můžete najít vhodnou krajinu pro své bydlení (město nebo příroda apod.).

Těším se na vás příští pátek, tj. 4.6. 2010. Mezitím si můžete zjistit energie ze svého Astrotypu na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 58 44 78. Určitě se vám budou hodit J.


Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui Interiér
jirka@byu.cz
602 22 69 33
byufengshui
 
Příspěvky: 105
Registrován: Úte 27. Dub 2010 11:27:45

Re: FENG SHUI - seriál článků

Odeslatod Zákolanský v Pon 31. Kvě 2010 9:17:17

zdravím, docela by mne zajímalo, PROČ tomu věříte? Na základě čeho, díky jaké zkušenosti jste nabyl přesvědčení, že feng shui není jen pouhé takové nějaké povídání. Hm? A vážně se ptám, zdali existuje nějaké feng shui i pro zahradu - uspořádání květin na záhoně - uspořádání záhonů na zahradě - kompozice zahrady ve vztahu k domu atd. Díky a koukněte sem, jsou tam někdy zahrady "normální", bez feng shuei a vypadají velmi přirozeně, lákavě http://www.magazinzahrada.cz/
Zákolanský
 
Příspěvky: 67
Registrován: Pát 28. Kvě 2010 10:08:39

Re: FENG SHUI - seriál článků

Odeslatod byufengshui v Pon 31. Kvě 2010 17:09:51

dobrý den,
děkuji za váš dotaz.... proč tomu věřím? více jak třetím rokem feng shui praktikuji a o něco déle feng shui studuji. fs ve své podstatě není nic jiného, než znalosti získané na základě pozorování přirody a přírodních cyklů. vychází tak z energií času a prostoru. sám dobře víte, že lidé žijí v tzv. časoprostoru, tj. na určitém místě a v určitý čas. můžete se s někým sejít jen za předpkladu, že se domluvíte na místě a na čase, kde se sejdete. jinak se budete neustále míjet. a každý čas má svoje energie a každý prostor má svoje energie. víme, že na jaře se vše chová jinak než v létě a zimě. stejně tak se jinak chováme v malé, tmené komůrce a jinak ve velké hale s obrovskými okny. to vše prostě na nás nějak působí a fs je jen o tom, že tato působení zná a popisuje je a využívá pro pochopení působení prostoru a času na človkě. vše, co je kolem nás na nás působí svojí energií. jinak se budete cítit v místnosti, která je celá vymalovaná červeně, jinak bíle, jinak zeleně apod. jinak na nás působí nábytek dřevěný, jinak kovový atd. víme-li co daný člověk má rád, co mu dělá dobře a co ne, pak toho využijeme a to, co mu dobře dělá, mu do prostoru dodáme a co mu dobře nedělá, tak z prostoru odebereme..... dá se říci, že hodně lidí se intuitivně chová podle těchto zákonitostí a nikdy o fs ani neslyšeli. stejně tak, jako se chováme podle fyzikálních zákonů a niky jsme je nestudovali.... a tak to je i s fs. často slýchám námitky, že to je učení čínské a my žijeme v čechách. ano, to je pravda, ale dá se říct, že einsteinovi teorine platí jen pro německo, newtnovi pro anglii atd.? ne, to jsou obecné zákonitosti, jen byly poznány různými lidmi v různých částech světa. fs není žádné "duchovno" nebo magie nebo náboženství. je to úplně prosté sledování přírody a snaha žít s v souladu, protože to nám dělá nejlépe, proto jsme se narodili, abychom žili v souladu se zemí a ne, abychom se jí protivli a stále se snažili nad ní vítězit. možná, nám to jednou vše dojde a nebudeme muset ani čekat na nějaké šílené katastrofy, které nám to připomenou, že nad zemí se zvítězit nedá.... a signály nám už několik let vysílá.....viz povodně.... a na ten váš odkaz se rád podívám. děkuji
byufengshui
 
Příspěvky: 105
Registrován: Úte 27. Dub 2010 11:27:45

Feng Shui – Vhodné místo pro bydlení (Seriál článků o bydlen

Odeslatod byufengshui v Pát 04. Čer 2010 15:31:09

Feng Shui – Vhodné místo pro bydlení (Seriál článků o bydlení podle Feng Shui)

V pátém díle si budeme povídat o tom, jak vybrat nejvhodnější místo pro bydlení, ale tím také potažmo i pro svoji kancelář a jiná místa.

Vhodnost místa musíme vždy posuzovat podle dvou základních jednotek: člověka, který bude v daném místě působit a funkce, kterou má daný prostor pro člověka vykonávat.

Ve druhém díle jsme si ukázali, že každý z nás odpovídá určité typologii. Každý člověk je jedinečný a je jedno, jakým způsobem, či metodou se k jeho typologii dostaneme. My k našim účelům používáme již představenou metodu Astrotypu. Na základě této metody zjistíme, jaké energie daného člověka podporují, dělají mu dobře a naopak, které ho vyčerpávají a v delším časovém úseku mu také škodí a to i zdravotně. Na základě zjištěných energií člověka pak hledáme místo, které co nejvíce vyhovuje energiím daného člověka.

V případě, že člověk má převážně aktivní energie, musí být stále v pohybu, akci, stále něco dělat, pak hledáme místo takové, které mu umožní tyto energie využívat. I jeho místo by tak mělo být aktivní a plné energie. Naopak, člověk, který je více pasivní, má raději klid a pohodu, by měl působit v místě, které tyto energie nabízí. Takže lépe v místě klidnějším, méně hlučném. Těmto energiím pak také musí odpovídat krajina (příroda vs. město, okraj města vs. střed města, samota u lesa vs. horská vesnička atd.). Stejné energie pak musí mít i pozemek, na kterém dům stojí (rodinný nebo činžovní). Tj. sousedství domu by mělo odpovídat energiím daného člověka. Pak samozřejmě také dům jako takový (moderní, tradiční, kamenný, cihlový, kov a sklo atd.) a je ho interiér.

Takže nestačí se soustředit pouze na interiér a jeho energie, ale musíme také vědět, jaké energie jsou v okolí a v krajině, ve které budeme působit. Na člověka totiž všechny tyto energie působí a kumulují se. Jsou-li některé energie v okolí v disharmonii s člověkem, pak je musíme o to více harmonizovat v interiéru.

Energie vybraného místa také musí odpovídat energii funkce, kterou má místo vykonávat. Bez znalosti funkce je hledání místa stejně bláhové, jako když stavíme továrnu a nevíme, co v ní budeme vyrábět. Takže každé místo musí mít předem stanovenou funkci. Každá funkce také vyžaduje specifickou energii a tu musí vybrané místo poskytnout. Jinou energii budeme potřebovat pro budování rodinného zázemí, jinou pro budování nové restaurace, jinou pro advokátní kancelář, jinou pro byt pro čerstvého absolventa vysoké školy a jinou pro důchodce na odpočinku.

Vybrané místo tedy musí být „průsečíkem“ energií daného člověka a funkce prostoru. Jen tak může toto místo dobře sloužit jeho uživatelům a poskytnout lepší místo pro lepší život.

V příštím díle si představíme základní metody Feng Shui.

Těším se na vás příští pátek, tj. 11.6. 2010. Zajímá-li vás toto téma, můžete se také přihlásit na náš další seminář na téma Astrotypu na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 58 44 78.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui Interiér
jirka@byu.cz
602 22 69 33
Národní 25, Praha 1
byufengshui
 
Příspěvky: 105
Registrován: Úte 27. Dub 2010 11:27:45

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

TOPlist